Igrači Zvezde
KK Crvena zvezda

Igrači Zvezde, Foto: KK Crvena zvezda

CRVENA ZVEZDA - CSKA 86:84

Ključni momenti za pobedu Zvezde desili su se tek na kraju četvrte četvrtine i u produžetku. Prvo je Dejan Davidovac serijom od pet poena pred kraj meča vratio prednost Zvezdi, a Džordan Lojd je posle promašaja Majka Džejmsa i sam promašio trojku za pobedu na rezultatu 73:73.

U produžetku je Emanuel Teri dobio dva alej-upa od Tejlora Ročestija, a Džordan Lojd se nadovezao serijom svojih poena i rešio fantastičan meč. Treba napomenuti da je u tim trenucima veoma važnu rampu na Majku Džejmsu izveo Duop Rit, a Džejms je kasnije pogodio drugi obruč na šutu za pobedu.

PRODUŽECI

45. minut Lojd pogađa!!!! I rampa Rita!!! Sjajna odbrana Zvezde! Istekao je napad Zvezde, do kraja 8 sekundi. Džejms promašuje uz zvuk sirene. Kraj meča!

Utakmica je završena i za Branka Lazića. Džejms pogađa samo jedno slobodno bacanje.

42. minut Dva bacanja Heketa, prodori Lojda i Džejmsa i peti faul Terija (82:79).

41. minut Još jedna savršena alej-up Ročestija i Terija, a onda i lopta za Zvezdu posle greške Fohmana pri izvođenju lopte! Pogađa trojku i to je novo vođstvo Zvezde.

IV ČETVRTINA

40. minut Lojd je imao priliku da reši meč ali je u poslednjim sekundama promašio koš. Igraće se produžeci.

39. minut Konačno, Zvezda vodi!! Davidovac!! Heket je ove večeri nezaustavljiv. Lojd ponovo siguran.

37. minut Lojd ponetira ali Rusi uzvraćaju trojom i ponovo se odlepljuju

36. minut Dva poena Kuridže, ali onda nova trojka Heketa. Volden pogađa ali odmah potom pravi peti faul. Lazić pravi četvrti pa poklanja dva bacanja Šengeliji, koji pogađa jedno (60:65), a besni Itudis traži odmor.

35. minut Kliburn pravi drugi faul a Jagodić -Kuridža je siguran sa linije slobodnih bacanja.

34. minut Nova trojka Zvezde ali uzvraća i Heket, koji postiže 5 koševa za redom.

33. minut Lazić pogađa posle prodora, ali pravi faul u napadu. Poeni će, ipak, biti upisani! 53:56.

32. minut Heket pravi nameran faul kako bi prekinuo kontru, ali sudije se nisu oglašavale pa Italijan posle skoro šest minuta bez poena postiže prve za svoju ekipu. Lojd beleži 18. poen, ali pravi četvrti faul, pa nastavlja da pogađa Heket (48:54).

III ČETVRTINA

30. minut Ispromašivala se Zvezda, nastavak borbe u poslednjoj četvrtini.

28. minut Zvezdina serija se nastavlja. Borbenost Kuridže donosi loptu Teriju koji poentira za samo 46:51, ali Ročesti posle nove dobre timske odbrane ne koristi zicer.

27. minut Nova trojka Korija Voldena, CSKA na +9

26. minut Zvezda konačno postiže poene u drugom poluvremenu, preko Lojda. Šengelija ne pogađa iz otvorene pozicije, Davidovac ne sme da šutne iako je potpuno sam, ali zato Lazić sme. Ali ne uspeva da pogodi. Kontra Moskovljana i faul pri šutu posle još jedne propuštene prilike crveno-belih – 39:51.

24. minut Odličan početak CSKA u drugom poluvremenu. Moskovljani se odlepili na +14.

