polufinale KRK Crvena zvezda - Partizan 79:78
ALO/Marko Metlaš

polufinale KRK Crvena zvezda - Partizan 79:78, Foto: ALO/Marko Metlaš

Crvena zvezda je na 5 od 5 u ABA ligi u 2021. Crveno beli su slavili u Splitu 71:60.

U narednom kolu crveno-beli 14. marta dočekuju Partizan.

Kori Volden je sa 24 poena postavio lični rekord u ABA ligi.

39. minut: Davidovac je pogodio jedno bacanje - 60:67, a onda je Split brzopotezno izgubio loptu.

36. minut: Volden je pogodio trojku i odbio nalet rivala - 57:65. Tri bacanja pogodio je Ukić - 60:65, a onda je Babić još više mogao da primakne Splićane, ali je napravio grešku u koracima.

34. minut: Ukić je pogodio trojku - 57:62 dok su se pod košem rvali Luković i Lazić, a onda je kapiten Zvezde pesnicom udario Lukovića i dobio isključujuću grešku. Nije to Split iskoristio u prvi mah.

33. minut: Noko je došao do izražaja pod košem i pogodio za maksimalnih + 8 - 51:59.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Čampara pogađa prvu troju u drugom poluvremenu za domaćina - 49:52. Volden je fauliran sekundu pre kraja - 49:54.

28. minut: Trojkama Dobrića - 44:47 i Voldena - 44:50 očas posla je Zvezda došla do najvećeg plusa.

27. minut: Tri i po minuta domaći su bili bez poena, dok nije pogodio Luković sa bacanja, ali samo jednom - 44:44.

24. minut: Simonović je trojkom Zvezdi vratio prednost - 41:42.

23. minut: Zakucao je Dobrić i ponovo izjednačio - 39:39.

22. minut: Pogodili su Dobrić i Lazić - 36:37, a onda je Luković fauliran pri šutu za tri - 39:37.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Tri sekunde pre poluvremena Luković je pogodio - 32:33.

19. minut: Čampara je trojkom primakao domaćina - 30:31.

15. minut: Volden pogađa trojku - 25:29 i ponovo pravi malo veću razliku.

13. minut: Davidovac pod obručem lagano poentira - 20:22, a potom Volden posle duplog pasa sa Kuzmićem lako prodire do koša i pogađa 20:24. Davidovac je pogodio i za + 6 - 20:26.

12. minut: Trojka Ukića za izjednačenje - 20:20.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Dva i po minuta bez poena na obe strane sve do koša Marića - 17:15, sa sirenom za kraj četvrtine prednost Zvezdi vratio je Lazić - 17:18.

7. minut: Dobrić je izjednačio sa linije bacanja - 15:15.

5. minut: Babić trojkom vraća prednost domaćima - 11:10.

4. minut: Preokrenuo je Split, dva puta siguran Kedžo - 6:5, a onda nova trojka crveno-belih, Voldena - 6:8.

1. minut: Ukić je meč otvorio košem - 2:0. Uzvratio je Lazić brzom trojkom - 2:3. Simonović potom siguran u kontri - 2:5.

1. ČETVRTINA:

Za razliku od Evrolige gde su nanizali osam poraza, crveno-beli u ABA ligi dobro guraju.

Sa skorom 14-2 su na šestom mestu, ali samo zato što imaju nekoli mečeva koje nisu odigrali zbog problema sa korona virusom.

U Splitu izabranici trenera Dejana Radonjića jurišaju na pet trijumf u nizu.

Ove godine u ABA ligi imaju skor 4-0. Poslednji put su poraženi krajem 2020. od Igokee u gostima.

Split - Crvena zvezda 60:71 (17:18, 15:15, 17:21, 11:17)

SPLIT: Đoković 2, Perković, Gizdavčić, Perasović 2, Kedžo 12, Ukić 11, Marčinković 5, Šarić, Čampara 9, Babić 5, Luković 12, Marić 2.

CRVENA ZVEZDA: Hol, Volden 24, Lojd 4, Uskoković, Davidovac 7, Lazić 8, Rit, Dobrić 12, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 8, Kuzmić 2, Noko 1.