Partizan - FMP
aba-liga.com

Partizan - FMP, Foto: aba-liga.com

KK Partizan je pobedio FMP i ekipi iz Železnika naneo prvi poraz na Jadranu u sezoni. U domaćem timu sjajan je bio Rašon Tomas sa 23 poena kao i Nemanja Gordić sa 15p i 5 asistencija.

U redovima FMP-a najbolji je bio MVP meseca u ABA ligi, Aleksa Radanov koji je postigao 18 poena, njega je pratio Rit sa 14p, a raznovrsnu partiju imao je je okben Ulubajkoji je postigao 11p upisao 4 asistencije i uhvatio 6 skokova.

10' Trojka Ulubaja za konačnh 90:85.

Rašon Tomas je nekako ugurao loptu u koš i 39 sekundi pred kraj dovodi crno-bele nadomak pobede jer vode 88:82.

9' Treća trojka Radanova, a onda i iz prodora 2+1 - bivši igrač Zvezde drži u životu FMP, 84:82 za crno-bele.

7' Gordić pogađa izuzetno bitnu trojku za crno-bele i odvodi ih na plus 6 tri i po minuta pred kraj meča - 78:72.  Nastavlja Gordić sada za dva poena, 80:74.

4' Sjajna uktamica za Rašon Tomasa, otvorio se prostor u reketu i zakuco je košarkaš Partizana. Na drugoj strani Radanov i Đorđević pogađaju i sada je samo plus 2 za crno-bele, 73:71.

2' Sada Gordić pogađa 2+1, čini se da Partizan u ovim trenucima lomi protivnika.

Rit postiže svoj 11. poen i najzad prekida seriju crno-belih. Ali na drugoj strani Pejdž uzvraća - 68:61 za domaćina.

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Partizna je u finišu četvrtine napravio seriju od 11:0 i završio ovaj deo meča sa prednošću od 66:59.

Cepa mrežicu za 3 poena Stefan Birčević za plus 5 domaćih - 64:59

ALO Foto: Miloš Dreković

Partizan - FMP, Foto: ALO Foto: Miloš Dreković

8' Kvalitetan prodor Jaramaza, pa polu-horog Birčevića za novi egal u meču, 59:59.

7' Markus Pejdž vraća trojku na trojku, 57:55 za goste.

6' Sjajan pogodak Rašona Tomasa, treći put koš i faul za njega, 54:52 za FMP.

4' Nova trojka za goste, sada pogađa Pot. Na drugoj strani Nemanja Gordić pogađa iz polaganja, 50:49 za crveno-bele iz Železnika.

2' Sedma trojka za goste, ovog puta pogađa Jeremić - FMP vodi 47:43

1' Drugo poluvreme otvara Đorđević pogotkom od 2 poea, 42:40 za goste iz Železnika

TREĆA ČETVRTINA

10' Rit pogađa novu trojku za FMP, ali Rašon Tomas na drugoj strani pored dva igrača izvlači polaganje na drugi obruč uz faul i ponovo je nerešeno, 40:40.

8' Muke crno-belih sa linije penala, 8 od 13 pogađaju košarkaši Partizana, vode gosti 36:33

7' Radanov ponvo postiže dva poena na nepostavljenu odbranu Partizana, vodi FMP 34:32

5' Ponovo se crno-beli nisu lepo pozicionirali u odbrani i FMP to koristi preko Marka Tejića, 29:28 za goste

4' Radanov cepa mrežicu za tri poena, i vraća vođstvo svojoj ekipi, 27:26

Težak šut je uzeo Jaramaz i pogodio, vode domaći 26:24

3' Tehnička treneru FMP-a Vladi Jovanoviću zbog prigovora.

2' Pejners pogađa trojku uz faul i tako vraća vođstvo na stranu crno-belih, 23:22

1' Marko Tejić poentira iz reketa, 22:19 za FMP

Navijači Partizana zvižducima su ispratili bivšeg igrača Marka Pecarskog

DRUGA ČETVRTINA

10' Pejners pogađa za tri poena, 20:19 za goste

9' Sjajno je ekipa FMP odigrala nakon tajm-auta, pa je plej gostiju vezao 5 poena za ponovno vođstvo - 20:16

8' Novi poeni za Zagorca, a zatim i zakucava Mouzli - preokret crno-belih 16:15

7' Posle šestominutnog posta Partizan konačno poentira iz igre, Tomas pogađa iz horoga – 12:15

5' Sjajan pik end rol FMP-a, gosti lepo kreiraju svoje napade, 13:8

4' Snažno zakucava Rit, 11:4 za goste

3' Svih devet poena FMP postiže preko šuta za tri poena, 9:4

2' Radanov pogađa trojku iz kornera, 4:3

1' Zagorac dobro otvara utakmicu, četiri njegova poena, 4:0 za domaćina

PRVA ČETVRTINA

20:00 Utakmica je počela

19:50 Košarkaši se zagrevaju pred susret.

ABA liga, peto kolo:

Partizan – FMP

Hala "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Zamojski, Radojković, Terlević

Partizan:

Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Pejners, Mozli

FMP:

Rit, Uskoković, Pecarski, Jeremić, Pot, Đoković, Simonović, Radanov, Tejić, Šešlija, Ulubaj, Đorđević

Košarkaši Partizana dočekuju neporaženu ekipu FMP-a u 5. kolu ABA lige.

Crno-beli ove sezone ne blistaju na Jadranu, iz četiri meča ostvarili su polovičan učinak. Pa je tako četa Andrea Trinkijerija izgubila od Primorske i Cedevite Olimpije pa se nalaze na 8. mestu tabele regionalnog takmičenja.