Juniorski turnir Evrolige
Twitter/KK Partizan
Juniorski turnir Evrolige, Foto: Twitter/KK Partizan

Neverovatan derbi omladinaca - košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 78:77 (18:16, 27:15,16:19,16:28) u meču koji je odlučivao ko će u finale ANGT turnira. Crveno-beli su doživeli neobjašnjiv poraz u utakmici u kojoj su vodili praktično 39. minuta, imali plus 11 na manje od dva minuta pre kraja, pa su porazom podsetili na seniore koji su prokockali plus 6 u finalu Kupa Radivoja Koraća za tridesetak sekundi.

Mladi košarkaši Zvezde u poslednjem minutu izgubili su tri lopte, a na kraju su primili koš zbog velike greške Brankovića. Lopta nije prošla kroz obruč, ali je košarkaš Zvezde dirao mrežicu i pogodak je priznat. Partizan je na poluvremenu imao čak 14 poena zaostatka, Zvezda je vodila 45:31, na kraju treće deonice bilo je plus 11, a u poslednja dva minuta čak devet poena zaostatka. Ipak, velike greške crveno-belih prouzrokovale su poraz i plasman Partizana u finale. Zvezdi ostaje borba za peto mesto, dok će Partizan igrati u finalu.