Crvena zvezda Olimpijakos
Alo Marko Metlaš

Crvena zvezda Olimpijakos, Foto: Alo Marko Metlaš

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Vitoriji od Baskonije rezultatom 71:55 u okviru 26. kola Evrolige!

Crveno-beli su igrali dobro na momente, tačnije na početku prve i treće četvrtine su pružili dostojnu partiju, ali je neshvatljivo kako su u nekoliko trenutaka pali.

Zvezda nije imala nijednog raspoloženog igrača, Panter je sjajno krenuo, ali je potom u drugom poluvremenu tek na samom kraju utakmice upisao prve poene! Štimac je bio najefikasniji kod Zvezde sa 13 poena, Panter je dodao 13, a Braun 10 poena! Šengelija je dominirao u reketu i  ubacio je 18 poena! Sjajno ga je pratio Šilds sa 15 koševa!

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz crveno-belih od Baskonije! Zvezda je pala na 14. mesto, a Baskonija je sad na 12. poziciji!

Zvezda u sledećem kolu igra protiv Fenerbahčea, ali pre toga ih očekuje važan meč sa Cedevitom prvog marta!

KRAJ UTAKMICE! 71:55

10' Gonzales promašuje za tri! Skok u napadu Štimca, Panter do kraja iz prodora, prvi koš u drugom poluvremenu! Štimac ponovo na bacanjima, oba je pogodio!

9' TROJKA GONZALES! Greška Pantera, napad za domaćina! Dobra odbrana Štimca nad Erikom! Centar Zvezde pogađa oba bacanja! 71:52

8' Blokada Erika nad Braunom! Henri sa poludistance povećava prednost! Polovičan je bio ŠTimac sa penala 68:50

7' Sjajan prodor Dragića i asistencija ka Eriku, faul Gista! Pogađa Erik oba bacanja! Faul Štimca! 66:49

6' Štimac koristi asistenciju Pantera! Šilds uzvraća sa distance! Siguran sa bacanja je bio Lorenco Braun! 64:49

5' Skok u napadu Šengelije! Cigla Štimca za tri!

4' Promašaj Dženingsa, potom i Lukasa! Faul Pantera nad Šengelijom, četvrta timska! TROJKA ŠENGELIJE! 60:45

3' Težak promašaj Henrija! Još veći promašaj Pantera!

2' Lična greška Davidovca, polovičan je bio Henri! Faul u napadu Odža prilikom skoka! Treći faul Zvezdinih košarkaša, ovog puta Gist! 57:45

1' Diop lagano izbacio Davidovca i položio loptu! Faul Diopa nad Davidovcem! Greška Šildsa, potom i Lukasa! 56:45

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! 54:43

10' Ponovo Diop lako rešava napad Baskonije, Zvezda tri minuta bez koša! 54:43

9' Diop siguran sa slobodnih bacanja! 52:43

8' 13. poen Šildsa! 50:43

7' Beron pogađa, potom kratka trojka Lorenca, još jedan isforsiran šut! Ulazi Lukas umesto Brauna! Mandijo popravlja šut Dragića! 48:41

6' Forsira šut Braun u ovim trenucima! Sjajna odbrana Štimca koji je dobio udarac u glavu! Polovičan je bio Lorenco sa bacanja! 13. poen Šengelije! 46:39

5' Promašuje Fao, koji je šutirao preko Štimca! TROJKA BRAUNA! Kriston nije uzvratio svojim pokušajem! 44:38

4' Uzvraća Šilds na drugoj strani! 44:35

3' Težak šut Berona, potom faul Lazića! Dobra odbrana Brauna koji potom polaže na drugoj strani! 42:35

2' TROJKA KRISOTNSA! Kuridža sa poludistance siguran! 42:33

1' Greška u koracima Šildsa! TROJKA LAZIĆA iz ćoška! 39:31

TREĆA ČETVRTINA!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! 39:28

10' Loš pas Perperoglua, braun maši sa poludistance. Faul Simanića, Erik ima slobodna bacanja, pogodio je oba! Braun pogađa ali je isteklo vreme!

