Nemanja Nenadić (FMP)
ABA liga/KK FMP

Nemanja Nenadić (FMP), Foto: ABA liga/KK FMP

Sve dobro što je uradio Mornar u Železniku stalo je u 15 minuta u 3. i poslednjoj četvrtini.

Posle minus 15 na poluvremenu (60:45), gosti su pokazali da su kvalitetniji, serijom 30:10 na krilima Ajzee Vajtheda i odlične odbrane preokrenuli na 75:70, ali su onda neobjašnjivo nestali sa terena.

FMP je to iskoristio i sa 10 vezanih poena opet došao do dvocifrene prednosti na pet minuta do kraja (89:79).

Ajzea Vajthed je svojim 25. poenom preokrenuo na 86 sekundi do kraja, ali je nakon dva bacanja Nemanje Nenadića i koša Radoša Šešlije 19 sekundi prije poslednje sirene promašio trojku za pobedu.

Mornaru je presudio jedan od najpotcenjenijih igrača ABA lige, Filip Čović. Sin alfe i omege Crvene zvezde i FMP-a je upisao 26 poena, šest stokova i osam asistencija, uključujući i odlučujuću za Šešliju.

U šestom porazu Mornara u ABA ligi najbolji su bili Vajthed sa 25 poena i Tejlor Smit sa 15 koševa, sedam uhvaćenih lopti i četiri blokade.