Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda)
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda), Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Crvena zvezda je u 28. kolu Evrolige poražena u Atini od domaćeg Olimpijakosa - 79:94. Osmi je to evroligaški poraz u nizu Beograđana.

Uspeli su u trećem kvartaku crveno-beli i da povedu, ali je kobna bila serija 13:1 domaćina, kojom je i prelomio.

Kod Zvezde da 19 poena najbolji kapiten Marko Simonović.

40. minut: Trojka Vezenkova 92:79.

38. minut: Noko zakucava - 84:79. Mekkisik prodire, prolazi, pogađa, uz to je fauliran - 87:79. Zvezda je brzopleto protraćila tri napada.

36. minut: Ništa od nove trojke Simonovića, kažnjava to Mekkisik - 84:75. Ali, onda Simonović pogađa trojku, ali sudije kažu da je gazio liniju - 84:77.

35. minut: Simonović je najefikasniji kod Zvezde sa 17 poena, nova trojka - 82:75, sada šutira 5/6.

32. minut: Dobrić pogađa uz faul - 80:72.

31. minut: Laraincakis je pogodio trojku - 78:67, opet dvocifren plus ima domaćin.

4. ČETVRTINA:

30. minut: Žar Šarl je pogodio sa sirenom za kraj treće četvrtine - 75:67. Zvezda tri minuta nije postigla poene iz igre. Domaćin je u seriji 10:1.

29. minut: Vezenkov je trojkom vratio +5 domaćinu - 72:67, serija domaćina 7:1.

26. minut: Simonović pogađa trojku, ima 4/4 - 63:64.

25. minut: Lazić sa bacanja, a onda i trojka - 58:59, vodi Zvezda.

Aleksa Uskoković (Crvena zvezda)

Aleksa Uskoković (Crvena zvezda), Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

24. minut: Mekkisik, nova trojka - 58:52.

22. minut: Hol, pa Lojd - 53:52.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Davidovac je pogodio posle trojke Dženkinsa - 53:48.

19. minut: DVe vezane trojke Simonovića - 50:46.

18. minut: Treći faul Jagodić-Kuridže, Slukas u nastavku napada probija do pok obruč i pogađa od tablu - 48:40.

17. minut: Volden tri puta siguran sa linije bacanja - 42:38.

16. minut: Kuzmić jednom siguran sa bacanja, a potom nepogrešiv u obruču - 40:35.

15. minut: Posle poena Dobrića Zvezda se primakla - 36:32.

12. minut: Simonović je pogodio dva od tri bacanja, potom je i Dobrić bio precizan - 32:25.

2. ČETVRTINA:

10. minut: Spanulis pogađa za maksimalnih + 9 - 28:19. Pa onda i za +11 - 30:19.

7. minut: Slukas ne promašuje sa poludistance - 18:12. Brza kontra, Mekkisik je siguran - 20:12. Radonjić uzima minut odmora.

5. minut: Mekkisik je pogodio još jednu trojku - 13:6. Lazić mu je uzvratio - 13:9.

Branko Lazić (Crvena zvezda)

Branko Lazić (Crvena zvezda), Foto: EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

3. minut: Mekkisik je pogodio još jednu trojku za domaćina - 8:4.

2. minut: Kuzmić i Lojd su pogodili dva puta za preokret na startu - 3:4.

1. minut: Iz drugog napada Vezenkov je trojkom domaćinu doneo prednost - 3:0.

1. ČETVRTINA:

Januar 18, dan kada je Crvena zvezda poslednji put slavila u Evroligi.

Tada su puleni trenera Dejana Radonjića u Madridu pobedili Real 79:77.

Posle toga su crveno-beli nanizali sedam poraza, a ukupan evroligaški skor u 2021. im je 1-9.

Zato ne čudi što se nalaze na pretposlednjem, 17. mestu Evrolige.

Sada ih u Atini očekuje okršaj sa crveno-belom "braćom" iz Pireja, od koje ih dele samo dve pozicije. I jednima i drugima je plej-of odavno utekao.

Jedino što trenera Radonjića može da raduje je što je ekipa iz dana u dan kompletnija, polako se vraćaju kovid rekovalescenti.

Olimpijakos - Crvena zvezda 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12)

OLIMPIJAKOS: Herison 2, Haralampopulos, Larencakis 7, Spanulis 4, Slukas 14, Vezenkov 17, Printezis 6, Žan-Šarl 8, Dženkins 4, Kufos 8, Elis 4, Mekkisik 20.

CRVENA ZVEZDA: Hol 4, Volden 5, Lojd 10, Uskoković, Davidovac 4, Lazić 8, Radanov, Dobrić 11, Simonović 19, Jagodić-Kuridža 5, Kuzmić 7, Noko 6.