Mega - Partizan
abaliga.com

abaliga.com

Mega - Partizan, Foto: abaliga.com

Hvala vam što ste pratili tektualni prenos košarkaške utakmice Mega - Partizan na portalu Alo!

10' KRAJ UTAKMICE! Neverovatna poslednja četvrtina Partizana koju je dobio rezultatom 32:11, prelomila je ovu utakmicu tako da su na kraju crno - beli izuzetno ubedljivo pobedili Megu 98:77!

9' Reding se raspucao i pogodio dve uzastopne trojke 93:71

7' Pejdž nije pogodio trojku, ali je bio bolji u prodoru 87:69

6' Novica kapitenski postiže novu trojku, razbija Partizan domaći tim u poslednjem delu 85:69

3' Monstruozno zakucavanje Zagorca preko Ašćerića 78:66

2' Traje serija Partizana, trojka Gordića za dvocifrenu prednost Partizana 76:66

1' Trojka za Partizan na početku poslednjeg perioda, poentira i Tomas, vode crno-beli 71:66

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Ne sme se Mesiček ostavljati sam trojka za Megu, a Reding izjednačuje 66:66 na kraju treće četvrtine

9' Neizvesnost i dalje traje, Zagorac izjednačuje 63:63, Mozli pogađa jedno slobodno bacanje, Partizan je preokrenuo 64:63

7' Problem za Partizan, Mozli je napravio svoj četvrti faul

6' Dosta dugo na semaforu stoji rezultat 59:56 za Megu

4' Gordić za tri poena i Partizan stiže do novog izjednačenja 56:56

3' Jubilarna 10-ta trojka Mege, sada je precizan bio Tanasković 56:53

2' Partizan košem Gordića izjednačuje 53:53

1' Atić postiže prve poene u nastavku 53:49 za Megu

TREĆA ČETVRTINA:

Prema zvaničnoj statistici ovoj utakmici prisustvuje 2100 gledalaca

10' Zagorac trojkom dovodi Partizan izjednačuje na 49:49, a Mišković košem u poslednjoj sekundi donosi prednost Megi na poluvremenu 51:49

9' Prva trojka Rašona Tomasa u ABA ligi ove godine 48:46 vodi Mega

7' Pukla je odbrana Mege, sjajna akcija crno-belih koju šutem za tri poena realizuje Volden

5' Veličković asistira Mozliju za još jedno atraktivno zakucavanje, Milojević traži minut odmora

4' Heroj Mege iz prošlog kola Mesiček postiže novu trojku tako da domaći tim stiže do dvocifrene prednosti 40:30

2' Sedam trojki je do sada pogodila Mega, a i Partizan pogađa svoju četvrtu preko Gordića, pa zatim u sedećem napadu i petu preko Zagorca

1' Nastavlja Mega da trojkama teroriše koš Partizana 30:22 vodi domaći tim

DRUGA ČETVRTINA:

10' Ponovo pogađa trojku Simonović, a Volden pod košem u poslednjoj sekundi postavlja konačan rezultat prve četvrtine 27:22 za Megu

9' Gordić sa poludistance smanjuje na 22:18, a sa druge strane precizan je Mišković 24:18

7' Redži Reding postiže prve poene u dresu Partizana

6' Brzo se vraća Partizan u meč serijom 7:0, Milojević traži tajm - aut

5' Mozli fantastično blokira, ali Simonović pogađa za tri, Mega vodi 15:6

3' Mega sjana u šutu za tri poena na početku, serija 10:0 za prednost domaćeg tima 10:3

2' Prvo poeni na utakmici i odmah tri poena Birčevića za prednost Partizana. Prve poene za tim Mege postiže Ašćerić sa linije penala, minimalna prednost Partizana 3:2

PRVA ČETVRTINA:

U okviru 10. kola regionalne ABA lige u Hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu sastaju se Mega i Partizan. Poslednji duel ove dve ekipe igrale su u četvrtfinalu ovogodišnjeg ABA Superkupa koji je odigran u Zagrebu, kada je Partizan pobedio 86:73. U prošlom kolu crno-beli bili su ubedljivi protiv Krke, dok je Mega pobedom protiv Igokee prekinula seriju poraza. Partizan se nalazi na četvrtoj poziciji sa skorom 6-3, dok je Mega 11. sa skorom 2-7.

Pred ovu utakmicu, trener crno-belih, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"I Mega i mi smo u poziciji da nam je svaka utakmica u ABA ligi od velike važnosti i tako se za nju pripremamo. Oni su mlada ekipa, veoma talentovana, zabeležili su u prošlom kolu pobedu na način koji im, uslovno rečeno, može dati krila u nastavku takmičenja. Na nama je da ih iskontrolišemo i uvedemo u svoj ritam. Igraćemo u hali u kojoj su ispisane mnoge stranice u bogatoj istoriji Partizana i to će nam biti dodatna inspiracija. Očekujem dobru košarku a verujem i da će u hali biti puno naših navijača", istakao je Trinkijeri.

Trener Mege Dejan Milojević je pred utakmicu protiv Partizana istakao da veruje da će publika u hali imati priliku da uživa u dobrom meču:

– U petak dočekujemo Partizan koji ima izuzetno kvalitetnu ekipu i dubok roster. Jedni su od favorita za osvajanje ABA lige i ovakve utakmice su odlične za nas da vidimo gde se nalazimo u odnosu na najjače timove. Nama je puno značila pobeda u Laktašima u prošlom kolu, kao i način na koji smo došli do nje i sigurno je da smo se kao ekipa dodatno podigli. Protiv Partizana moramo da odigramo agresivno u odbrani uz veliku energiju na terenu, a za šta će to biti dovoljno na kraju, videćemo. Sigurno je da želimo da se predstavimo u što boljem svetlu i verujem da će publika u hali imati priliku da uživa u dobrom meču,