Zadar - Crvena zvezda
ALO Foto: Bojana Paunović

Zadar - Crvena zvezda, Foto: ALO Foto: Bojana Paunović

10' KRAJ UTAKMICE!!!! Crvena zvezda neočekivano je poražena na gostovanju u Zadru 78:76

9' Trojka Berona za novo izjednačenje 76:76, Mavra poenira 78:76 vodi Zadar

8' Neizvesnost se nastavlja i u završnicu se ulazi nerešenim rezultatom 73:73. Vuković donosi prednost Zadru 75:73

6' Totalna neizvesnost u Zadru 61:61

Zadar - Crvena zvezda, Foto: aba-liga.com

3' Simanić još jednom pogađa i donosi Zvezdi tri poena prednosti 68:65

2' Košem Dobrića, a zatim trojkom Simanića, Crvena zvezda vodi na startu poslednjeg dela 63:60

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Nerešeno je u Zadru 58:58, Dženkins je promašio šut za tri poena, Zadar ulazi sa prednošću u poslednju četvrtinu

7' Davidovac je ponovo pogodio i doneo prednost Zvezdi 55:53

5' Davidovac poentira tačno na polovini trećeg dela 53:51 vodi Zadar

4' Zvezda se vraća, Čović pogađa 49:47

3' Alen nastavlaj da postiže trojke 49:44 vodi Zadar

2' Fundić je povećao prednost Zadra na startu drugog poluvremena 46:40

TREĆA ČETVRTINA:

Kako javlja naš izveštač iz Zadra Bojana Paunović Alen je dao trojku u poslednjim trenucima prvog poluvremena za 43:40 ali je sudija Tomislav Hordov smatrao da je isteklo vreme pa je želeo da odgleda snimak što je naljutilo navijače. Neki su se i sjurili do parketa, ali je na sreću domaćih navijača priznat koš pa se otišlo na predah sa prednošću Zadra.

10' Zadar je u poslednjem minutu trojkom Alena preokrenuo i posle 20 minuta košarke ima 3 poena prednosti, 43:40

9' Keler je već sada dobio pet ličnih grešaka, besan napustio parket, ali se posle pola minuta vratio na klupu

8' Simanić pogađa dve uzastopne trojke tako da Crvena zvezda ponovo vodi 39:34

6' Raspucali su se timovi u poslednjim minutima Zadar je za nijansu bolji i vodi 34:33

4' Trojka Dženkinsa koja ponovo vraća prednost Zvezdi 25:24

1' Vuković je pogodio dve trojka na startu drugog perioda i izjednačio na 20:20

DRUGA ČETVRTINA:

10' Gist postiže poslednje poene u prvom delu za Crvenu zvedu koja je rešila ovaj deo igre u svoju korist 20:14

9' Fundić postiže poene za domaći tm 16:13

7' Dragan Šakota uzima tajm - aut, Crvena zvezda i dalje ima prednost 14:11

6' Derik Braun povećava prednost na 10:5, tajm - aut traži ekipa Zadra

aba-liga.com

5' Košem Bilija Berona, Crvena zvezda vodi na polovini prvog perioda 8:5

3' Prvi koš za ekipu Zadra postigao je Alen 2:2

2' Prve poene na utakmici postigao je Derik Braun sa linije penala 2:0

1' Počela je utakmica u Zadru

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju u Zadru trenutno poslednjeplasiranoj ekipi ABA lige u okviru 11. kolu takmičenja. Zadar nije pobedio Crvenu zvezdu od 2012. godine, a u tom periodu su ova dva rivala odigrala 13 susreta.

Crvena zvezda dolazi u Zadar kao regionalni šampion i veliki favorit, a trenutno se na tabeli nalazi se izvan Top 4 pozicije. Zadrani igraju veoma loše cele sezone i uspeli su da ostvare samo 1 trijumf na 10 odigranih utakmica u ABA ligi.

Kako javlja naš reporter iz Zadra, Bojana Paunović prvi su na zagrevanje od zvezdinih igrača izašli Simanić, Davidovac i Kuzmić.

Kad su izašli košarkaši Zvezde malobrojna publika na tribinama je reagovala zvižducima, dok su domaći igrači propraćeni aplauzom.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekao je da njegova ekipa svaku utakmicu mora da igra kao da je finale.

"Ekipu Zadra ne treba gledati kroz plasman na tabeli. Nije to ista ekipa u odnosu na veći deo prvogh dela sezone. Igraju mnogo brže, agresivnije, reagovali su na promenu trenera. Rezultatski, pobeda nad Olimpijom jeste iznenađenje, ali ne i u svetlu ovih promena. Mi nemamo više prostora za loš rezultat i svaku utakmicu moramo da gledamo kao veliko finale. Zato moramo da odigramo dobru utakmicu, sa mnogo energije, dobro u odbrani", rekao je Šakota za klupski sajt.