FMP
KK Partizan

FMP

KK Partizan, Foto: FMP

Košarkaši Partizana ostvarili su prvu pobedu na Jadranu nakon dva poraza. Crno-beli su bili bolji od FMP-a u Železniku sa 103:90 (21:23, 27:21, 27:20, 26:24). Odlični Miler-Mekinajer vodio je svoj tim do bar na papiru ubedljivog trijumfa, ali nije bilo baš tako.

"Panteri" su bolje otvorili meč i došli do prednosti zahvaljujući trojkama Ulubaja koji je pogađao iz svih mogućih pozicija. Pridružio mu se Nenadić u drugoj deonici, ali je proradila i bekovska linija Partizana. Ozbiljni problemi u zatvaranju reketa naplaćeni su preko Gordića i Mekintajera koji su lagano dolazili do poena.

Minimalna prednost na poluvremenu, brzo je prerasla u dvocifrenu na startu drugog dela kada je šut namestio Markus Pejdž koji je retko promašivao van linije 6,75. Nenadić i Čović držali su FMP u igri, ali je razlika bila nedostižna.

Popustio je Partizan pred kraj meča i od 20 razlike došao na svega sedam poena prednosti što je razlog za brigu Vlade Šćepanovića i navijača, ali je iskuljučenje Čovića donelo šest poena iz jednog napada i Partizan je ponovo pobegao na razliku sa dve cifre pa je sve bilo jasno.

Najefikasniji u crno-belom sastavu bio je Mekintajer sa 23 poena, dok je Pejdž dodao 14. Kod ekipe iz Železnika Nenadić je imao 26, dok je Ulubaj skupio 18.

FMP - PARTIZAN 90:103 (23:21, 21:27, 20:27, 24:26)

Hala: Košarkaška dvorana FMP, Sudije: Uroš Nikolić, Mario Majkić, Milan Nedović

FMP: Lazarević 3, Čović 16, Lešić 8, Čarapić, Radovanović 6, Pecarski 12, Šešlija, Nenadić 26, Radonjić, Popović, Ulubaj 17, Đorđević 2

PARTIZAN: Mika 6, Miler Mekintajer 23, Zagorac 15, Pejdž 14, Dangubić 8, Gordić 10, S. Janković 0, Jaramaz 2, Veličković 10, N. Janković 2, Tomas 13

39. minut - Partizan je došao do sedam poena nakon Čovićevog isključenja i sada je sve jasno.

38. minut - Isključen je Čović. Dve tehničke greške u kratkom intervalu i kraj meča za pleja FMP-a.

36. minut - Poeni Pecarskog i Čovića i domaći dolaze na 10 razlike, iako su crno-beli imali i 20 poena viška.

35. minut - Trojka Čovića, a onda odmah dva poena Zagorca.

33. minut - Dve brze trojke Mekintajera za velikih "plus 18".

31. minut - Dangubić za tri! Druga trojka za košarkaša crno-belih!

KK Partizan

FMP

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Nenadić posle dužeg vremena vraća razliku na devet poena, ali Gordić kompletira treću deonicu laganim poenima.

29. minut - Trojka Pejdža, treća na meču. Na drugoj strani skok u napadu i poeni Pecarskog.

28. minut - Poenima Ulubaja i Nenadića vratili su se domaći, ali je razlika još uvek dvocifrena - 60:70.

27. minut - Dangubić za tri! Crno-beli nastavljaju sa odličnim šutem sa distance.

26. minut - Nikako ne mogu domaći da zaustave prodore bekova crno-belih. Gordić se sada prošetao za nove poene. Na drugoj strani Nenadić uspeva da prekine seriju Partizana, ali je to i dalje velikih "plus 13".

25. minut - Prelako se Mekintajer prošetao do koša za "plus 10", a onda i trojka Amerikanca za velikih 52:65.

24. minut - Zakucavanje Tomasa, a onda trojka Marka Pecarskog.

23. minut - Lešić za dva, ali Veličković svojim 10. poenom vraća "plus devet".

22. minut - Tehnička treneru Jovanoviću zbog protesta. Zagorac pogađa dodatno bacanje, a onda Gordić lako dolazi do polaganja i Partizan ima najveću prednost na meču - 47:56.

21. minut - Zagorac pogađa trojku na početku drugog poluvremena, a onda Nenadić vraća istom merom.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Mnogo promašaja na obe strane i Partizan ide na odmor sa "plus četiri".

19. minut - Pejdž za tri - 42:48! Jovanović zove tajm-aut.

18. minut - Dvojka Dangubića na jednoj, a onda trojka Čovića na drugoj strani.

17. minut - Nekoliko promašaja na obe strane, a onda treća trojka Ulubaja - 39:43.

16. minut - Zakucavanje Gordića, nikako da se razlika Partizan od šest poena poveća ili smanji.

15. minut - Nenadić pogađa trojku i dolazi do devetog poena samo u ovoj četvrtini.

14. minut - Partizan se konačno konsolidovao. Veličković dobija prostora da šutne za tri i pogodi drugu trojku na meču. Crno-beli imaju 30:37.

13. minut - Nenadić za "dva plus jedan" i novu prednost FMP-a.

12. minut - Sada za tri poentira Nenadić - 26:26. Nikola Janković se na drugoj strani poklonio i ubacio loptu u koš.

11. minut - Trojka Markusa Pejdža, a onda i zakucavanje Tomasa u kontri za seriju 5:0 i odličan početak druge četvrtine.

KK Partizan

FMP

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Tomas poentira sa distance za kraj prve četvrtine.

9. minut - Čović za tri! Dobra četvrtina domaćeg sastava.

8. minut - Nova trojka FMP-a! Ulubaj pogađa - 17:12! Zagorac za dva na drugoj strani, ali Ulubaj sada odličan od košem.

7. minut - Radovanović u seriji! Pet poena igrača FMP-a i serija od 10:2 domaćih!

6. minut - Ulubaj poentira uz faul i FMP se vraća na "minus jedan". Rašon Tomas na drugoj strani odličan pod košem.

5. minut - Sava Lešić prekida nalet gostiju. Siguran nekadašnji igrač Zvezde i Partizana za dva.

4. minut - Veličković u seriji! Peti poen kapitena crno-belih za 4:10.

3. minut - Ulubaj smanjuje, ali nova trojka Partizana! Novica Veličković siguran!

2. minut - Trojka Milera-Mekintajera, a onda i dva penala za Erika Miku. Crno-beli u seriji 5:0.

1. minut - Prvi poeni na meču za FMP, Đorđević se upisao sa niskog posta.