II ČETVRTINA

20. minut Volden se ponovo prošetao do obruča, pa je Itudis tražio tajm-aut (33:38), ali ništa ne pomaže Zvezdi da zagradi loptu ispod svog obruča. Pogodio je Rit uz dosta sreće, ali Zvezda zbig velikih broja grešaka ide na poluvreme sa rezultatom 35:43.

19. minut Kori Volden! Smanjuje prednost CSKA.

18. minut. CSKA odmah vraća na mirniju prednost trojkom Heketa, pa košem Klajburna posle ofanzivnog skoka (28:36). Ipak, Lojd ne staje i igra odlično za sada. Ubacio je 13 poena, a sada ponovo uz prekršaj postavio 31:36.

17. minut Volden pogađa bitnu trojku, a jedan poen dodaje Lojd - 28:31.

16. minut Lazić faulira Majka Džejmsa u ranom napadu, a sudija Lamonika možda prestrogo dosuđuje nesportski faul. Moskovljani tako odlaze na dosad maksimalnih 28:22. Volden prekida negativnu seriju svoje ekipe odličnim solo-prodorom, ali nedugo zatim Klajburn ostaje praktično sam u dvorani.

15. minut Usledila su dva neiskorišćena napada domaćih - faul Simonovića u napadu pri skoku i Lojdova "nošena" lopta.

14 minut. Lojd poentira iz pada, a Moskovljani uzvraćaju košem Uhkova.

12. minut Jagodić-Kuridža je na liniji slobodnih bacanja i sto posto je siguran.

I ČETVRTINA

10. Ročesti u poslednjim stotinkama postiže koš za Zvezdu i smanjuje rezultat. 18:20 za CSKA

9. minut Teri već ima tri lične greške. Centar crveno-belih ima više prekršaja za 10 minuta nego čitav gostujući tim. Pola minuta pre kraja četvrtine otišao je na klupu, a CSKA je poveo 20:16.

8. minut Volden trojkom dovodi Zvezdu do izjednačenja.

6. minut Zvezda posle par dobrih odbrana prvim poenima Terija dolazi do preokreta - 11:10.

4. minut Razigrao se CSKA u uvodnim minutima pa je Lojd primoran da pravi faul. Hol postiže još jednu trojku za Zvezdu.

3. minut Moskovljani uzvraćaju trojkom.

2. minut Jagodić-Kuridža postigao prvu trojku za Zvezdu. Crveno-beli imaju blagu prednost.

1. minut Prve poene večeras postiže Hilijard, ali mu momentalno odgovara Lojd

Utakmica je počela.

Crvena zvezda: Ročesti, Hol, Volden, Hol, Davidovac, Lazić, Rit, Dobrić, Simonović, Jagodić Kuridža, Kuzmi, Teri; Trener: Saša Obradović

CSKA: Homenko, Džejms, Hilijard, Uhov, Heket, Antonov, Fohman, Klajburn, Šengelija, Umrihin, Milutinov, Kurbanov; Trener: Dimitris Itudis

Sudijsku ekipu predvodiće Italijan Luiđi Lamonika. Saradnici će mu biti Huan Karlos Garsija i Arturas Sukis.

Tanjug

Igrači Zvezde, Foto: Tanjug

Meč se igra u hali „Aleksandar Nikolić“ sa početkom u 20.45 časova bez prisustva publike zbog pandemije Covid-19.

View this post on Instagram

Danas od 20:45 u okviru 5. kola @euroleague crveno-beli dočekuju ekipu @cskabasket! #TogetherWeStand #kkcz #WeAreTheTeam #EuroLeague

A post shared by KK Crvena zvezda mts (@crvenazvezdakk) on Oct 22, 2020 at 2:41am PDT

День игры! ? @crvenazvezdakk ⏰ 21:45 (мск) ? Матч! Игра, Euroleague TV #CSKAbasket

A post shared by CSKA Moscow (@cskabasket) on Oct 22, 2020 at 12:33am PDT