Partizan - Burg
Twitter.com/KK Partizan
Partizan - Burg, Foto: Twitter.com/KK Partizan

Crno-beli bili su očajni u pomenutom periodu, dopustili su protivniku da postigne 35 poena za deset minuta i na pauzu su otišli sa 17 poena zaostatka, 40:57.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Gordić sa 15 poena. Pobednika je predvodio Pelos sa 28 poena, dok je Anđušić postigao 23.

PARTIZAN - BURG 76:89

IV ČETVRTINA

40. minut Kraj utakmice. Novi poraz Partizana.

38. minut Pelos je poentirao i Šćepanović je zatražio tajm-aut, 71:85. Mekintajer je promašio trojku. Lopta za Burg.

37. minut Oba slobodna bacanja pogodio je igrač Burga, a potom Miler-Mekintajer poentira, 71:83.

36. minut Pelos poentira za +14, Gordić lepo pogađa levom rukom, 69:81.

35. minut Faul Miler-Mekintajera. Slobodna bacanja za Pelosa. Pogodio je oba, 65:79. Tomas poentira u reketu, 67:79.

34. minut Anđušić je pogodio za +14, a onda je Pejdž trojkom smanjio na -11, 65:76. Anđušić je pogodio jedno bacanje zbog tehničke Šćepanovića, 65:77.

33. minut Novi promašaj Ašćerića. Dobro utrčavanje Pejdža, ali promašuje. Tražio je faul Amerikanac, ali nije dobio.

31. minut Kurbi nije uspeo da pogodi trojku, međutim ni Gordić nije bio precizan. Alen gubi loptu i ona pripada crno-belima.

III ČETVRTINA

30. minut Kraj treće četvrtine, Partizan nikako da uspostavi ritam.

28. minut Nova trojka za Burg, strelac je Danilo Anđušić. Pejdž pogađa posle prodora, 54:70.

27. minut Gordić siguran sa penala. Partizan se trgao u drugom poluvremenu, ali dalje je od one prepoznatljive igre.

26. minut Miler-Mekintajer postiže trojku za crno-bele.

25. minut Oba slobodna bacanja promašio je Erik Mika. Ni to im ne ide od ruke. S druge strane, su sigurni Francuzi a uzvraća Pejdž.

24. minut Prvi faul pravi i Danilo Anđušić. Nova izgubljena lopta Miler-Mekintajera. Omić nije pogodio i lopta je za Partizan. Nova trojka za Partizan. A novi poeni i za Francuze.

23. minut I Rade Zagorac postiže nove poene. Francuzi nisu postigli nijedan koš u drugom poluvremenu. Ipak, demantuje nas Anđušić koji je vrlo siguran sa linije slobodnih bacanja.

22. minut Mika krade loptu i lako poentira. Potrebno je više ovakvih poteza da bi se crno-beli trgli i parirali protivniku.

21.minut Pikok se izgleda povredio i morao je napolje, tek što je počelo drugo poluvreme. Nadamo se da je u pitanju lakša povreda. Mika nije uspeo da poentira. Dobra odbrana Burga. Anđušić je promašio trojku na isteku napada. Ni Dangubić nije uspeo da pogodi trojku.

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena.

20. minut Ponovo faul nad Anđušićem, srušio ga je Zagorac. Danilo ne greši sa linije slobodnih bacanja.

19. minut Novi poeni Radeta Zagorca. Pikok uspešno završava akciju svog tima. Anđušić se ponovo upisuje.

18. minut Uzvraća Anđušić trojkom a Dangubić postiže nove poene za Partizan.

17. minut Burg siguran sa linije slobodnih bacanja. Uzvraća Mekintajer i lopta za Partizan. Anđušić je bio u prilici za kontru ali ga je faulirao Mekintajer. Anđušić siguran sa linije slobodnih bacanja. Sjajno zakucavanje Miler-Mekintajera.

16. minut Opet statičan napad Partizana, pa faul u napadu, a onda Pelos pogađa dva puta bez odgovora i to je novo dvocifreno vođstvo Burga i najveća prednost, 28:40.

15. minut Faul u napadu Rašona Tomasa. Burg ponovo lako poentira, 28:38.

14. minut Raspoloženi gosti ali ne daju se ni domaći. Novi tajm-aut traži Vlado Šćepanović.

13. Nemanja Gordić - nova trojka za crno-bele.

12. minut Ponovo Uroš Trifunović poentira. Mika smanjuje na 5 razlike za Francuze.

11. minut Mika je promašio oba slobodna bacanja. Skrab poentira za 19:24. Novica nije uspeo da pogodi. Na drugoj strani Pelo pogađa za 19:26.

10. Šta bi Francuzi bez Omića? Poentira posle koraka unazad ali crno-beli uzvraćaju još jednom trojkom Markusa Pejdža u poslednjim sekundama prve četvrtine.

9. minut Trojka Markusa Pejdža za -2, 16:18. Partizan krade loptu i ima novi napad.

7. minut Trifunović pogađa trojku za Partizan, a Mika atraktivno zakucava. Partizan je napravio mini-seriju 5:0 i Savović mora da traži tajm-aut.

5. minut Partizan nastavlja sa slabom partijom, Pikok pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Kodi kreće na prodor, ali je fauliran i ide na bacanja – pogađa oba, 6:13.

4. minut Rade Zagorac pogađa za 4:10, dok sa druge strane Rajt pogađa od table, 4:12.

3. minut Pikok je postigao koš i  trener Partizana Šćepanović je primoran na tajm-aut, 2:10.

1. minut U prvom napadu odmah trojka za francusku ekipu. Partizan nije iskoristio napad, a na drugoj strani Omić poentira, 0:5. Nikola Janković postiže prve poene za crno-bele. Francuzi se ponovo odlepljuju novom trojkom.