CRVENO-BELI SVE BLIŽE KOTI DVA Zvezda u šokantnoj završnici do zlata vredne pobede

Crveno-beli pobedili Cedevita Olimpiju 82:81 posle penal završnice.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija
Crvena zvezda - Cedevita Olimpija, Foto: ALO/Marko Metlaš

40. minut: Davidovac je pogodio samo jedno bacanje - 78:79. Peri je fauliran u prodoru, pogađa oba bacanja - 78:81. Lazić je pogodio jedno od dva bacanja, Lojd je uhvatio loptu u napadu, fauliran je Volden, ubacio je oba bacanja - 81:81. Do kraja 15 sekundi, gosti su uzeli tajm-aut. Lojd je ukrao loptu, Peri je napravio faul. Simonović je dve sekunde pre kraja ubacio prvo bacanje, drugo ne, ali je pobeda ostvarena - 82:81.

39. minut: Peri ne pogađa za tri, ali crveno-beli prave faul pod svojim košem 63 sekunde pre kraja. Braun siguran sa linije bacanja - 77:79.

37. minut: Lojd posle polaganja vraća prednost Zvezdi - 77:75.

36. minut: Rupnik, posle finte, jednom rukom iz teške situacije pogađa trojku za izjednačenje - 75:75.

34. minut: jaka Blažič ubacuje trojku - 75:72.

4. ČETVRTINA:

29. minut: Hopkins pogađa uz faul Simonovića za 2+1 - 66:65. Iskupio se Simonović trojkom - 69:65.

27. minut: Simonović ubacuje trojku - 64:60.

26. minut: Serija jednih, pa drugi, Votkins zakucava - 61:60.

23. minut: Kuzmić, pa dva puta Davidovac, na kraju i Volden probija do koša na polaganje - 59:51, serija 7:0 naterala je trenera gostiju Juricu Golemca na minutu odmora. Urodio je tajm-aut plodom, Džons je ubacio trojku - 59:54.

3. ČETVRTINA:

20. minut: Rit, pa dva puta Volden i novi preokret, a onda i Lojd da "podeblja" - 52:48. Serija 9:0. Rupnik trojkom zaključuje poluvreme - 52:51.

17. minut: Džons je ubacio trojku od tablu za preokret - 43:45. Rupnik je ubacio još jednu trojku - 43:48.

15. minut: Trojka Dobrića iz kornera - 41:34.

14. minut: Prošao je el ej ap za Perija - 35:34.

13. minut: Rupnik pogađa uz faul Lazića - 31:30, ali ne pogađa i dodatno bacanje.

11. minut: Nastavljen je meč trojkom Dobrića - 27:24.

2. ČETVRTINA

10. minut: Trojka Murića - 22:24, Kuzmić sa sirenom hvata odbitak pod košem i pogađa - 24:24.

9. minut: Serija 7:0 gostiju, Rupnik sa poludistance - 20:21.

8. minut: Trojku pogađa i Davidovac - 18:14.

7. minut: Probio je Lazić uz liniju, a onda zakucao - 15:12. Serija 9:0 crveno-belih.

6. minut: Nova trojka Lojda - 9:12, a onda još jedna uz faul Perija - 12:12. Pogodio je i dodatno bacanje - 13:12. prvi su to poeni crveno-belih, a da nisu iza linije 6,75.

5. minut: Trojka Lojda - 6:7, uzvraća istom merom Blažič - 6:10.

3. minut: Peri je uzvratio trojkom - 3:3, Marinković doneo prednost - 3:5.

1. minut: Kapiten Lazić je meč otvorio trojkom - 3:0.

1. ČETVRTINA:

Budućnost je na najboljem putu da osvoji prvo mesto pred početak plej-ofa ABA lige.

Crvena zvezda i Igokea su donekle sigurni za završnicu, dok se Mornar i Cedevita Olimpija bore da uskoče u "poslednji vagon".

Slede dva ključna duela koja će otkloniti mnoge dileme.

Crvena zvezda i Cedevita igraju dva meča, jedan redovni i jedan odloženi.