Potpuni debakl Zvezde u Sankt Peterburgu!
alo.rs
Zenit - Zvezda
Zenit - Zvezda, Foto: Twitter/KKCrvenazvezda

Košarkaši Crvene zvezde teško su poraženi u 16. kolu Evrolige na gostovanju Zenitu sa 98:69 u Sankt Peterburgu.

Utakmicu je prelomila očajan start i prva četvrtina u kojoj je domaći tim već stigao do 20 poena razlike.

To je bila prevelika razlika koja do kraja meča, ipak, nije mogla da se dostigne.

Zvezda je u ovom meču nastupila bez najboljeg igrača Džordana Lojda, kao i Emanuela Terija, Boriše Simanića i Alekse Radanova.

Debitovao je Španac Kino Kolom, koji je stigao kao zamena za Tejlora Ročestija.

ZENIT-CRVENA ZVEZDA 98:69

IV ČETVRTINA

Kraj meča.

40. minut I jedni i drugi jedva čekaju kraj meča.

37. minut Pogađa i Zubkov trojku iz ćoška. Procenat šuta za tri poena Zenita je 63 odsto. Sve je rešeno, pitanje je samo kojim rezultatom će se završiti meč.

35. minut Polaganje za lakih 20 poena Kej Sija Riversa. Do kraja je ostalo još 6 i po minuta i praktično je sve rešeno.

32. minut Serija od 5:0 Zenita koji jasno ide ka pobedi u Sankt Peterburgu

31. minut Novi poeni Riversa, ili tačnije nova trojka.

III ČETVRTINA

30. minut Prvi poeni Kina Koloma

28. minut Trojka Davidovca posle neorganizovanog napada Zvezde

26. minut Gudritis siguran sa linije slobodnih bacanja i ponovo Zenit vodi dvocifrenom razlikom.

24. minut Četvrti timski faul košarkaša Zvezde. Sjajna rampa O Brajanta i Zvezda je uspela da se odbrani. Iz teške pozicije poentira Gudritis.

23. minut Treća vezana trojka Riversa.

22. minut Nova trojka Kejsija Riversa

21. minut Lazić pogađa trojku. Rivers uzvraća trojkom. O Brajant postiže lep koš.

Počelo je drugo poluvreme.

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena.

20. minut O'Brajant je fauliran ispod koša i imaće dva slobodna bacanja. Oba je uspešno iskoristio. Zvezdina serija od 8:0. Greška Zenita u poslednjem napadu, Simonović je pokušao za tri ali je promašio.

19. minut Većinom se poentira sa linije slobodnih bacanja, Zvezda je uspela da uzvrati ali je to daleko od prave forme.

18. minut I Kori Volden je uspešan sa linije slobodnih bacanja. Uzvraća Bili Beron još jednom trojkom.

16. minut Ponitka uvećava prednost Zenita sa linije slobodnih bacanja.

15. minut Prvi poeni i za Marka Simonovića. S druge strane Mateuš Ponitka uzvraća i to je njegov prvi koš. Simonović je siguran sa linije slobodnih bacanja. Još jedan tajm-aut.

14. minut Prva trojka Bilija Berona, i to sa skoro 8 metara.

13. minut Dobar je bio Kuzmić ispod koša. Uzvraća Pojtes.

12. minut Prvi poeni Aleksa Pojtesa a Kuridžu menja Marko Simonović.

11. minut Bili Beron je bio na liniji slobodnih bacanja i pogodio sva tri poenta. Raste prednost za Zenit.

I ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine. U finišu je ušao Kino Kolom i dobio je "rampu" prilikom prvog šuta.

10. minut Prvi poeni bivšeg Zvezdinog igrača Bilija Berona.

9. minut Pengos je siguran i sa linije slobodnih bacanja.

8. minut Četvrti poen Zurkova i izgleda da Zenit za sada ništa ne može da promaši. Tajm-aut je zatražio trener Zenita. Kori Volden je zaustavljen u silovitom prodoru i igračima Zenita nije preostalo ništa nego da ga fauliraju. Volden je na liniji slobodnih bacanja, prvo maši a drugo ubacuje.

7. minut Pengos već ima 13 poena. Poentira i Andrej Zurkov ispod koša Zvezde.

6. minut Trojku pogađa i O'Brajant, i prvi tajm-aut. Ognjen Dobrić je siguran sa linije slobodnih bacanja. Poentira Aleksa Uskoković nakon jedne oduzete lopte i ovo su prvi poeni za mladog Uskokovića.

5. minut Pengos je nezaustavljiv u dresu Zenita, Zvezda tek stidljivo do drugog koša. Domaći uzvraćaju još jednom trojkom.

4. minut Nova trojka za Zenit.

3. minut I Zvezda se upisuje na ovoj utakmici, Ognjen Dobrić se odlično snašao ispod koša Zenita.

2. minut Još jedan napad domaćih i još jedna trojka. Zenit već na startu ima solidnu prednost.

1. minut Prvi napad Zenita i Tomas pogađa trojku.

Utakmica je počela.

Zvezda ima 5 pobeda i 10 poraza, dok je Zenit ostvario 8 trijumfa uz pet izgubljenih utakmica.