Košarkaši Partizana!
KK PARTIZAN

KK PARTIZAN

Košarkaši Partizana!, Foto: KK PARTIZAN

Partizan je pobedio Ritas u gostima prvi put u istoriji! Odlučujući koš postigao je Gordić kada je na 30 sekundi do kraja pogdoio trojku za 7 metara! Konačan rezultat meča bio je 66:61 za šampiona Evrope iz 1992. godine.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Markus Pejdć koji je postigao 17 poena, iza njega se nalazi junak meča Gordić sa 13, dok je dvocifren bio i sjajni Mozli.

Kraj meča, 66:61!

10' Promašio je drugo bacanje igrač Ritasa, Goooooooooooooordić pogađa za 3 poena!!! 63:59!

9' Kairijus sa linije za slobodna bacanja smanjuje prednost Partizana na 60:58

8' Ponovo sjajni Gordić, pogađa neverovatno tešku dugu dvojku za plus 4! 60:56 za crno-bele.

6' Pogađa trojku Kruz i prilazi na minus 1, loš Partizan u napadu.

4' Mozli poentira, a onda u odbrani sjajno izbija loptu protivničkom centru, 57:53 za Partizan

3' Ritas je na momenat došao do izjednačenja, ali Pejdž ponovo pogađa za 3 poena, 55:52

2' Pogađa Zagorac dugu dvojku, 52:48

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Ponovo Gordić sjajan i svojim poenima budi uspavani Partizan, 50:48 za crno-bele pred poslednjih 10 minuta.

9' Seriju od 11 poena za Ritas najzad prekida Gordić!

8' Vezaili su domaći 6 poena zaredom pa je Trinkijeri morao da zatraži tajm-aut! 46:43 za goste iz Beograd

6' Dovodi Janković Partizan do najveće prednosti, 46-37

5' Odmah na drugoj strani Kruz pogađa brzu trojku, ali vraća Stefan Birčević! Vode crno-beli 44:37!

4' Sjajno je prošao centar crno-belih i ponetirao uz faul! Jankovićev promašaj hvata Birčević i pogađa za vođstvo od 41:34

2' Kairus upisuje prve poene za Ritas u 2. poluvremenu, 37:32 za Partizan

1' Volden prodaje loptu jer se nije dobro sporazumeo sa Jankovićem. Na drugoj strani greška u koracima igrača domaćina. Onda sjajno pogađa Pejdž novu trojku, 37:30

TREĆA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena

10' Druga vezana trojka crno-belih, Pejdž!!! Ali, ono što se ne vidi jeste neverovatna igra Mozlija koji je svuda na terenu i sve stiže. Vodi Partizan, 34:30

9' Zagorac nastavlja polovičan učinak sa linije za slobodna bacanja, ali njegov promašaj hvata Volden i pogađa za 3 poena za prvu vođstvo Partizana 31:30.

8' Nastavlja Mozli, ali sada u napadu, kada je pokupio jedan promašaj i lagano položio. Trener Ritasa zatražio tajm-aut, samo poen prednost za njegovu ekipu.

7' Specijalitet Mozlija su rampe, a to je i demonstirao! Sjajno je "zalepio" protivničkog igrača. Pejdž pogađa i smanjuje vođstvo domaćina na 28:25

6' Volden najzad prekida nešto duži period bez poena, ali sa druge strane pogađaju i igrači Ritasa, 27:23 za domaćina. Trener Partizana dobio je tehničku jer je ušao u raspravu sa sudijom.

5' Strašno loš procenat za tri poena gustiju iz Beograda, 1/10.

4' Vezuju domaćini 4 poena taman onda kada su se crno-beli primakli, 25:21

3' Mozli dovodi do izjednačenja crno-bele, 21:21

2' Nastavlja Gordić tamo gde je i stao, 21:19

1' Girdžijunas otvara trojkom 2. četvrtinu, 21:17 za domaćina. Tajm-aut je zatražio Trinkijeri

DRUGA ČETVRTINA

10' Na krilima Gordića crno-beli završavaju prvu deonicu, 18:17 za Ritas

9' Prekida seriju gostiju poenima sa slobodnih bacanja Bendžijus , a na drugoj strani Birčević je promašio otvorenu trojku, 18:15 za Ritas.

8' Razigrava sjajno Gordić, ovom prilikom je ekstra pasom uposlio saigrače- prvo je Mozli pogodio za 2, a zatim i Pejners, samo plus jedan za domaćina, 16:15

7' Strašan alijup je bacio Nemanja Gordić, laki poeni za Partizan, 16:11

6' Digao se Partizan, pogodio je flouter Volden, vode domaći 16:9

5' Kairis je bio fauliran pri zakucavanju, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanja za vođstvo domaćina od 10:4

4' Nastavlja Zagorac u dobrom ritmu, uhvatio je dva ofanzivna skoka, a prilikom drugog je bio fauliran, al sa linije za slobodna bacanja ponovo bio polovičan. Sve poene za crno-bele delo su Zagorca, 9:4.

3' Zagorac je Promašio jedno bacanje, ali dao drugo, da bi zatim pogodio sa poludistance za prve poene Partizana, 9:3

2' Prvo je Volden promašio za 3 poena, a zatim i Jaramaz. Na drugoj strani u polukontri igrači Ritasa lagano poentiraju, 5:0.

1' Dva plus jedan pogodio je plej domaćina za vođstvo od 3:0.

PRVA ČETVRTINA

21:00h Utakmica je počela

20:55h Najveće pojačanje crno-belih tokom pauze Rašon Tomas ni u ovom meču neće moći da pomogne svojoj ekipi, zbog povrede.

Evrokup, drugo kolo:

Ritas – Partizan

Dvorana: Simens arena, Viljnus

Sudije:

Difala (Francuska), Kartal (Turska), Lavruhin (Rusija)

Ritas:

Sirvidis, Bičkauskis, Gedraitis, Holovej, Kruz, Ehodas, Girdžiunas, Bendžius, Blaževič, Kairis, Berstou, Butkevičius;

Trener:

Daninius Adomaitis

Partizan:

Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Janković, Pejners, Mozli;

Trener:

Andrea Trinkijeri

Partizan će se sa Ritasom sastati u Viljnusu, gde su dan ranije fudbaleri Srbije pobedili reprezentaciju Litvanije.

Crno-beli u Evrokupu imaju dve pobede, dok su prvi ovosezonski poraz zabeležili u Kopru pre tri dana, gostujući Primorskoj.

Sa druge strane Ritas ima polovičan uspeh u prva dva kola – uz veliku pobedu nad Lokomotivom imaju i debakl protiv Limoža.

Ove dve ekipe poslednji put su se sastale prošle sezone, takođe u Evrokupu, a Litvanci su oba puta bili bolji.

Oni su, takođe, u seriji od šest pobeda zaredom nad crno-belima, koji su poslednji put slavili 2012. godine na domaćem terenu u Evroligi sa "pola" koša.

"Ritas poseduje razvijen sistem, dosta trči, energetski je sposoban, dobro puca sa distance. Ako im sve to dozvolite, cena će biti visoka. Teško ga je zaustaviti. To je na svojoj koži spoznala Lokomotiva, pogotovo u drugom poluvremenu. Moramo da budemo pametni i spremni", rekao je Trinkijeri pred duel sa Ritasom.