Džordan Lojd (Crvena zvezda)
Alo/Marko Metlaš

Džordan Lojd (Crvena zvezda), Foto: Alo/Marko Metlaš

Zvezda je šesti put savladala Armani (87:79), koji je crveno-belima postao redovna mušterija. Druga je ovo pobeda na strani, u nizu, za Beograđane, posle devetog kola su na skoru 4-5.

Sve se okrenulo kada su sudije promenile kriterijum, dok su svirale svaku sitnicu crveno-belima Armani se držao sa penala, kada je to prestalo voda je krenula na vodenicu Beograđana.

40. minut - Uzvratila je Zvezda, četiri penala nanizao je Volden - 77:87.

39. minut - Trojkama Dilejnija i Rola prišao je Armani - 77:83.

38. minut - Dugo je trajao Zvezdin napad, ali je neko dirao obruč od rivala i poeni su priznati - 71:81.

36. minut - Armani je serijom 5:0 prišao, ali je Lojd uzvratio trojkom preko ruke - 71:79.

34. minut - Volden je pogodio uz faul, pogodio je i bacanje - 66:76. Prvi put je Zvezda došla do dvocifrene razlike.

32. minut - Simonović je pogodio trojku - 64:71. Teri je zakucao - 64:73.

31. minut - Rodrigez je poslednju deonicu otvorio trojkom, uzvratio je Volden - 63:68.

4. ČETVRTINA:

Sve se promenilo u trećem kvartalu, domaćin nije imao lake poene, nije šutnuo nijedno bacanje.

30. minut - Dilejni je promašio zicer u kontri za izjednačenje, kaznio je to Lojd - 60:64. A, onda je sa sirenom od tablu ubacio za - 60:66.

28. minut - Ledaj zakucava u kontri za kraj serije 6:0 domaćina - 58:60.

27. minut - Crveno-beli se trude da održe razliku. Micov drži korak za Armani - 56:60.

24. minut - Zvezdinu seriju na kratko je trojkom prekinuo Ledaj - 47:52. Usledili su novi poeni Hola, Zvezda je došla do maksimalnih +9 - 47:56.

22. minut - Dobro je Zvezda krenula u nastavku. Dva puta Hol sa bacanja, pa dva puta Kuzmić - 44:52. Zvezda je u seriji 14:1.

3. ČETVRTINA:

20. minut - Tek u 13. pokušaju domaćin je promašio slobodno bacanje, Dilejni, ali drugo je pogodio - 44:43, uzvratio je Davidovac - 44:45. Poslednji napad u poluvremenu imala je Zvezda, Volden je ubacio trojku - 44:48.

19. minut - Posle poena Dilejnija usledila su dva uspešna bacanja Obrajanta i trojka Ročestija - 43:43.

16. minut - Nastavilo se sa bacanjima na obe strane, a onda su usledile tri trojke uzastopno, dve za domaćina, Pantera i Micova - 41:36.

14. minut - Posle male nepravde Panter, prošle sezone igrač Zvezde, povisio je prednost domaćina - 27:22. Usledile su trojke Hola i Jagodić-Kuridže, a onda i koš uz faul Lojda za preokret - 29:31.

12. minut - Teri je pogodio iz odbitka, Lojd pogodio dva bacanja - 25:22. Pet igrača Zvezde je posle samo 12 minuta imalo po dva faula. Umesto da Zvezda smanji, nije priznat poen Dobrića (blok stigao nakon što je lopta udarila u tablu), a onda je Obrajantu sviran faul.

2. ČETVRTINA:

U prvom kvartalu crveno-belima je disuđeno devet faulova! Domaćini su sa "penala" imali 10/10.

10. minut - Micov je promašio, ali je Tarčevski u letu uhvatio loptu i zakucao preko Terija - 21:17. Na prvoj pauzi domaćin je imao +5 - 23:18.

9. minut - Usledila je bitka koš za koš, domaćin je nanizao šest uspešno realizovanih slobodnih bacanja - 19:17.

7. minut - Obrajant je trojkom Zvezdi doneo prednost - 11:13.

6. minut - U nekoliko sekundi Zvezda je ispunila bonus, Hol je napravio dva faula, izgubio loptu u napadu, zamenio ga je Obradović - 9:8.

3. minut - Brzo se igralo na startu (samo jedan faul), ređali su se napadi, uspešno su realizovani na obe strane, jedino je malo Lojd bio van šuterskog ritma - 7:6.

1. ČETVRTINA:

Crvena zvezda je tek iz četvrtog pokušaja uspela da slavi u gostima ove sezone u Evroligi.

Prošle nedelje puleni trenera Saše Obradovića su slavili protiv Asvela 89:68, ali su u međuvremenu poraženi kod kuće od Reala 67:73.

Crveno-belima je meč sa Armanijem u Milanu šesti u 13. dana. Pitanje je koliko je snage ostalo Lojdu, Kuzmiću i družini...

Armani - Crvena zvezda 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21)

ARMANI: Panter 10, Ledaj 11, Micov 13, Moraskini, Rol 10, Rodrigez 11, Tarčevski 6, Bilja, Dilejni 8, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2.

CRVENA ZVEZDA: Obrajant 9, Ročesti 11, Hol 7, Volden 15, Lojd 17, Davidovac 4, Lazić, Dobrić, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić02, Teri 9.

Crvena zvezda utakmicu 10. kola Evrolige igra u Kataloniji 20. novembra, domaćin beogradskim crveno-belima biće Barselona, lider takmičenja.