Partizan - Lokomotiva
KK Partizan

KK Partizan

Partizan - Lokomotiva, Foto: KK Partizan

Kraj meča! Partizan je savladao Lokomotivu u četvrtom kolu Evrokupa rezultatom 80:71.

10' Bez poena u poslednjem minutu! Pobeda!

Alo/Miloš Dreković

Partizan - Lokomotiva, Foto: Alo/Miloš Dreković

9' Igra Partizana odbranu genijalno u ovim trenucima, nemaju rešenje Rusi! Gordić za Mozlija! 80:71!

8' Rašon ide na obruč, sitnim koracima je uspeo da pogodi za dva, opet je +3 za Beograđane. Pejdž u nastavku sjajan, sada je 76:71. RAŠON!!!! 78:71!

KK Partizan

7' Odbranio je Partizan napad, ali Zagorac maši na drugoj strani. Vilijams pogađa uz mnogo sreće, 72:71.

6' Smanjuje na samo poen razlike Lokomotiva. Rašon Tomas je dobio faul, pogodio je oba, 72:69.

5' Rašon Tomas u odsudnim trenucima pravi grešku u koracima. Napravila je Lokomotiva seriju 6-0 i sada je 70:67.

Tuga kakva se ne pamti, tragična smrt u snu

AUTOR: Kurir/Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 22.10.2019. 19:28 Večna slava. Formula 1, Foto: EPA/Diego Azubel Nekadašnji šampion Formule 1 Džodi Šekter objavio je da je njegova ćerka Ila preminula. Veruje se da se 21-godišnja Ila predozirala. Džodi je objavio da mu je ćerka preminula u snu prošlog četvrtka.

3' Partizan sve bolji kada je najpotrebnije. Mozli odlično prolazi i polaže loptu. 68:61.

2' Tomas pogađa uz faul, potom i dodatno bacanje! Pionir je u transu! 65:61.

1' Trojka Ognjena Jaramaza! Vrlo važni trenuci utakmice. 62:60!

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Treća četvrtina je završena rezultatom 57:58, Partizan je izgubio prednost sa poluvremena.

8' Serijom 5:0 prekinuo je Partizan niz poena gostiju. Prvo dva poena Gordića, pa trojka Pejdža! 55:56.

7' Potpuni preokret ekipe Lokomotive, rezultat je 50:53 posle jako loše igre Partizana u napadu.

Partizan bije važnu bitku pred punim tribinama, a oni su posebna snaga crno-belih (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/ N.L. - I.Dž. DATUM I VREME: 22.10.2019. 20:50 Košarkaši Partizana dočekali su u krcatoj dvorani "Aleksandar Nikolić" ekipu Lokomotive, a među hiljadama navijača našli su se i fudbaleri crno-belih. Bojan Ostojić i Nemanja Miletić, Foto: Alo.rs/N.

6' Vilijams je pogodio i smanjio prednost domaćina. 47:46.

4' Zagorac prekida "crni niz". Dugo domaćin nije postigao koš iz igre, a to je prekinuo Rade Zagorac košem sa polu distance. Kalnietis postiže poene posle ukrštenog koraka, što je otvorilo prostor za kontru Partizana i Tomas zakucava, 47:43.

2' Vilijams odličan. Jaramaz postiže važne poene. 43:37.

Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme je završeno. Partizan vodi protiv ruske Lokomotive rezultatom 41:35.

10' Odličan Rade Zagorac koji pogađa iz teške pozicije, sa druge strane sudija svira diskutabilan faul Mozlija. Na kraju poluvremena 41:35.

Partizan Lokomotiva košarka publika

Alo.rs/N. Lazić

Partizan Lokomotiva, košarka, publika, Foto: Alo.rs/N. Lazić

9' Ne uspeva Gordić da se snađe u napadu, u ovim minutima znatno bolja Lokomotiva koja uspeva da smanji prednost Partizana na +5.  39:34.

