KK Crvena zvezda
aba-liga.com

KK Crvena zvezda, Foto: aba-liga.com

Nastavlja se crna serija košarkaša Zvezde. Ekipa Milana Tomića izgubila je od Krke na gostovanju u Novom Mestu posle dramatične završnice u okviru 3. kola ABA lige.

To je drugi poraz zaredom u regionalnom takmičenju budući da je crveno-bele u prošlom kolu savladala Budućnost u Beogradu.

Iako je došla u oslabljenom sastavu, jer u ekipi nisu bili Džejms Gist, Derik Braun i Bili Beron, očekivala se pobeda Beograđana. Učinilo se da će do nje košarkaši Zvezde i doći jer su u većem delu meča držali kontrolu i vođstvo, ali očajna igra u poslednjoj četvrtini je rezultirala porazom.

Bitni dani su pred Milanom Tomićem jer ova Zvezda ne igra ni blizu kao prošle godine.

KRAJ UTAKMICE!

10' To je to, neozbiljna odbrana Zvezde. Kraj utakmice 79:77 pobedila je Krka!

Jošilooooooooo, nova trojka! 4/4 za tri ima Jošilo na ovom meču, plus 4 za Krku na 50 sekundi do kraja!

9' Jošilo pogađa trojku iz levog ugla za eksploziju radsoti u hali! Krka vodi 76:73! Lazić u poslednjoj sekundi napada postiže koš, pola koša vode domaćini.

8' Pogađa Stratos iz jako teške pozicije, 73:71 vode gosti. Ali, Laval sa penala vraća egal, 73:73

7' Faje iz odbojke pogađa i dovodi u egal dve ekipe, 69:69! A onda posle pogotka Lavala poentira i Stratos za ponovo izjednačen rezultat, 71:71

6' Kouzi postiže trojku i dovodi do vođstva Krku, 66:65! Faje sa penala vraća prednost Zvezdi, 67:66

5' Laval precizan sa penala i ponovo je samo dva poena prednosti za Crvenu zvezdu!

3' Davidovac daje preko potrebne poene, 65:61

2' Balažić pogađa trojku i dovodi Krku na minus 2, 63:61

1' 2+1 pogađa Lapornik, a na drugoj strani Zvezda poentira za dva poena, 63:58

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Zvezda z poslednju četvrtinu ulazi sa prednošću od 61:55

9' Seriju Zvezde od 4:0 Krka prekida trojkom, ali na drugoj strani odgovara istom merom Stratos Perperoglu, 61:54

8' Zvezda nekako uspeva da se odlepi na plus 5, 56:51

6' Strašno važna trojka gostiju iz Beograda, Stratos Perperoglu. Zatim po penal pogađaju i jedni i drugi, 52:49 za crveno-bele

5' Serija Krke, prvo je Laval pogodio, a zatim 2+1 pogađa Ramljak za egal u meču. 48:48

4' Odžo je pogodio slobodno bacanje i prekinuo period bez koša sa obe strane, 48:43 vode crveno-beli

2' Nova trojka domaćina i ponovo Kouzi, Krka prilazi na minus 4

1' Drugo poluvreme otvoreno je trojkom Kouzija, a na drugoj strani je Simanić pogodio za dva, 47:42

TREĆA ČETVRTINA

10' Moćno zakucavanje Dobrića na asistenciju Brauna, 45:37 za goste. Kraj prvog poluvremena.

8' Vraća trojku na trejku Boriša Simanić i to na asistenciju Jovanovića, 41:33

7' Jošilo nastavlja da pogađa sa velike udaljenosti, 38:33

6' Perperoglu pogađa sa linije penala, a pre toga je Jošilo pogodio trojku u lice Davidovcu. Lorenco Braun je sjajnim driblinzima promešao celu odbranu Krke, 36:28

5' Duga dvojka Lorenca Brauna, a zatim u polukontri deli pas za usamljenog Dobrića koji pogađa za 3 poena, Zvezda se ekspresno vratila na plus 7, 32:25

4' Trojku za domaćina pogađa Kouzi, a zatim Jošilo poentira iz floutera i topi prednost Zvezde na samo plus 2, 27:25.

3' Prvi poeni Fajea, dobra akccija igrača Zvezde, 27:20

2' U kontri pogađa Perperoglu i dovodi crveno-bele na plus 8. Tajm-aut trenera Krke rezultirao je trojkom domaćina, 25:20 za Zvezdu

1' Davidovac pogađa svoju drugu trojku, Zvezda ima prvu osetniju prednost, 23:17

DRUGA ČETVRTINA

10' Prva trojka Zvezde na meču, posle 6 promašaja, a pogodio je Dejan Davidovac. Posle toga je Lorenco Braun pogodio dva bacanja i Zvezda je dobila prvu deonicu 20:17

9' Jovanović igra za sada daleko ispred svih na terenu, ponovo je pogodio uz faul! Postigao je 11 peona i uhvatio 5 skokova, impresivna četvrtina Zvezdnog centra.

8' Promašio je trojku Perperoglu, ali nije Kauzi, Krka vraća vođstvo, 14:12

7' Veoma dobar početak utakmice za Nikolu Jovanovića, uhvatio je promašaj Boriše Simanića i uz faul ponetirao, a onda pogodio slobodno dodatno bacanje za prvo vođstvo Beograđana, 12:11

6' Ponovo je poentirao Jovanović, prvo iz igre, a zatim sa linije za slobodna bacanja, 11:9 drži vođstvo domaćin

5' Nikola Jovanović pogađa za sva poena, ali sa druge strane Lavai vraća, 9:6 za Krku

4' Jošilo postiže 5 poena, dok Čović pogađa sa linije za slobodna bacanja, 7:4 za domaćina

3' Odžo kupi Čovićev promašaj za tri poena i postiže prve poene za crveno-bele, vodi Krka 3:2

2' Prvi do poena dolaze domaći košarkaši, 2:0

PRVA ČETVRTINA

18:00h Utakmica je počela.

17:55h Igrači polako završavaju sa zagrevanjem.

ABA liga, 3 kolo:

Hala: Leon Štukelj, Novo Mesto

Sudije: Sreten Radović, Jakub Zamojski, Matej Špendl

Krka: Kouzi, Marineli, Škedelj, Đapa, Fifolt, Balažič, Jošilo, Rakićević, Lapornik, Ramljak, Laval, Osolnik;

Trener: Simon Petrov

Crvena zvezda: Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Dobrić, Dženkins, Simanić, Jovanović, Odžo;

Trener: Milan Tomić

KK Crvena zveda gostuje ekipe Krke u Novom Mestu u okviru 3. kola regionalnog takmičenja.

Crveno-beli su na prva dva meča regionalnog takmičenja savladali Primorsku i izgubili od Budućnosti. Oba meča su odigrana u Beogradu, tako da je ovo prvo Zvezdino gostovanje.

Na današnjoj utakmici u Novom Mestu neće igrati Derik Braun i Džejms Gist zbog lakših povreda. Dok je Bili Beron uz dozvolu kluba otputovao u SAD kako bi prisustvovao rođenju prvog deteta (vraća se u Beograd već u ponedeljak).