Markus Pejdž (Partizan)
ABA liga/KK Budućnost
Markus Pejdž (Partizan), Foto: ABA liga/KK Budućnost

Partizan je poražen i drugi put ove sezone od Budućnosti, sada u Podgorici - 72:80.

Kobna je po crno-bele bila poslednja četvrtina. Ključan detalj na njenom startu. Sudija je Nikoli Ivanoviću svirao tehničku kada se plej pobunio što nad njim nije sviran faul. Potom je zatrpao koš crno-belih, ubacio 17 od 26 poena Podgoričana u poslednjem kvartalu i presudio Beograđanima.

40. minut: Polaganje Miler-Mekintajera 40 sekundi pre kraja - 75:72. Ivanović 19 sekundi pre kraja preko Dangubića pogađa trojku za pobedu - 78:72. Potom Zagorac promašuje za tri, a onda pravi nameran faul, Dela Vale stavlja tačku na i - 80:72.

39. minut: Zagorac greši, ali i pogađa. Prvo uz faul, kada promašuje dodatno bacanje - 75:67, a onda i trojku u kontri - 75:70.

37. minut: Budi se Zagorac, trojka - 71:65. Ivanović nezaustavljiv - 73:65. Mozli pod košem ne pogađa zicer.

36. minut: Prvo se Zagorac izborio za loptu, a potom je u nastavku napada pogodio - 68:62. Mitrović je pogodio uz faul Mike za 2+1 - 71:62.

35. minut: Poeni Apića, pa novi Ivanovića - 68:60. Podgoričani su na maksimalnih +8.

33. minut: Ivanovića kao da je naljutila tehnička, prvo je pogodio - 61:55, a potom je fauliran u šutu za tri - 64:57.

32. minut: Apić je pogodio uz faul, ali nije realizovao dodatno bacanje - 59:55.

31. minut: Ivanović je od sudije tražio faul, a dobio je tehničku. Potom je tehničku dobio i trener Podgoričana Petar Mijović. Trifunović je od dva pogodio samo jedno bacanje - 54:55. Ubrzo je Ivanović u poslednjoj sekundi napada pogodio trojku - 57:55.

4. ČETVRTINA:

30. minut: El ej ap je promašio Mozli, na poslednju pauzu se otišlo izjednačenim skorom - 54:54.

28. minut: Poeni Mitrovića pod košem za novi preokret - 53:52.

26. minut: Partizan ne prestaje da sipa, nova trojka Mike iz ćoška - 49:52.

25. minut: Nova trojka Pejdža - 48:49, Amerikanac sa srpskim pasošem je u seriji.

23. minut: Trojka Pejdža za preokret - 43:44.

22. minut: Trojka Pejdža - 41:39, horog Tomasa - 41:41. Kreće se od početka.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Trifunović je bacio el ej ap za Mozlija - 39:36. Kobs sa sirenom iz naskoka pored Mozlija - 41:36.

18. minut: Sjajan prodor Miler-Mekintajera kroz sredinu - 34:31, potom i sigurna ruka Mike - 34:33.

16. minut: Brzo su domaći vratili prednost i pojačali je trojkom Ivanovića - 34:29.

14. minut: Nova trojka iz "kornera", Mika precizan za izjednačenje - 29:29.

13. minut: Ivanović trojka na jednoj strani - 29:23, u narednom napadu uzvratio je Perkins - 29:26.

12. minut: Posle duže pauze pogodio je Zagorac - 24:23.

11. minut: Serijom 8:0 Podgoričani su preokrenuli, Ivanović je bio siguran u kontri - 24:21.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Popović i Kobs smanjili su zaostatak pred prvu pauzu - 20:21.

9. minut: Pet poena Perkinsa u nizu samo što je ušao, trojka je označila preokret - 16:19. Trener Budućnosti je uzeo minutu odmora. Janković koristi sjajnu asistenciju Veličkovića pod košem - 16:21.

8. minut: Dela Vale trojka - 14:11, uzvraća Trifunović istom merom - 14:14.

7. minut: Trifunović je iz "kornera" ubacio trojku - 11:9. Potom je pogodio iz naskoka sa linije bacanja - 11:11.

6. minut: Četiri minuta crno-beli su bili bez poena, sve dok Mozli nije pogodio jedno bacanje - 7:4. Danilo Nikolić je uz faul Veličkovića pogodio - 9:4

3. minut: Nikolić i Rida sa slobodnih bacanja - 7:3. Partizan je brzo izašao iz bonusa, a domaćin je šutnuo već šest bacanja. Dva faula napravio je Pejdž.

2. minut: Četiri poena u nizu Dela Valea - 4:3.

1. minut: Posle odbranjenog napada Dangubi' je pogodio trojku - 0:3.

1. ČETVRTINA:

Partizan na tri poslednja gostovanja u ABA ligi ima dva poraza i jednu pobedu, protiv Splita na obalama Jadrana. U Čačku i i Novom mestu nisu se crno-beli dobro proveli.

Sledi još jedna bitka na strani za pulene trenera Saše Filipovskog. Možda i najteže gostovanje, u Podgorici.

U Beogradu su igrači Budućnosti slavili trojkom Danila Nikolića u poslednjoj sekundi, a šta će biti u "Morači" znaće se uskoro.

- Budućnost je odlična ekipa, dobro vođena i dobro selektovana. Jezgro ekipe je ostalo isto, sa igračima koji su u sistemu više godina. Ivanović i Kobs su odlični napadači sa dobrim šutem. Igrači na poziciji četiri takođe dobro šutiraju, igraju brzo, umeju da povuku ekipu u kontranapad. Jasno je da nas čeka veliki izazov i teška utakmica. Pre svega je potrebno da se regenerišemo nakon prethodnog meča i moramo da odigramo odbranu na visokom nivou, da nam to bude konstanta u igri jer šut uvek može da varira. Suština je da odigramo timski i da hrabro uzimamo otvorene šuteve. Osim malih povreda i umora, nemamo većih problema u ekipi. Ognjen Jaramaz nije još spreman da se priključi i pomogne timu, tako da će protiv Budućnosti igrati manje-više isti sastav kao i protiv Trenta - najavio je trener Parnog valjka Sašo Filipovski.

Budućnost – Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

BUDUĆNOST: Kobs 9, Ivanović 25, Edžim, Šehović, D. Nikolić 6, Apić 8, Mitrović 7, Dela Vale 17, Z. Nikolić, Popović 2, Rid 6, Žugić.

PARTIZAN: Mika 11, Miler-Mekintajer 7, Zagorac 14, Pejdž 9, Dangubić 3, Jaramaz, Veličković, Perkins 10, Janković 2, Tomas 4, Trifunović 9, Mozli 3.