Ognjen Jaramaz (Partizan)
KK Partizan

KK Partizan

Ognjen Jaramaz (Partizan), Foto: KK Partizan

45. minut: Pejdž hvata odbitak i ubacuje loptu kroz obruč - 84:86. Prvi pogodak Amerikanca iz desetog pokušaja. Marić prodire i pogađa, ali pravi faul u napadu, ostaje 84:87. Dangubić ide do koša i zakucava - 86:87. Drežnjak siguran sa bacanja - 86:89. Jaramaz pogađa jedno od dva bacanja - 87:89. Ipak, kradu loptu crno-beli, imaju 14 sekundi za napad, ali četiri sekunde pre kraja Tomas pravi korake u šutu za tri. Drežnjak je fauliran, pogodio je jedno, a promašio drugo bacanje - 87:90.

44. minut: Planinić sa bacanja povećava razliku - 81:86.

42. minut: Četiri poena u nizu Drežnjaka za +3 - 81:84.

1. PRODUŽETAK:

40. minut: Jaramaz je 14 sekundi pre kraja pogodio dva bacanja - 80:77. Nakić devet sekundi pre kraja pogađa trojku - 80:80. Probao je Jaramaz trojkom tri sekunde pre kraja da donese pobedu, ali nije uspeo. Produžetak.

39. minut: Tomas je posle okreta pogodio uz faul - 78:74. Uzvratio je Radovčić uz četvrti faul Jaramaza - 78:76, promašio je dodatno bacanje. Loptu je uhvatio Planinić i fauliran je, pogodio je jedno bacanje - 78:77.

37. minut: Trifunović je pogodio trojku, a onda i Dangubić - 75:74.

36. minut: Prkačin koš uz faul - 69:72, a onda je pogodio i Planinić - 69:74.

34. minut: Troja Nakića za preokret - 65:66. Onda još jedna - 67:69.

32. minut: Dva puta Tomas za +5 - 63:58. Pa onda još jednom - 65:61.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Trojku je pogodio i Marić - 59:58, uzbuđenja do kraja su zagarantovana.

28. minut: Trojka Trifunovića - 52:47, pa Nakića - 54:40, pa Dangubića - 57:50, pa Prkačina - 57:53.

27. minut: Nakić primiče goste - 49:47.

24. minut: Nova trojka Trifunovića - 47:42, morao je trener Vukova s Tuškanca Jovanović da traži tajm-aut.

22. minut: Zakucavanje Prkačina - 36:39, Jaramaz je okrenuo trojkom - 41:39.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Posle dužeg posta pogodio je za Cibonu Prkačin - 31:37, a onda je na drugoj strani proleteo i zakucao Trifunović uz faul - 33:37. Izgubili su gosti loptu, a sa više od osam metara Stefanović je u kontri pogodio trojku - 36:37.

19. minut: Trifunović je sa linije bacanja zaključio seriju 7:0 crno-belih - 31:35.

18. minut: Tačno tri minuta bili su crno-beli bez poena dok Trifunović nije pogodio trojku - 27:35.

14. minut: Novačić je pogodio za dvocifreni plus Vukova - 22:33.

13. minut: Trojka Nakića za +8 - 21:29.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Trojka Nakića za preokret - 19:22, a onda i zakucavanje Planinića - 19:24.

9. minut: Trojka Prkačina - 19:16, pa još tri poena sa linije bacanja i kreće se od nule - 19:19.

7. minut: Janković pogađa uz faul - 17:13. Potom je još jednom siguran.

6. minut: Prkačin zakucavanja i smanjuje prednost domaćina - 14:11.

4. minut: Tomas pogađa uz faul - 9:7, ali ne realizuje dodatno bacanje.

3. minut: Janković, pa Jaramaz sigurni - 7:4.

1. minut: pred početak meča održan je minut ćutanja za nedavno preminulog Milenka Savovića. Poeni Radovčića - 0:2, pa trojka Trifunovića - 3:2.

1. ČETVRTINA:

partizan - cibona

KK Partizan

partizan - cibona, Foto: KK Partizan

Partizanova sezona je odavno propala. U ABA ligi se bore za sedmo mesto, jer više od toga ne mogu.

U Kupu Radivoja Koraća ih je na putu ka odbrani titule zaustavila Crvena zvezda u polufinalu, potom je osvojila krunu.

Još nešto mogu da urade u Evrokupu, ali sa skorom 2-3 im ni tu ne cvetaju ruže. Za plasman u polufinale treba im pobeda nad Metropolitansom, ali i da se poklopi rezultat u meču Lokomotiva - Trento.