KK Partizan, Nikola Janković, Rašon Tomas
KK Partizan

KK Partizan

KK Partizan, Nikola Janković, Rašon Tomas, Foto: KK Partizan

Partizan je ovom pobedom definitivno obezbedio opstanak u ABA ligi, dok će FMP strepeti do kraja regionalnog takmičenja.

Crno-beli su bili veoma raspoloženi, naročito kada je reč o šutu za tri poena, a blistao je Uroš Trifunović koji pogodio čak šest trojki.

Već posle prve deonice Partizan je imao +8, da bi u drugom kvartalu rešili pitanje pobednika, pošto su taj deo igre dobili sa ubedljivih 28:14, pa su na poluvremenu vodili sa 22 poena razlike.

Ni u nastavku susreta se nije mnogo toga menjalo, pa je ekipa Aleksandra Matovića stigla do ubedljivog trijumfa.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je sjajni Trifunović sa 22 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Marko Pecarski sa 16.

40. minut. Kraj meča, ubedljiva pobeda Partizana 97:74.

39. minut: Trojka Jovanovića za veliku prednost crno-belih.

38. Sve je već odavno rešeno. Postavlja se pitanje samo hoće li crno-beli doći do "stotke".

36. minut: Trifunović pogađa za dva.

35. minut: Tomas postiže deseti poen na meču. Macura je postigao koš, ali ne koristi i dodatno bacanje, 87:60.

33. minut: Pejdž pogađa novu trojku. Uzvraća Vasić - 85:58.

32. minut: Raste prednost Partizana. Sada imaju najvećih +27.

4. četvrtina

30. minut: Odlična igre na obe strane, raspucali su se i jedni i drugi. Partizan i dalje ima ubedljivo vođstvo - 75:53.

28. minut. Šuterska klinika Trifunovića, pogađa šestu trojku na meču!

26. minut: Još jedna trojka neverovatnog Trifunovića!

25. minut: Trifunović je ponovo precizan za tri poena. Sa druge strane, Pecarski predvodi FMP sa 13 poena.

23. minut: Dangubić pogađa novu trojku za crno-bele.

21. minut: Pejdž je realizovao prvi napad u nastavku. Pecarski na drugoj strrani pogađa za tri poena.

3. četvrtina

20. minut: Potpuna dominacija crno-belih, koji nakon prvog poluvremena vode sa ubedljivih 49:27. Posle prve dve četvrtine najefikasniji je Trifunović sa 11 poena, Mika je ubacio devet, a Dangubić sedam. Na drugoj strani Pecarski i Lazarević su upisali po osam poena.

19. minut: Partizan gazi FMP. Trifunović je pogodio tri trojke u drugoj četvrtini za +22.

16. minut: Trojka Trifunovića za velikih +19.

15. minut: Mika dominira u drugoj četvrtini, raste prednost Partizana.

13. minut: Razigrali su se košarkaši domaće ekipe, dok se FMP muči u fazi napada.

12. minut: Partizan ima dvocifrenu prednost 28:17.

2. četvrtina

10. minut: Dangubić sa sedam poena predvodi Parizan, pa crno-beli posle prve deonice imaju +8.

8. minut: Partizan pravi seriju 11:5 i odlazi na plus 9.

5. minut: Mali broj poena, dosta promašaja na obe strane. Prazne minute prekida Dangubić sjajnim zakucavanjem.

3. minut: Nenadić postiže prve poene za tim iz Železnika.

2. minut: Trojka Dangubića za vođstvo crno-belih 5:0.

1. minut: Po jedna promašena trojka na obe strane, zatim poeni Jaramaza za vođstvo Partizana.

1. četvrtina

Košarkaši Partizana još uvek nisu matematički obezbedili opstanak u ABA ligi. Trenutno su sedmi na tabeli sa skorom 10-13. Pobedama nad Mornarom, Megom i Krkom su potvrdili da se nalaze u dobroj formi.

Sa druge strane, FMP je u prošlom kolu ostvario veliku pobedu protiv Mornara i na krlima tog trijumfa ulazi u ovaj meč. Tim iz Železnika ima pobedu manje i poraz više od Partizana.

Na poslednjih pet mečeva ova dva rivala slavili su crno-beli.

U prvom meču ove sezone Partizan je u Železniku pobedio sa 103:90.

Partizan - FMP 97:74 (21:13, 28:14, 26:26, 22:21)

Partizan: Pejdž 11, Dangubić 10, Jaramaz 6, Janković 1, Tomas 15, Trifunović 22, Jovanović 6, Mika 13, Mozli 8, Perkins 5, Stefanović, Veličković.

FMP: Ćović, Izundu 1, Lazarević 10, Nenadić 13, Pecarski 16, Đorđević 2, Hends 10, Macura 8, Popović 4, Radonjić 3, Šešlija, Vasić 7.