9' Šesti poen Majkl Erika! Prvi poen Dragića, ponovo +9 za domaćina! Perperoglu polovičan sa bacanja, isto i Šilds 37:28

8' Minut bez koša na obe strane!

7' TROJKA PANTERA! 32:27

6' Koraci Odža! Dva neuspešna napada na obe strane! Dženings polaganjem prekida crnu seriju! 32:24

5' Ponovo odlična odbrana Odža nad Folom! Težak šut Pantera, morao je da šutira zbog isteka napada! 28:24

4' Prvi poeni Lukasa u dresu Zvezde! Odlična odbrana Odža, trojka Pantera! 28:24

Tajm-aut Gavrilovića!

3' Lagano Šengelija poentira preko Odža! Kontra Baskonije koju završava Šilds 28:19

2' Odžo, pa Panter smanjuju rezultat! 24:19

1' TROJKA ŠENGELIJE! 24:15

DRUGA ČETVRTINA!

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

10' Fol lako poentira, bio je sam u reketu! Kratak je bio Panter prilikom šuta za tri! Pogađa Dženings za tri uz faul! Panter postiže poene za Zvezdu 21:15

9' Šengelija poloivičan sa bacanja, Braun promašuje o tablu! Ispravlja se Lorenco u sledećem napadu! 15:13

8' Izlazi lopta iz koša Beronu! Šengelija iz koša postiže nove poene!

7' Kuridža sa poludistance! Odlična odbrana Brauna!

6' Odgovara Štimac na drugoj strani! Ponovo Šilds sa poludisance pogađa! 10:9

5' Štimac ne koristi dobro svoju igru leđima! Šilds donosi prednost domaćinu! 8:7

4' TROJKA ŠENGELIJE! Polovičan je Šengelija sa bacanja! 6:7

3' Kriston pogaža prve poene za domaćina! Beron uzvraća na drugoj strani 2:7

2' TROJKA BERON! Štimac polaže na asistenciju Kurudžića! 5:0

1' Promašaj domaćina za tri odmah na startu! Loša lopta Lazića ka Štimcu! 0:0

UTAKMICA JE POČELA!

Trener crveno-belih Dragan Šakota nije otputovao u Španiju zbog zdravstvenih problema, njega će na ovoj utakmici zameniti Andrija Gavrilović koji je ranije već vodio Zvezdu kao prvi trener u ovoj sezoni!

Sudijska trojka: Luiđi Lamonika, Ani Panter, Marcin Kovalski

Baskonija: Penava, Vildoza, Gonzales, Kriston, Anri, Lopez, Džening, Diop, Granger, Garsija, Fol, Šengelija, Dragić, Šilds, Polonara, Erik

Trener: Duško Ivanović

Crvena zvezda: Panter, Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Jovanovć, Odžo, Štimac, Lukas

Trener: Dragan Šakota - Andrija Gavrilović

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 26. kola Evrolige gostuju u "Buesa Areni" protiv Baskonije!

Šampion Srbije će pokušati da se vrati na pobednički niz, pošto su poslednje dve utakmice u najelitnijem evropskom tkamičenju izgubili od ruskih klubova (Himki, CSKA)!

U prvom meču ova dva tima, Baskonija je trijumfovala u Beograd u 72:64!

Trener crveno-belih je pred ovaj meč izjavio:

"Ovo nam je četvrti susret sa španskim ekipama u ovoj sezoni Evrolige. Kada pažljivije pogledate način na koji su sve te ekipe selektirane, uključujući i Baskoniju, videćete jedan isti format. "Prepune" ekipe pokrivene na svim pozicijama sa više dobrih igrača. U trenutku kada nas očekuje meč sa njima, zbog te dubine i dugačke klupe, jako je teško predvideti ko je u formi, ko nije, ko će iskočiti i odigrati dobro, a ko ne! Njihove ambicije se znaju praktično svake sezone, pa i ove, a to je plasman u plej-of i tako ih treba posmatrati!", rekao je Šakota za sajt KK Crvena zvezda.

Crnogorski stručnjak Duško Ivanović je pred meč izjavio:

"Crvena zvezda je jedan od najboljih timova u takmičenju. Reč je o talentovanoj ekipi, koja ima isksutva, igrači su fizički jaki. Moraćemo da budemo strpljivi"