Partizan - Igokea
Twitter.com/KKPartizan
Partizan - Igokea, Foto: Twitter.com/KKPartizan

KRAJ UTAKMICE - Još jedan poraz crno-belih u produžetku. Nerezonske odluke u bitnim trenutcima, pojedini igrači kao da su se sakrili. Više od 20 izgubljenih lopti i Igokea zasluženo pobeđuje. Karmajkl na kraju je stigao do 27 poena, na drugoj strani Gordić je postigao 19.

5' Gordić brzo za dva, ali i Kamajkl pogađa na drugoj strani. 90:84

4' Faul u napadu Novice Veličkovića. A onda ukradena pa i izgubljena lopta Novice Veličkovića. Loša sekvenca kapitena Partizana. Voler konačno promašuje za tri. Klupa Partizana traži tajm-aut. Iz njega Partizan ne dobija ništa jer Mekintajer ne pogađa ni tablu a kamoli obruč. Opet PArtizan ne može da zagradi posle promašaja. 88:82

3' Voler pogađa drugu trojku u produžetku. Loš pas Mike, kontra Igokee a Gordić pravi nesportski faul u pokušaju da spreči kontru. Jošilo ide na liniju penala. Oba pogađa i lopta sa strane. Opet Partizan ne uspeva da iskontroliše skok i Igokea će imati novi napad. Ipak greška u koracima Klemonsa. 88:82

2' Faul Zagorca, jovanović ide na liniju penala i promašuje obruč. Drugi put sigurniji. Gordić fauliran na šutu za tri poena, po ko zna koji put večeras. Sva tri pogodka, ali Voler u padu pogađa novu trojku., onda ukradena lopta Volera i Igokea ima prednost i napad. 83:82

1' Mika osvaja loptu iz podbacivanja. ali odmah izgubljena lopta Pejdža, Voler promašuje trojku ali Atić hvata u napadu, ipak na kraju Mika uspeva da se dokopa lopte. Gordić promašuje za tri. Ostaje 79;79.

PRODUŽECI!

40' Karmajkl pogađa uz faul, opet. Loš faul Novice Veličkovića. Partizan opet traži tajm-aut. Loš napad Partizana, Pejdž promašuje, Igokea se spetljala a Gordić pogađa uz faul, zaista liderski potez ali onda promašaj dodatnog bacanja pa crno-beli moraju da jure igrače Igokee. Atić pogađa oba penala i na 18 sekundi do kraja Igokea ima tri poena prednosti. Ide trojka Veličkovića! 9 sekundi do kraja ,nerešeno je i Igokea ima loptu! PRODUŽECI!

38' Greška u koracima Klemonsa. Igokea se nudi Partizanu, ali Rašon Tomas gubi loptu. Jošilo pogađa veoma bitnu trojku i Igokea opet vodi, Lazić zove minut predaha. Karmajkl je nezuastavljivi, opet pogađa uz faul i to peti Tomasa. Zagorac poentira na ofanzivnom skoku. 74:71

36' Pejdž pogađa iz igre 1 na 1. Karmajkl opet preko ruke, 19 poena. Faul u napadu Gordića. Faul u napadu Karmajkla. Silazna putanja posle šuta Rašona Tomasa. Odmah zatim nepotrebna tehnička za klupu Partizana. Sjajan prodor Gordića koji pogađa uz faul. 68:69

34' Er bol Markusa Pejdža. Klemons siguran sa linije penala. Bitna trojka Radeta Zagorca koji ima 15 poena, ali prvi poeni u drugom poluvremenu. Faul u napadu, još jedan, Partizan ima prilku da se još više približi. 66:63

32' Voler pogađa za dva uz faul. Veličković promašuje zicer. Revanširao mu se Fundić na drugoj strani. Ide trojka Mekintajera. 63:58

ČETVRTA ČETVRTINA

v

30' Prazan hod i jednih i drugih, niko da pogodi išta! Ilić promašuje sve na otvorenom šutu za tri. Jošilo za dva, Mekintajer ne pogađa sa zvukom sirene. 59:55

28' Pogađa Klemons preko Erika Mike, Klemons I Karmajkl ubedljivo najefikasniji kod Igokee. Lepa rampa Atića, ali je u doskoku iskrenuo glob i mora da izađe. 57:55

26' Konačno prvi poeni Erika Mike, uzeo je bukvalno sve šuteve u poslednjih par minuta. Na drugoj strani Fundić pogađa i ima sedam poena. Sjajan potez NOvice Veličkovića, sam ostaje na polganju posle finte. Fundić odgovara na drugoj strani. 53:53

24' Četvrta lična greška Rašona Tomasa. Dobra odbrana PArtizana, KArmajkl promašuje sve. Još jedna izgubljena lopta Mike, sada loš pas. U kontri Voler polaže na tablu. Prva trojka Novice Veličkovića. Sedma trojka PArtizana iz 19 pokušaja. Jovanović igra odličnu odbranu na Miki. 49:49

22' Gordić otvara trojkom i ima osam poena. Još jedan faul u napadu, sigurno preko deset takvih, ovoga puta Jovanovića iz Igokee. Skok u napadu Mike, Angola prvi put na terenu. Još jedna izgubljena lopta crno-belih, Mika pravi grešku u koracima. 47:46

TREĆA ČETVRTINA

POLUVREME! - Igra u talasima. Igokea nešto agresivnija. Partizan loš u skoku, ali dobri procenti šuta. Previše izgubljenih lopti na obe strane, čudan sudijski kriterijum.

