Rašon Tomas
abaliga.com/Partizan NIS
Rašon Tomas

Rašon Tomas, Foto: abaliga.com/Partizan NIS

Košarkaši Partizana pobedili su litvanski Ritas 86:81 u okviru 8. kola Evrokupa! Ovom pobedom crno-beli su se plasirali u narednu fazu takmičenja - top 16!

Najefikasniji akter meča bio je Rade Zagorac sa 17 poena i tri asistencije, a odlično su ga pratili Tomas sa 16 i Jaramaz sa 14 poena! Na drugoj strani najraspoloženiji za igru je bio Bendžijus sa 15 poena i tri skoka!

Partizan u sledećem kolu igra protiv Lokomotive Kubanj!

10' Tomas siguran sa bacanja! Trojka Ritasa za svega -5! Sjajna kontra crno-belih, moćno zakucavanje Mozlija! Holovej flouterom smanjuje rezultat!

9' Gordić iz dribliga sa poludistance maši! Otvorena trojka gostiju, ali promašuju, požrtvovani Jaramaz preotima skok gostiju i stvara novi napad za Partizan! 84:76

8' Jaramaz uspeva da prekine seriju gostiju! Trojka Jaramaza! Uzvraća Bendžius na drugoj strani!  84:76

7' Sirvidas sa slobodnih smanjio rezultat na svega 9 razlike! Koraci Gordića! Holovej je promašio iz prodora alio ga je ispravio Ekodas skokom u napadu! Jaramaz maši otvorenu trojku! Polovičan sa bacanja je bio Ekodas 79:73

6' Tomas preko trojice stiže do skoka, pa potom i polaže loptu! Trojka  Sirvidisa!  79:68

5' Kairis postiže poene pa u defanzivi lupa blokadu Jankoviću! Holovej siguran sa bacanja! 77:65

4' Odličan pas Gordića ka Jankoviću koji lako zakucava! 75:61!

3' Gosti upisali prve poene u poslednjoj četvrtini! 75:59

2' Polaganje Tomaša! Majstorija Zagorca! Rolingom je Rade Zagorac izbacio svog čuvara i veoma lepo položio loptu u koš za 75:57!

1' TROJKA ZAGORCA!  71:57!

ČETVRTA ČETVRTINA!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

10' Floater Pejdža za 68:57!

9' Birčević je fauliran na skoku, dobio je dva slobodna bacanja, a iskoristio samo jedno. Kontra Partizana za dvocifrenu prednost 66:55

Partizan - Ritas

ALO! Miloš Dreković

Partizan - Ritas, Foto: ALO! Miloš Dreković

7' Jaramaz siguran sa bacanja! 62:55

6' TROJKA PEJDŽA! Bendžius sa bacanja smanjuje rezultat! 60:55!

5' Sjajna odbrana Zagorca, Jaramaz iz kontre postiže nove poene! Kruz lako završava akciju  Ritasa, Tomas siguran sa bacanja! 57:53!

4' Novi 2+1 za goste, ovaj put Kruz! Sjajna odbrana Voldena koji sprečava kontru 2 na 1! 53:51

3' Ekodas uzvraća istom merom! Tomas siguran sa slobodnih bacanja! 53:48

2' TROJKA JARAMAZA! Berstov polovičan sa bacanja! Tomas završava akciju crno-belih! 51:46

1'  Trener Partizana Andrea Trinkijeri dobio je tehničku grešku! Gosti mini-serijom stižu na pola koša zaostatka! 46:45!

TREĆA ČETVRTINA!

U "Štark Areni" prisustvuje 8.000 navijača!

KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

10' TROJKA GORDIĆA! Ponovo je devet razlike za Partizan! Viskaučas uzvraća na drugj strani! 46:40

9' Tomaš pod kontaktom ubacuje loptu u koš, ali je promašio bacanje! I na drugoj strani ista situacija! Kontra crno-belih, Janković zakucava! 43:37

8' Mozli siguran sa bacanja! Girdžiunas smanjuje prednost crno-belih na svega pola koša! Jaramaz sa bacanja ponovo donosi +3! 37:34

7' Mozli hvata skok u napadu i postiže prve poene iz igre za crno-bele posle pet minuta! Loš faul Mozlija, Girdžiunas 2+1 postiže!  33:32

5' Holovej sprečava kontru Partizana faulom! Blaževič 2+1! 30:29

4' Prvi promašaj Zagorca na utakmici! Mozli nova rampa, ovog puta sa leđa! Preforsira Zagorac trojke! 30:26

3' Prekinuo je tu seriju Sirvidis već u sledećem napadu! Blaževič zakucava iz kontre! Mini-odgovor gostiju! Pejdž gazi aut liniju, nova lopta za Ritas! 30:26

SERIJA PARTIZANA 15:0!

2' Pejdž sa distance donosi maksimalnu prednost Partizanu!

1' TROJKA VOLDENA! Odličan period igre crno-belih! Janković upisao prve poene! 28:21

DRUGA ČETVRTINA!

6' Opet Zagorac, njegov 12 koš, jedini se on upisao kod crno-belih! 12:17

5' Uzvraća trojku Holovej! Kontra Ritasa i sjajno završena akcija Ekodasa!  Kruz siguran sa slobodnih bacanja! 10:15

4' TROJKA ZAGORAC! Holovej sa poludistance! NOVA TROJKA, Zagorac je postigao sve poene za Partizan! 10:8

3' Faul u napadu Birčevića! Berstov ponovo lako postiže poene! Promašaj Voldena, ali Bertstov pravi faul u kontri nad Birčeviću! 4:6

2' Skraćena "trojka" ZAGORCA! Berstov postiže nove poene za novu prednost gostiju! Zagorac sa poludistance! 4:4

1' Prvi napad za crno-bele i izgubljena lopta, kontra Kruza i laki poeni za goste! Loš napad Partizana, faul Birčevića koji nije zagradio koš! 0:2

UTAKMICA JE POČELA!

Partizan bez Novice Veličkovića! Njega će zameniti mladi Uroš Trifunović, koji se nedavno vratio sa pozajmice iz ekipe Mege.

EVROKUP 8.kolo

PARTIZAN - RITAS

Početak utakmice: 20. nov. 2019, 20:00

Mesto: Belgrade

Arena: "Štark Arena"

PARTIZAN: Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Miletić,Trifunović , Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli.

Trener: Andrea Trinkijeri

RITAS: Sirvidis, Bickauskis, Gidraitis, Kairis, Holovej, Kruz, Ehodas, Girdziunas, Bendžijus, Blaževič, Berstou, Butkevičijus

Trener: Dainius Adomaitis

Košarkaši Partizana u okviru osmog kola Evrokupa dočekuju u "Štark Areni" litvanski Ritas! Ovo će biti treća prilika da se crno-beli plasiraju među 16 najboljih u ovom takmičenju!

Četa Andree Trinkijerija je sjajno započela ovosezonski Evrokup sa pet pobeda, a onda su usledile dve slabije partije protiv Venecije i Tofaša, čime su omogućili protivnicima da im ugroze mesto u narednoj fazi!

Partizan je prvi meč u Litvaniji dobio rezultatom 66:61 i pred svojom publikom može da napravi iskorak ka Top 16 fazi Evrokupa.

Uoči utakmice, trener crno-belih Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Izuzetno poštujem Ritas, igraju sa svima do kraja. Još su u igri da prođu grupu... Oni igraju i mi moramo igrati 40 minuta. Neće se predati i neće igrati loše. Ako mislimo da će tako biti, na lošem smo putu. Moramo da igramo 40 minuta, da pazimo na velike stvari, male stvari, na detalje, na koncentraciju. Moramo imati opet energiju da igramo čvrst meč", rekao je Trinkijeri.