Armani - Crvena zvezda
euroleague.net
Armani - Crvena zvezda, Foto: euroleague.net

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos košarkaške utakmice Armani - Crvena zvezda

10' KRAJ UTAKMICE! Crvena zvezda je fantastičnom igrom u odbrani i još boljim šutem za tri poena savladala ekipu Armanija u Milanu 77:67. Lorenco Braun ponovo je bio odličan tako da je ovu utakmicu završio sa 21 poenom. Ovo je treća uzastopna pobeda crveno - belih u Evroligi koji narednog četvrtka u Beogradu dočekuju ekipu Baskonije.

7' Lorenco Braun alej up za Gista, fantastična akcija 69:63

6' Beron ponovo poentira 65:57

5' Mini serija Armanija 4:0, za smanjenje prednosti, Gist ne pogađa zicer 62:57

3' Trojka Derika Brauna za +9 62:53

2' Monstruozno zakucavanje Odža posle pasa Lorenca Brauna 59:51 vodi Crvena zvezda

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Zvezda stiže do dvocifrene prednosti posle trojke Fajea 57:47, uzvraća istom merom Rol 57:50. Crvena zvezda dobila je treću četvrtinu 18:10 i u poslednji period ulazi sa lepom prednošću

8' Faje asisitira Davidovcu 52:45, Mesina traži tajm - aut

7' Zvezda dobrom odbranom pravi seriju 7:0 i povećava prednost 50:45

6' TROJKAAA!!! Bili Beron donosi Zvezdi prednost 48:45

5' Još uvek nijedan tim nije uspeo da ostvari osetniju razliku nerešeno je na polovini treće četvrtine 45:45

2' Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Dejan Davidovac

TREĆA ČETVRTINA:

Prema zvaničnom podatku Evrolige, večerašnjoj utakmici u Milanu prisustvuje 8680 gledalaca

10' Lorenco Braun pogađa za dva poena i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 40:39 za Armani

9' Konačno promašuje Nedović šuta za tri, a Beron je zato pogađa 36:34 vodi Armani

7' Nedović je ponovo postigao trojku, a zatim i promašio, ali je Vajt bio dobar pod košem i doneo najveću prednost za Armani od početka utakmice 34:29

5' Nova trojka za Crvenu zvezdu i to Derika Brauna 29:29

4' Prva trojka za Armani koju je pogodio Nedović 26:22 vodi domaći tim

3'  Nije poentirao Derik Braun, sjajna blokada Bruksa, koji je onda poentirao uz faul Gista pa Armani vodi 23:22

1' Derik Braun postiže prvi koš u drugoj četvrtini 22:18 vodi Crvena zvezda

DRUGA ČETVRTINA:

10' TROJKAA!!! Dobrić je postigao još jednu trojku za Crvenu zvedu 20:18 posle prve četvrtine

9' TROJKAAA!!! Lorenco pogađa, Zvezdu sjajno služi šut na startu utakmice

8' Zvezda ima veliku podršku navijača u Milanu, a Davidovca ima svuda na parketu 14:11 je za Crvenu zvezdu

7' TROJKAAA! Mo Faje dovodi ponovo u prednost tim Crvene zvezde 12:10

6' Lorenco Braun pogađa za 9:6, sledi prvi tajm - aut na utakmici

5' Loš početak heroja prošle utakmice Lorenca Brauna, već njegova treća izgubljena lopta 7:6 vodi Crvena zvezda

3' TROJKAAAAAA! Bili Beron postiže prve poene za Crvenu zvezdu, na drugoj strani Serhio Rodrigrez pogađa 4:3 za Armani

2' Prve poena na susretu postiže legendarni Luis Skola 2:0

1' Počela je utakmica u Milanu

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaše Crvene zvezde očekuje novi težak ispit. Crveno - beli u meču 12. kola Evrolige gostuju u Milanu gde se sastaju sa italijanskim velikanom ekipom Armanija. Ovo će biti peti duel dva kluba u Evroligi, zanimljiv podatak je da je sve dosadašnje mečeve dobila Crvena zvezda u sezonama 2016-2017 i 2017-2018.

Crvena zvezda posle 11 odigranih kola ima učinak 4-7, dok ekipa Armanija ima suprotan skor 7-4, ali je poražena u poslednja 3 od 4 evroligaška meča. Trener Crvene zvezde Dragan Šakota smatra da Armani ima jak sastav sa visokim ciljevima.

“Očigledno da je ekipi Armanija cilj plej of Evrolige, u gornjem su delu tabele, sa druge strane, učinak u domaćoj ligi im je slab, što je čudno sa takvim sastavom I trenerom. I ostale ekipe po Evropi imaju promenljive rezultate, ali mi nemamo izbor ABA nam je prioritet, to što jeste, I nismo u istoj situaciji poredeći njih koji imaju ugovor I igraće Evroligu I sledeće sezone i nas. Veliki respekt prema treneru Mesini, imaju jak sastav, igraju moderno, menjaju odbrane u zavisnosti od napadača, odgovaraju svim vrstama taktike. Jasno je da imaju visoke ciljeve I očekujem interensatnu evroligašku utakmica, voleo bi da odigramo jedan dobar, lep meč u Milanu” rekao je trener Šakota.