Panatanaikos - Crvena zvezda
EPA-EFE/JOHN ANDREOU

Panatanaikos - Crvena zvezda, Foto: EPA-EFE/JOHN ANDREOU10

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u prvom kolu Evrolige od Panatinaikos, rezultatom 87:82!

Najefikasniji akter meča je bio Džejms Gist sa 22 poena, 7 skokova i jednom asistencijom! Dobro su ga pratili Bili Beron i Stratos Perperoglu sa 15 poena, Faje je pružio solidnu partiju u odbrani. Odžo je završio meč posle svega osam minuta provedenih na parketu zbog ličnih grešaka, dok je Gist isto imao problema sa faulovima, ali je uspeo da završi meč na parketu. U redovima pobednika Kalatis je postigao 21 poen, a postigao je trojku sa više od 8 metara koja je bila presudna u gašenju Zvezdinog povratka! Odlično ga je pratio Dešon Tomas sa  18 poena i 11 skokova!  U sledećem kolu Crvena zvezda dočekuje Fenerbahče dok Panatinaikos gostuje Asvel Lionu!

9' Sa osam metara pogađa Kalatis vrlo važnu trojku! Dženkins sa poludistance smanjuje na -7! Prekršaj Lazića!

8' Dobra odbrana Kalatisa nad Bili Beronom! Loš pas Fajea ka Perperogluu, izgubljena lopta! Dva slobodna bacanja za Džejms Gista, pogađa oba! 78:72

7' Tomas suviše lako stiže do novih poena! 78:70

6' Panatinaikos ušao u bonus posle faula nad Bili Beronom koji pogađa oba bacanja! Velika borbenost Fajea, Lazića i Perperoglua teraju Fredetija u aut, lopta za Zvezdu! TROJKA BERON! 76:70

5' Loša kontra Zvezde, promašuje Faje otvorenu trojku!

4' Džonson pogađa jedno bacanje posle faula Perperoglua! Iskupljuje se Perperoglu TROJKOM! Perperoglu fintira svog čuvara, koji je primoran da pravi faul! Grk pogađa oba slobodna! 74:65

3' TROJKA FAJE! Vraća Tajris Rajs svojom trojkom! 73:60

2' Promašaj Dobrića! Tomas teškim šutem ponovo donosi dvocifrenu prednost! Prekršak Brauna koji šalje Dobrića na slobodna! Loša selekcija šuta Zvezde! Rajs šalje loptu Vojukasu koji vraća prednost +13! 70:57

1' Gist pa Dobrić otvaraju poslednju četvrtinu! 66:57

ČETVRTA ČETVRTINA!

6' Papajakis zakucava za +10! 52:42

5' Faul nad Davidovcem posle skoka u napadu Zvezdinog igrača! Maši Davidovac zakucavanje, lagano polaže loptu Kalates 50:42

Panatanaikos - Crvena zvezda, Foto: EPA-EFE/JOHN ANDREOU

4' Između trojice košarkaša Zvezde stiže Tomas do skoka i lakih poena! Staloženi Beron smanjuje rezultat! Tomas koristi "mismeč" sa Davidovcem!  48:42

3' Papajanis je skinuo loptu Berona koja nije išla u koš, i time poklanja nova dva poena! Vrlo lako prolaze akcije Papajanis-Kalates! Promašio je Lorenco Braun sa poludistance! 44:40

2' Loša rešenja u napadu Zvezde, maši Gist trojku a na drugoj strani Papajanis snažno zakucava! Davidovac vrlo preciznim šutem smanjuje na 42:38

1' Domaći postižu prve poene! Loša lopta Brauna ka Gistu, Lazić pravi nameran faul nad Kalatesom! Dešon Tomas na slobodnim bacanjima posle ČETVRTOG FAULA GISTA! 39:35

TREĆA ČETVRTINA!

10'  Dobrić polaže loptu u koš! Faje pravi faul, osećaju se problemi sa izgubljenim loptama, faulovima ali i organizaciji napada! Dešon Tomas pogađa oba bacanja! Dva slobodna bacanja za Derika Brauna, pogodio je oba! Rampa Brauna, rezultat je 37:35 posle dve četvrtine!

