Rade Zagorac
Twitter/KK Partizan Nis

Rade Zagorac, Foto: Twitter/KK Partizan Nis

Crno-beli su stali na devet trijumfa u nizu u svim takmičenjima.

Domaćini iz Istanbula su nametnuli izuzetno tvrdu odbranu, koja nije popuštala ni u jednom momentu utakmice, na šta se beogradski im nije prilagodio.

Što se tiče napada, na svaki "porođeni" poen Partizana, rival je odgovorio. Ušlo se u neizvesnu završnicu gde je u centru pažnje bio Rade Zagorac. Pri rezultatu 65:62, srpski košarkaš je fauliran i koristi jedno od dva slobodna bacanja. Na drugojs strani, grabi skok, zaleće se za pobedničku trojku i na sekund i po do kraja promašuje čitav koš.

Berj Demir je odigrao možda najbolju utakmicu u sezoni sa 13 poena, Džerod Džouns je sa 12 poena zadavao velike probleme, Geri Braun je završio sa 11 poena.

Zagorac, Pejdž i Mekadu su sa po 13 poena bili najefikasniji u poraženom sastavu.

Sastav Andree Trinkijerija su na 2:1 kao i današnji rival, a na isti skror može doći i Virtus, ako opravda zvanje favorita protiv Trenta.

Minimalan poraz može biti čak dobar, ukoliko crno-beli već 28. januara u Beogradu uzvrate Darušafaki jačom razlikom.

10' Braun rešava za domaće, Zagorac fauliran. Daje jedno od dva. Posle defanzivnog skoka, Rade u punom naletu vodi loptu do trojke, naskače i - promašuje sve!  65:63

9' Posle nekoliko uzastopnih pokušaja Partizana, Mekadu izvlači dva bacanja i daje oba! 63:62

8' Ostaje još malo nade za povratak Partizana. Stegli su odbranu, ali ni Darušafakina ne popušta! Trojke Pejdža pa Zagorca, ali Ozmizdrak opet vraća! 63:60

5' Pejdž postiže trojku, ali se Partizan ne brani i Ozmizrak uzvraća istom merom. 57:50

3' Sinan Guler diže na maksimalnim plus 7, ali Mozli na drugoj strani ukucava promašaj Pejdža. Birčević promašuje dve trojke. Džoouns ne promašuje šut iz driblinga. 52:45

ČETVRTA ČETVRTINA

10' Džouns prvo takucavanjem na proigravanje Brauna, pa bacanjima donosi poene Darušafaki. Partizan preko ofanzivnih skokova Jaramaza i Mozlija drži priključak. 48:43

7' Geri Braun nastavlja sa dobrim napadačkim raspoloženjem. Raste prednost Dačke. 44:38

6' Luda dvojka sa jedne noge Brauna, ali još luđa blokada Tomasa na istom igraču! 41:38

4' Ponovo Mekadu aktivan, izvlači faul posle ofanzivnog skoka, ali neuspešan sa penala. To se ne može reći za Džeroda Džonusa na drugoj strani. Beruk Demir igra najbolju utakmicu sezone vezavši pet poena, kucanje u kontri, pa trojka. Lemb se naslanja na seriju svog saigrača. 39:38

2' Mekadu postiže šesti poen za otvaranje treće četvrtine. Amerikanac nastavlja da bude agresivan i izvlači dva bacanja, uspešan oba puta. 30:36

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Nemanja Gordić u poslednjem napadu u drugoj deonici trojkom donosi prednost gostima pred veliku pauzu. 30:32

10' Mekadu jednim penalom od dva i Gordić daju trenutak oduška crno-belima pred dve vezane trojke rivala, prvo Džpunsa pa Demira.  29:29

7' U vrlo tvrdoj utakmici, Partizan uspeva da bude u rezultatskom plusu. Darušafaka se vratila serijom 10:4, ali tempo u kom se igra odgovara održavanju vođstva crno-belih. 23:25

4' Vraća se Partizan! Dačka je vodila 18:13 kada reće serija 9:0 za goste - Tomas sa bacanja, Mekadu krađom i kucanjem u kontri, Zagorac trojkom i Jaramaz sa dva poena pred tajm aut Darušafake. 13:22

DRUGA ČETVRTINA

10' Darušafaka je nametnula spor ritam i čvrstu odbranu, gosti se još ne snalaze, ali i pored toga zaostatak nije prevelik. Ključ može biti napad na koš na napripremljenu odbranu iz kog je Mekadu zakucao. 15:12

8' Pejdž sa tri slobodna bacanja  Rade Zagorac četvrtim poenom drže Partizan blizu domaćih, ali je Dačka tvrda kao stena. 12:9

6' Janković konačno donosi poene Partizanu, na mišiće, ali bolje išta, nego ništa. 8:4

5' Zakucava Berk Demir za svoj peti poen, Darušafaka stegla odbranu, Partizan ne može da se snađe. 8:2

4' Darušafaka bolje počinje meč, Partizanovi košarkaši se još nisu razigrali. 6:2

UTAKMICA JE POČELA!

Gosti imaju priliku da završe prvi ciklus Top 16 faze Evrokupa sa perfektnim 3:0 posle pobeda nad Virtusom u Areni i Trentom u gostima.

Crno-beli igraju su u najboljoj formi tokom aktuelne sezone sa devet uzastopnih pobeda, bez milosti kalendara.

Tuski sastav izlazi na teren posle tesne pobede nad Trentom na domaćem parketu i poraza od Virtusa, tako da je i njima brejk u "Pioniru" od ključne važnosti za prolazak dalje.

Dirigent igre Partizana Trinkijeri je oprezan:

"Biće tvrda utakmica, veoma su visoki na pozicijama tri, četiri i pet. Dobre su atlete, izvanredno igraju odbranu. Biće veoma važno kako budemo igrali u napadu, moramo igrati pametno i donositi brze odluke u napadu. Darušafaka možda nema velika imena, ali igraju tvrdu košarku i uvek su u stanju da te izbace iz ritma. Gledajući rezultate italijanske lige, Trento je malo "pukao" i naša pobeda tamo više nije tako važna, a to znači da moramo sve iznova. Teška utakmica na strani, odmorni su. Biće mnogo posla", rekao je Trinkijeri.

"Još uvek ih nisam našao. Mislim da će ključno u utakmici biti kako mi napadamo, kakve odluke budemo pravili na terenu. Visoki su i brzi, odlično pokrivaju reket, što znači da moramo da budemo više nego perfektni u spejsingu. Ako imamo dobar spejsing i ako ne zaustavljamo loptu, onda možemo imati neku prednost. To se mora napraviti na terenu", zaključio je Trinkijeri.