OVO NISMO OČEKIVALI Srbija neuspešna na Evropskom prvenstvu, porazio nas PRILIČNO SLABIJI RIVAL!

Biće bolje!

Srbija - Ukrajina, U20
Srbija - Ukrajina, U20, Foto: fiba.com

Mlada reprezentacija Srbije, igrači rođeni 1999. godine i mlađi, pretrpela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu.

Izabranici selektora Olivera Popovića su u okviru drugog kola grupe “B” izgubili od selekcije Ukrajine.

Naš mladi tim nije ponovio dobru igru sa starta šampionata protiv Izraela, gotovo svih 40 minuta bio je u rezultatskom zaostatku što je atipični rival predvođenin odličnim Isufom Sanonom znao da iskoristi i dođe do iznenađujuće pobede - Srbija U20 – Ukrajina U20 63:68 (15:20, 19:17, 10:15, 19:16).

KUZMIĆ U TEŠKOM STANJU Poslednja vest iz Urgentnog centra opet uzdrmala javnost! VELIKA BORBA SE ODVIJA

Premijerni, iscrpljujući meč sa selekcijom Izraela, ostavio je traga na srpskim reprezentativcima bilo je vidljivo od samog strata meča. Selektor Popović već u prvoj četvrtini poslao je na parket 11 od svojih 12 izabranika.

Do sedmog minuta rezultat je bio uglavnom izjednačen, a onda Ukrajinci serijom 7:0 prave osetnije vođstvo 19:12. Nije bilo dovoljno energije i pravog ritma u redovima našeg tima, što je rival koga je krenuo šut za tri poena iskoristio da povede sa 30:20 u 14. minutu. Do kraja prvog poluvremena naš mladi tim je popravio igru u odbrani i uspeo da smanji zaostatak – 37:34.

Oba tima nisu blistala u ofanzivnim akcijama na početku drugog poluvremena, tako da je rezultat u 26. minutu bio 43:38 za Ukrajince. Ništa se nije promenilo do kraja treće četvrtine, osim što je rival još više povećao prednost – 52:44. Pokušavali su reprezentativci Srbije na sve načine da uhvate priključak, ali su Ukrajinci predvođeni sjajnim Isufom Sanonom (30 poena) odolevali. Tračak nada se pojavio u 38. minutu kad je Simović smanjio na 61:58. Međutim, veoma brzo Sanon postiže pet vezanih poena i trasira put svojoj reprezentaciji ka prvom trijumfu na šampionatu – 68:63.

SRBIJA U20: Mišković 10, Uskoković 3, Marjanović 7, Vulikić 5, Tadić, Simović 12, Jovičić 7, Pecarski 11, Stajčić 2, Đorđević, Matić, Momirov 6.

U trećem kolu grupe “B” reprezentacija Srbije se u ponedeljak od 17:15 časova sastaje sa selekcijom Italije.