Džošua Perkins (Partizan(
KK Partizan/Dragana Stjepanović

Džošua Perkins (Partizan(, Foto: KK Partizan/Dragana Stjepanović

Partizan je u 1. kolu F grupe razbio Trento 71:43, a onda se proveo kao bos po trnju u Parizu u 2. kolu, domaći Metropolitans nije crno-belima ostavio ni trunku šanse - 79:62.

Sve vreme vodio je domaćin, uglavnom dvocifrenom razlikom. Napad crno-belih bio je očajan.

Kao jedina dobra stvar može da se izdvoji povratak na teren oporavljenog Ognjena Jaramaza, ali još to nije to, sav učinak sveo mu se na pet promašenih šuteva iz igre i polovičan skor sa linije slobodnih bacanja 2/4.

40. minut: Jedna od najlošijih utakmica Partizana, Miler-Mekintajer je sa zvukom sirene razliku spustio ispod -20 - 79:62.

38. minut: Ponovo Jaramaz pogađa samo jedno bacanje - 77:54.

37. minut: Ni sa penala ne ide, Jaramaz pogađa samo jedno bacanje - 74:53. Mišino trojkom diže na +24 - 77:53.

35. minut: Posle više od četiri minuta poeni crno-belih i to posle promašenog zicera Jaramaza priskočio je Zagorac - 69:48.

33. minut: Halilović podiže razliku na +21 - 67:46.

31. minut: Napad crno-belih, lopta oteta iz ruku, kontra i poeni Gudvina - 63:46. Toliko Parni valjak igra očajno da je trener Sašo Filipovski odmah posegao za minutom odmora.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Tri su šuta imali domaći da dosegnu +20, ali su se ispromašivali u 15-ak sekundi. Trojka Perkinsa - 61:46.

28. minut: Domaćin je na maksimalnih +18 - 57:39. Perkins i Mozli su odigrali el ej ap - 57:41.

26. minut: Mišino prodire do koša - 55:38.

24. minut: MIšino, trojka Rosa, poeni Halilovića, el ej ap za Mišinoa za Brauna i domaćin je na maksimalnih +15 - 51:36.

21. minut: Krenulo je poenima Rosa - 40:30, Pejdž se prošetao do koša - 40:32, potom i Miler-Mekintajer 40:34.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Bio je Partizan na -5, imao i šut za tri, ali nije pogodio Miler-Mekintajer. Kaznio je to trojkom Stol - 38:30. Potom je i Mika napravio faul u napadu.

18. minut: Poeni Tomasa iz odbitka, potom i kontra od koša do koša Miler-Mekintajera - 33:24. Tomas je pogodio dva bacanja - 33:26. Mozli je zakucao uz faul - 35:28, ali je promašio dodatno bacanje.

16. minut: Dva promašena šuta za tri domaćina, ali su lako došli do lopte, a onda je iz odbitka pogodio Ros 33:20.

14. minut: Pino pogađa trojku, Metropolitans je na maksimalnih +13 - 29:16.

11. minut: Halilović zakucava - 24:11, Pejdž uzvraća trojkom 24:14, potom zakucava i Stol na asistenciju Halilovića 26:14.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Zagorac pogađa trojku i prekida post crno-belih - 19:11. Halilović pod košem pogađa uz faul, 2+1 - 22:11.

9. minut: Retko viđena situacija, Pino je pogodio slobodno bacanje, ali mu je sudija svirao prestup. U drugom pokušaju nije ponovio grešku - 19:8.

8. minut: Zagorac promašuje oba slobodna bacanja, a Mika pravi faul u pokušaju da se domogne lopte. Braun oba puta siguran - 18:8.

7. minut: Pogađa i Halilović 14:6. Perkins uzvraća iz pada - 14:8, ali onda opet Halilović iz naskoka pod košem 16:8.

5. minut: Gudvin je pogodio tri bacanja - 10:4.

4. minut: Tomas je pogodio jedno bacanje - 5:4.

2. minut: 78 sekundi čekalo se na prvi koš, pogodio je Čikoko - 2:0. Miler-Mekintajer je crno-belima doneo prvo vođstvo trojkom - 2:3. Uzvratio je istom merom Mišino - 5:3.

1. ČETVRTINA:

Partizan je drugu fazu Evrokupa odlično otvorio. U 1. kolu novoformirane F grupe crno-beli su na svom terenu ubedljivo savladali Trento, dok je Metropolitans na gostovanju u Krasnodaru pobedio Lokomotivu Kubanj.

Sada se u Parizu sastaju dva neporažena tima iz prvog kola.

- Metropolitans je još jedan kvalitetan tim koji ima dobre bekove, dobre šutere i sa razlogom igraju u Top 16. Ovaj meč je još jedan test za nas, ali mu se radujemo. Ključ za pobedu biće timska odbrana, zajednička timska igra, kroz koju ćemo sprovesti u delo trenerovu strategiju za ovu utakmicu. Moramo da igramo jedni sa drugima i jedni za druge i to će nas dovesti do pobede - naveo je novajlija Džošua Perkins pred meč.

Metropolitans - Partizan 79:62 (22:11, 16:19, 23:16, 18:16)

METROPOLITANS: Stol 5, Konate 5, Mišino 16, Ros 13, Sako 2, Pino 4, Gudvin 9, Braun 6, Čikoko 4, Halilović 15.

PARTIZAN: Mika, Miler-Mekintajer 14, Zagorac 14, Pejdž 7, Dangubić, Jaramaz 2, Veličković, Perkins 5, Janković, Tomas 7, Trifunović, Mozli 13.