7' Smanjuje Lokomotiva u ovim trenucima na jednocifreno, zatim Gordić vraća, ali ipak Deker. 37:28.

5' Janković, Zagorac, Jaramaz, pletu mrežu oko Rusa, sve bolji Partizan u ovim momentima, 33:21.

Nadal sklanja Đokovića sa broja 1 na svetu, a ATP sada PONIZIO SRBINA PRED SVIMA! (FOTO)

AUTOR: Alo.rs/S.M. DATUM I VREME: 22.10.2019. 13:42 Besramna karikatura. Novak Đoković, Foto: Alo/Vladimir Marković Srpski teniser Novak Đoković je i dalje prvi reket sveta. Svim silama se bori da ostane na vrhu, ali Rafael Nadal ozbiljno preti i pred završni Masters će preuzeti čelno mesto.

4' Stefan Birčević!!! Trojka, evo dvocifrene zalihe za Partizan! Sjajni Birčević, 31:21!

2' Motovilov je sada pogodio samo jedno slobodno bacanje. Ipak, Parahovski pravi faul u napadu zbog nepravilnog postavljanja u bloku. Partizan vodi 26:19.

DRUGA ČETVRTINA

10' Deker je vratio Lokomotivu u život. Mozli siguran sa penala, a onda fantastičan u odbrani. Birčević zatim precizan takođe sa linije za slobodna bacanja, pa je to ipak osetna prednost Partizana nakon prve četvrtine - 24:18.

8' Malo se otcepio Partizan. Vode crno-beli 18:14, pogodio je Vilijams dva slobodna bacanja, ali evo i važnih poena Markusa Pejdža.

5' Vodi Partizan 12:9, po četiri poena Zagorca i Dekera na dve strane, otvoreno je u ovim trenucima.

3' O'Brajant je postigao prvu trojku za meču, Partizan zatim stigao do izjednačenja košem Jankovića iz slobodnog bacanja. Smušen početak i jednih i drugih.

1' Partizan je stekao rano vođstvo, Janković je poentirao iz kontranapada.

PRVA ČETVRTINA

20:00 Meč je upravo počeo.

Hala: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Pjotr Pastušijak (Poljska), Rain Perandi (Estonija), Uže Tepenije (Francuska)

Partizan: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli

Trener: Andrea Trinkijeri

Lokomotiva: Deker, Kamings, Motovilov, Fridzon, Apić, Kalnietis, Ivlev, Ilnitskij, Vilijams, Kulagin, Dolinin, Gerasimov, Martijuk, O'Brajant

Trener: Luka Banki

Košarkaši Partizana od 20 časova u 4. kolu Evrokupa dočekuju ekipu ruske Lokomotive, koja je jedan od favorita za osvajanje takmičenja.

Partizan je odlično počeo sezonu Evrokupa, pobedivši u prve tri utakmice, dok je Lokomotiva ostvarila dve pobede i jedan poraz.

Upravo bi ovaj duel dva italijanska stručnjaka (Andree Trinkijerija i Luke Bankija) mogao da odluči ko će sedeti na prvom mestu zaista zahtevne grupe B.

Andrea Trinkijeri

KK Partizan

Andrea Trinkijeri, Foto: KK Partizan

Obe ekipe su se prilično pojačale tokom leta, a svakako je najveće ime Sem Deker, momak sa zavidnim NBA iskustvom (zapažene role u Hjustonu i Klipersima) i ništa manje impresivnom koledž karijerom, pošto je u dresu Viskonsin Bedžersa igrao veoma dobro.

Luka Banki je dugo sarađivao sa Simoneom Pjaniđanijem, a i kasnije je razvio interesantan stil košarke, pa njegova Lokomotiva prosečno postiže preko 80 poena u proseku i za sada su bili vrlo nesebični sa preko 20 asistencija po utakmici.

Do sada su se igrači Partizana dosta dobro snalazili u tranziciji i ponekad sami potencirali bržu igru, dok su u ovom takmičenju prosečno držali protivnika ispod 70 poena.