Crvena zvezda - Bajern
ALO/Marko Metlaš

Crvena zvezda - Bajern , Foto: ALO/Marko Metlaš

Zvezda je vodila skoro ceo meč, ali je u poslednja dva minuta napravila mnogo grešaka koje su je koštale poraza od Bajerna - 76:78.

40. minut: Boldvin sa istekom napada pogađa trojku - 71:76 nakon Zvezdinog proćerdanog napada. Usledila je još jedna izgubljena lopta crveno-belih. U penal završnici bolje se snašao Bajern, iako je Volden tri sekunde pre kraja pogodio trojku - 76:78.

39. minut: Bajern je bio preokrenuo, ali je Lojd pogodio trojku iz nemoguće pozicije sa sirenom za istek napada - 71:70. Na 90 sekudni pre kraja trojkom je uzvratio Lučić - 71:73.

37. minut: Lojd pogađa i kada gazi liniju 68:61. Volden je prodao loptu na sredini terena, oteo je Lučić, posle nekoliko dodavanja Srbin iz Bajerna je pogodio trojku - 68:66. Trener Radonjić je uzeo minut odmora.

35. minut: Lojd je produžio korak i pogodio - 66:61.

33. minut: Gist je zakucao uz faul Jagodić-Kuridže - 62:59. Dodatno bacanje je promašio.

32. minut: Davidovac je pogodio trojku za +8 - 62:54.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Zvezda je u poslednji kvartal mogla sa dvocifrenim plusom, ali je Boldvin sa sirenom pogodio trojku - 57:50.

28. minut: Lojd je sa bacanja doneo prvu dvocifrenu prednost - 51:41.

26. minut: Jagodić-Kuridža je zakucao na sjajno dodavanje - 47:39.

24. minut: Trojka Simonovića - 41:36, potom je Lojd probio sve do koša i položio - 43:36. Minut odmora uzeo je trener gostiju Trinkijeri.

22. minut: Rejnolds ponovo za preokret - 35:36. Voldene je pogodio uz faul - 38:36.

21. minut: Rejnolds je pogodio uz faul Kuzmića za 2+1 - 35:34.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Lojd je pogodio dva bacanja - 35:31.

19. minut: Gist je pogodio jedno od dva bacanja - 33:28. Šiško pogađa novu trojku - 33:31.

17. minut: Bajern se primiče, trojka Šiška - 29:27.

16. minut: Odličan prodor Uskokovića i koš uz faul - 27:19.

15. minut: Lojd je sa dva koša doneo +5 Zvezdi - 24:19.

13. minut: Prvo je "vruć krompir" sjajno iskoristio Uskoković - 14:17, a onda su trojkama preokret režirali Jagodić-Kuridža i Dobrić - 20:17.

11. minut: Rejnold je pogodio za dva - 12:17.

2. ČETVRTINA:

9. minut: Na trojku Šiška - 7:13, trojkom uzvraća Volden - 10:13.

8. minut: Trojka Lojda - 7:8.

6. minut: Konačno poeni Zvezde, Lojd je pogodio posle prodora - 2:4.

4. minut: Kontra Lučić-Boldvin - 0:4.

2. minut: Radošević je doneo prednost gostima - 0:2.

1. ČETVRTINA:

Pre početak meča održan je minut ćutanja za Milenka Kašanina, dugodišnjeg člana skupštine kluba sa Malog Kalemegdana.

Nade su jedno, a realnost nešto drugo.

Od velikih očekivanja do pretposlednjeg mesta u Evroligi, to je ove sezone Crvena zvezda.

Samo je ruski Himki sa skorom 3-23 lošiji od crveno-belih.

Na noge izabranicima Dejana Radonjića dolazi Bajern sa Andreom Trinkijerijem. Bavarci se bore za plej-of, a tim sa Malog Kalemegdana za čast.

Crveno-beli su u seriji od šest evroligaških poraza. Poslednji put slavili su 18. januara u Madridu protiv Reala.

Poslednju pobedu na domaćem terenu ostvarili su prošle godine, 30. decembra bili su bolji od Panatinaikosa 74:71.

Crvena zvezda - Bajern 76:78 (10:15, 25:16, 22:19, 19:28)

CRVENA ZVEZDA: Hol, Volden 10, Lojd 21, Uskoković 5, Davidovac 3, Lazić 2, Radanov, Dobrić 13, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 7, Simanić, Kuzmić.

BAJERN: Vajler-Bab 6, Boldvin 21, Kramer, Sili 3, Rejnolds 13, Lučić, Amejz, Cipser 2, Gist 6, Džonson, Šiško 9, Radošević 2.