Lokomotiva - Partizan
KK Partizan

KK Partizan

Lokomotiva - Partizan, Foto: KK Partizan

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Lokomotiva - Partizan na portalu Alo!

10' KRAJ UTAKMICE!!! Kamings postiže poene za pobedu Lokomotive 83:76. Partizan je jako loše odigrao poslednju četvrtinu koju je izgubio 16:10, tako da je doživeo treći poraz u Evrokupu ove sezone.

9' Trener Lokomotive dobio je tehničku grešku posle koje je Partizan smanjio na 79:76

8' Gordić je pogodio za dva poena, ali nije realizovao dodatno bacanje 79:75

7' Trojku je pogodio Kuzminskas 79:73

6' Birčević je pogodio trojku 74:71, Reding prodire i postiže koš 76:73 vodi Lokomotiva

5' Izuzetno loša napadačka četvrtina i jednih i drugih 74:68, tajm - aut uzima Trinkijeri

4' Volden konačno postiže poene za Partizan u poslednjoj četvrtini 70:68

1' Kulagin otvara četvrtinu trojkom 70:66

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Partizan je dobio treću deonicu 26:22, a sada predstoji odlučujućih 10 minuta, vodi domaći tim 67:66

6' Kuzminskas je vratio trojkom prednost Lokomotivi 59:58

4' Volden promašuje, ali Mozli prikucava 55:54 za crno - bele

3' TROJKAAA!!! Tomas je u seriji 53:50 za Partizan

2' TROJKAAA!!! Tomas izjednačuje na 47:47. Volden je pogodio tri penala, Partizan prvi put vodi 50:47

1' Fenomenalan start Partizana, mini serija 4:0, crno beli su prišli na samo poen zaosatka 45:44, Pašutin mora odmah da reaguje tajm - autom

Po zvaničnoj satistici večerašnjoj utakmici prisustvuje 2.356 gledalaca

TREĆA ČETVTINA:

10' Birčević pogađa zicer 41:37, a Gordić u poslednjoj sekundi postiže tri poena. Posle prvog poluvremena Lokomotiva vodi protiv Partizana 45:40.

9' Zakucava Mozli 41:35

8' Za sada sjajna šuterska igra Lokomotive, Kalnietis postiže tri poena 39:30. Pejdž pogađa trojku 39:33.

5' Zagorac postiže lako poene 35:28, pa sjajno istrčana kontra u sledećem napadu za smanjenje prednosti 35:30, Pašutin traži tajm - aut

4' Reding za Jankovića koji pogađa uz faul 32:26, Deker je najbolji pod košem Partizana 34:26

1' Pogodio je Rašon Tomas jedno slobodno bacanje i smanjio na 27:20, a sa druge strane zakucava Apić 29:20

DRUGA ČETVRTINA:

10' Gordić poentira, njegov peti poen na utakmici 26:17. Kuzminskas pogađa dva penala, a Gordić postavlja konačan rezultat prve četvrtine 27:19 za Lokomotivu

9' Lokomotiva prvi put ima dvocifrenu prednost 26:15

6' TROJKAAA!!! Pogađa Birčević prvu trojku za crno - bele i smanjuje rezulat na 16:7, a zatim i Gordić postiže i drugu 16:10, pa stiže i treća za potpuni povratak Partizana 16:13

5' Još jedna trojka za domaći tim ovoga puta Kulagin 15:4, tajm - aut traži Trinkijeri

4' Deker pogađa za tri 12:4

3' Zagorac je poentirao i konačno Partizan stiže do prvih poena na susretu 7:2

2' Prva trojka na utakmici za Lokomotivu koja bolje otvara duel i vodi 5:0, Obrajant u seriji vodi Lokomotiva 7:0

1' Počela je utakmica u Krasnodaru. Prve poene na postigao je Alvin Vilijams 2:0 vodo domaći tim

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana posle pauze u devetom kolu B grupe Evrokupa gostuku Lokomotivi u Krasnodaru. Ova utakmica nema veliki pritisak kada je reč o Partizanu pošto je tim Andree Trinkijerija obezbedio prolazak u TOP 16 fazu evropskog takmičenja. Ipak igrači Partizana imaće motiv na ovom susretu jer i dalje imaju šansu da se nađu na prvom mestu grupe što bi donelo makar na papiru lakše protivnike u narednoj fazi.

Crno-beli su oslabljeni na ovom gostovanju pošto u timu neće biti kapitena Novice Veličkovića i jednog od najboljih igrača ove sezone Ognjena Jaramaza. Problem za ekipu Partizana mogao bi da predstavlja i daleki put koji su imali do Krasnodara. Partizan je pre nešto manje od dva meseca nadigrao Lokomotivu u Beogradu 80:71.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri, pred meč protiv Lokomotive, rekao je da ekipa mora da skupi snage i odigra pravi mec, bez obzira što je već prošla u drugu fazu.

"Mi ne smemo da gledamo na druge ekipe. Imamo tešku utakmicu, teško putovanje, ali mi smo naš posao do jedne mere već napravili. Moramo da skupimo snagu i koncentraciju da igramo pravu, tešku, evroligašku utakmicu u Krasnodaru“, rekao je Trinkijeri za klupski sajt.