9' Vraća sa dva poena Frideti! Četvrta lična za Majkl Odža, veliki problem za Tomića, pošto Gist ima tri faula! ODŽO ZAVRŠIO UTAKMICU ZBOG PET FAULOVA, na terenu je proveo samo osam minuta! Kalatis je pogodio 2+1, 35:31

8' Pogađa Dobrić ali Odžo pravi treći faul! Pogađa oba slobodna Frdeti! Greška Čovića, lako poentira Kalatis iz kontre! TROJKAAAA BRAUN! 30:31

7' Faul u napadu Odžoa! Solidna odbrana Dobrića, ali ipak faul, Mitoglu je pogodio oba bacanja, 26:26.

6' TROJKA PA BLOKADA BILIJA BERONA! Odžo vraća Zvezdinu prednost! 24:26

5' Gubi Dobrić loptu, Mitoglu u kontranapadu snažno zakucava! Dženkins je pogodio šut s poludistance! Problemi za Zvezdu, treći faul Džejms Gista, šalje na bacanja Veslija Džonsona koji maši oba slobodna!  24:21

4' Seriju domaćih prekida Gist! Mitoglu posle odličnog bloka Brauna stiže do prvih poena 22:19

3' Vodi Panatinaikos, Rajs je poentirao i doneo prvu prednost! Papajanis postiže poene za 20:17

2' Konfuzna igra Crvene zvezde, pogotovo u napadu, zakucavanjem Veslija Džonsona, Panatinaikos stiže na svega 1 poen! 16:17

DRUGA ČETVRTINA!

9' Perperoglu je promašio trojku, a potom je dva puta pod košem bio neprecizan. Kalatis je pogodio za ekipu iz Atine, 12:17. Tajris Rajs nije uspeo da pogodi šut van linije 6,75.

8' Gist dominira! Sa dva vezana poena donosi najveću prednost Zvezde (+9) 8:17

6' Odličan je Gist, postiže nove poene! Smanjuju domaći na svega tri poena, Kalates je postigao prvu trojku za Panatinaikos 7:10

4' TROJKA BERONA! Zvezda ima +6 prednost posle četri minuta igre! 2:8

3' Signal iz Atine ne funkcioniše!

2'  Prvu trojku na utakmici postiže Lorenco Braun 0:5

1' Prvi poene na utakmici je postigao dobro znan Zvezdin košarkaš domaćim navijačima, Džejms Gist! Tri vezana napada Zvezda nije uspela da iskoristi! 0:2

UTAKMICA JE POČELA!

Deset minuta do početka utakmice!

Panatinaikos - Crvena zvezda 1. kolo Evrolige

Sudije: Juan Carlos Garsija, Emin Mogulkoc i Gitis Vilius

Arena: Olympic sports centar (OAKA)

Panatinaikos: Džimer Fredet, Vesli Džonson, Tajris Rajs, Nik Kalates, Georgis Papanagis, Nikos Papas, Rion Braun, Džejkob Vili, Bendžamin Bentil, Konstantinos Mintoglu, Konstantinos Papadakis, Ian Vougioukas, Tomas Dešon, Joanis Papapetru

Trener: Argyris Pedoulakis

Crvena zvezda: Derik Braun, Filip Čović, Lorenco Braun, Stratos Perperoglu, Dejan Davidovac, Nemanja Nenadić, Branko Lazić, Muhamed Faje, Bili Beron, Ognjen Dobrić, Džejms Gist, Majkl Odžo, Nikola Jovanović

Trener: Milan Tomić

Košarkaši Crvene zvezde posle godinu dana pauze nalaze se u najelitnijem evropskom takmičenju, Evroligi! A prva utakmica nije mogla da bude teža, gostovanje u Panatinaikosu pred neprijateljsko nastrojenoj publici!

Očekuje nas utakmica protiv velikog protivnika. Znamo kakvu je ekipu Panatinaikos oformio pred ovu sezonu, međutim to ne znači ništa. Idemo da odigramo dobru utakmicu svih 40 minuta kako bismo došli do što boljeg rezultata i pobede. Panatinaikos je sastavljen od dosta iskusnih, evroligaških i NBA igrača, ali mi gledamo nas i borićemo se. Imali smo dve pobede u pripremnom periodu, sada su svi spremni za utakmicu i svima je drago što će biti deo Evrolige u ovoj sezoni. Naš cilj je da prikažemo Crvenu zvezdu u što boljem svetlu“, rekao je Tomić.

Navijači Panatinaikos su poznati po odličnim prijateljskim odnosom sa navijačima iz Hrvatske, pa ne čudi da crveno-bele očekuje paklena atmosfera u Olimpik areni!

Grčki predstavnik ovog leta je doveo dva velika pojačanja u vidu Džimera Frideta i Veslija Džonsona, i favoriti su protiv crveno-belih.