Miloš Teodosić
printscreen

printscreen

Miloš Teodosić, Foto: printscreen

Košarkaši Virtusa Bolonje više nego ubedljivo su slavili na domaćem terenu u okviru drugog kola Evrokupa, protiv ekipe Makabi Rišona rezultatom 96:77!

Odlično izdanje tima Saše Đorđevića koja je još u prvoj četvrtini nametnula svoj ritam, pa ne čudi da su dobili prvu deonicu sa 24:18.

U drugoj četvrtini je ušao Teodosić i odmah se predstavio ovom takmičenju sa trojkama i asistencijama!

Kontrolisali su Italijani utakmicu do samog kraja, gosti su najbliže bili na rezultatu 43:40 na kraju druge četvrtine, a na odmor su otišli sa prednošću od pet poena!

Dominacija u trećoj i poslednjoj četvrtini je samo pokazala kakvim napadačkim arsenalom raspolaže Saša Đorđević!

Najefikasniji akter meča je bio Frenk Gajnes sa 21. poenom, 4 skoka i dve asistencije (31. min), a pratili su ga Stefan Marković sa 15 poena,3 skoka i 4 asistencije (29. min), i Miloš Teodosić sa 11 poena, tri skoka i četri asistencije!

Kod poraženih Aleks Hamilton je ubacio 18 poena, a pratio ga je Džordan Sving sa 17 poena!

Virtus Bolonja se nalazi na prvom mestu svoje grupe!