20' Simultanka Karlmajkla, 13 poena za sada. Puno faulova u napadu i prekida utakmice, čudan sudijski kriterijum na obe strane. Pot pravi grešku u koracima na trideset sekundi do kraja poluvremena. Pokušao je Trifunović za tri Zagorac je uhvatio ofanzivni skok ali promašio zicer. Odmah zatim Mekintajer pravi nepotrebno svoj treći faul i šalje Pota na liniju za penale. 45:43

18' Mekintajer promašuje zicer ali crno-beli dolaze do novog napada. Miler-Mekintajer opet uzima šut i opet biva fauliran iza linije za tri poena. Zagorac vrlo dobar večeras, odmah zatim i Dangubić pogađa pa Partizan pred kraj poluvremena stiže do prednosti. 41:43

16' Igokeu je stao šut, Janković promašuj ali tu je Tomas da prikuca. Igra se u talasima. Janković ne može da pogodi ništa, u kontri Karmajkl pogađa uz faul. 39:33

14' Pejdž pogađa novu trojku. Partizan ima problema sa izgubljenim loptama, devet do sada, ali im se revanširala i Igokea u sledećm napadu te Zagorac trči kontru za lake poene. 34:31

12' Klemons za sada ne promašuje. Ima 3/3 za tri poena i najefikasniji je na meču sa 9 poena. Zona Igokee. Gordić za sada najraspoloženiji. Dalibor Ilić pravi svoj TREĆI faul, što koristi Markus Pejdž i pogađa za tri. Klupa Igokee traži minut predaha. Klemons prekida seriju Partizana. 33:26

DRUGA ČETVRTINA!

10' Prelepa saradnja Pota i Jovanovića i vrlo efektno zakucavanje ovog drugog. Odmah zatim Voler pogađa trojku za maskimalnih +7 za Igokeu. Zagorac na kratko prekida seriju jer Atić pogađa novu trojku. Gordić kao i uvek uzima poslednji napad, a ovog puta i pogađa. 26:21 vodi domaćin.

8' Zahuhtava se Klemons, pogađa novu trojku. Partizan ima problema u defanzivnom skoku. Zagorac dobar u ofanzivnom skoku iz kojeg isti igrač pogađa trojku iz kornera. Prelep flouter Stefana Pota iz vrlo teške pozicije. 18:16

6' Klemons pogađa prvu trojku na utakmici. Odmah zatim Mika gubi loptu na drugoj strani a iz kontre Fundić pogađa za dva i klupa Partizana traži tajm-aut. I opet faul Mike u napadu njegov drugi. Janković ulazi na teren. 9:9

4' Mekintajer fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa sva tri bacanja. Prve poene za Igokeu postiže Karmajkl sa polu distance, odmah zatim faul Mike u napadu. Dangubić se upisuje u strelce. Brz tempo utakmice. 2:9

2' Trifunović zakucava za prve poene na meču. Dragan Bajić dobija tehničku u prvom minutu susreta, nešto što zaista dugo nismo videli. Odmah zaitm i druga tehnička i isključenje za trenera Igokee! 0:2

MEČ JE POČEO!

Pre podbacivanja igrači su odali počast Mitropolitu Amfilohiju Radoviću minutom ćutanja.

Startne petorke:

Igokea :Klemons - Atić - Jošilo - Ilić - Karmikel

Partizan: Mekintajer - Mika- Dangubić - Veličković - Trifunović

Dvorana: U Laktašima
Sudije: Marko Juras, Dragan Porobić, Aleksandar Milojević

Crno-beli prvi put ove sezone igraju bez Vlada Šćepanovića na klupi, pošto je crnogorski stručnjak odstranjen iz tima.

Umesto njega Partizan će, u izostanku prvih pomoćnika zbog koronavirusa, voditi nekadašnji trener Crvene zvezde Milivoje Lazić.

Igokea u ovaj meč ulazi sa boljim učinkom u ABA od Partizana pošto ima tri pobede i jedan poraz, naspram po dva uspeha i neuspeha tima iz Beograda.

Domaćin će pokušati da prekine seriju Partizana od šest uzastopnih pobeda u međusobnim okršajima i odbrani domaći parket prvi put od 2017. godine.