Erik Mika (Partizan)
KK Partizan

KK Partizan

Erik Mika (Partizan), Foto: KK Partizan

Namučili su se crno-beli, a imali su mnogo lakši put ka polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Vodili su 13 razlike u poslednjem kvartalu protiv Borca, a onda su greškama došli do situacije da mogu da izgube.

Na sreću parnog valjka Džoš Perkins je osam sekundi pre kraja pogodio za nedostižnih 76:72.

Partizan, branilac trofeja, čeka u polufinalu Crvenu zvezdu, koju je pobedio u tri poslednja finala. Duel je na programu u subotu od 21 čas.

40. minut: Sanadze pogađa dva bacanja - 74:68. Potom je Perkins izgubio loptu, a onda napravio i nesportski faul 39 sekundi pre kraja. Todorović siguran sa bacanja - 74:70, potom je u prodoru pogodio i Novaković - 74:72. Perkins sa sirenom osam sekundi pre kraja pogađa za 76:72 i pobedu!

39. minut: Jaramaz je pogodio dva bacanja - 74:66. Potom je Mika promašio pod košem.

38. minut: Jaramaz i Pejdž su u istom napadu promašili trojke, ali je Mika dva puta došao do lopte, na kraju je fauliran Tomas, pogodio je jedno bacanje - 72:66.

37. minut: Promašio je el ej ap Miletić, ni Džons nije pogodio iz odbitka, ali je fauliran. Sa linije bacanja siguran - 71:66. Miletić je napravio peti faul pod svojim košem.

36. minut: Jaramaz je položio - 71:62. Potom je Miletić zakucao na drugoj strani - 71:64.

34. minut: Miletić je pogodio jedno, a Džons dva bacanja - 68:58. Potom je u polukontri Miletić još jednom položio - 68:60. Trener crno-belih je uzeo tajm-aut.

33. minut: Ne da se Borac tako lako, Tornton ubacuje trojku - 65:55. Ali, Dangubić ima svoje veče, trojka iz kornera - 68:55. Šutira van linije 6,75 4 od 5.

32. minut: Borac je krenuo kvartal sa tri poena, a onda je trojkom odgovorio Pejdž - 65:52.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Mozli je zakucao posle kratke pauze - 62:49.

29. minut: Pejdž diže razliku trojkom - 60:44. Uzvratio je posle samo nekoliko sekundi Džons trojkom - 60:47. Potom je pogodio i Gavrilović - 60:49, a trener crno-belih Sašo Filipovski uzeo je minutu odmora vičući pulenima "nije gotovo".

26. minut: Mozli se bacio i sačuvao posed lopte, Trifunović je ubacio trojku - 51:40. Tomas je pod košem nekako došao do koša - 53:40.

25. minut: Nesportska Jaramaza i faul Pejdža, Čačani su sa bacanja prišli - 48:40.

23. minut: Dangubić iz kornera - 48:36. To je njegova treća trojka iz četiri pokušaja.

22. minut: Todorović i Nerandži su brzo uzvratili - 43:36.

21. minut: Trojka Dangubića, Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost - 43:32.

3. ČETVRTINA:

19. minut: Usledilo je nekoliko brzopletih napada i izgubljenih lopti, a onda je na drugi obruč posle ulaza pogodio Pejdž - 36:32. Miletić je posle blokade koju je dobio pod košem crno-belih napravio četvrti faul. Veličković siguran sa bacanja - 38:32. U narednom napadu kapiten Beograđana je probio do koša i položio loptu kroz obruč - 40:32.

17. minut: Mika je siguran i sa bacanja - 34:30. Ubacio je do sada 15 poena.

16. minut: Perkins je odigrao el ej ap za Miku, usledilo je novo zakucavanje - 32:28.

Uroš Trifunović (Partizan)

KK Partizan

Uroš Trifunović (Partizan), Foto: KK Partizan

15. minut: Čarapić pogađa trojku - 28:25, potom i Gavrilović - 28:28.

14. minut: Na dodavanje Pejdža Mika zakucava uz faul - 27:22, pogađa i bacanje - 28:22.

12. minut: Todorović novo polaganje - 23:20, uzvraća Perkins posle naskoka - 25:20.

11. minut: Polaganje Torntona posle sjajnog pasa - 20:18, uzvratio je na drugoj strani Pejdž trojkom - 23:18.

2. ČETVRTINA:

9. minut: Tomas pogađa polaganjem - 20:16.

8. minut: Dva puta sa bacanja pogađa Čarapić - 18:15, Džons je mogao da izjednači, ali je od tri bacanja pogodio samo jedno - 18:16.

7. minut: Borac se drži trojkama, pogađa Nerandžić - 15:13. Odmah je uzvratio Dangubić - 18:13.

6. minut: Trifunović hvata odbitak i pogađa 12:7. Na trojku Novakovića - 12:10 istom merom uzvraća Trifunović - 15:10.

4. minut: Džons je proleteo pored Partizanove odbrani i pogodio - 10:7.

3. minut: Trojka Čarapića sa istekom napada - 6:3. Mika uzvraća pod košem - 8:3. Posle poena Čačana - 8:5 usledilo je utrčavanje i zakucavanje Mike - 10:5.

KK Partizan

KK Partizan

KK Partizan, Foto: KK Partizan

2. minut: Ponovo siguran Mika pod košem - 6:0.

1. minut: Poenima Mike i Jaramaza sa linije bacanja krenuli su crno-beli - 4:0.

1. ČETVRTINA:

Partizan je poslednjih pet godina igrao finale Kupa Radivoja Koraća. Svih pet duela održano je u niškoj hali "Čair".

Prvo su usledila dva poraza, 2016. od Mege (80:85), 2017. od Crvene zvezde (64:74), a onda je krenula niska pobeda.

Sva tri puta je u dramatičnim završnicama savladan večiti rival sa Topčiderskog brda, 2018. je bilo 81:75, 2019. na kraju 76:74, a 2020. posle produžetka 85:84.

Sada je prva prepreka crno-belima na putu ka odbrani trofeja Borac.

Čačani su ove sezone oba puta savladali crno-bele u ABA ligi, u Beogradu je u 1. kolu bilo 78:87, a u Čačku u 14. kolu 75:71.

Ostaje da se vidi da li će za crno-bele treća biti sreća.

Partizan je u kompletnom sastavu, dok Borcu ne igra povređeni Radovan Đoković.

Partizan – Borac 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

PARTIZAN: Zagorac, Pejdž 8, Dangubić 12, Jaramaz 11, Veličković 4, Perkins 9, Janković, Tomas 7, Trifunović 8, Mozli 2, Mika 15.

BORAC: Tornton 7, Smit, Ćurčić, Sanadze 4, Miletić 10, Gavrilović 7, Kočović, Nerandžić 7, Novaković 9, Džons 14, Todorović 6, Čarapić 8.