AP/Jim Mone
Bogdan Bogdanović

AP/Rich Pedroncelli

Bogdan Bogdanović, Foto: AP/Rich Pedroncelli

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica ostvarili su dvocifren učinak, ali nisu se radovali, jer je Sakramento poražen kod kuće od Nju Orleansa rezultatom 133:129, kao i Denver koji je igrao bez Nikole Jokića, Portland je bio boji od Nagetsa 115:108

Bogdanović je za 29 minuta ubacio 16 poena i imao pet skokova i jednu asistenciju, dok je Bjelica igrao 21 minut i za to vreme je zabeležio 15 poena i dve asistencije. Inače, Beli je čak 12 od svojih 15 poena ubacio u prvoj četvrtini u kojoj je pogodio svih pet šuteva.

Kingsi su bili bolji tokom prvog dela meča,imali i dvocifrenu prednost. Ali, stali su u nastavku, pa je drugo poluvreme je pripalo gostima.

Pelikansi su otišli na "+16", Sakramento je u finišu uspeo da priđe na dva poena, ali su odbili gosti nalet domaćina i na kraju trijumfovali.

Elfrid Pejton je u pobedničkoj ekipi ubacio 26 poena, a Džalil Okafor 23 i imao 14 skokova. U redovima Kingsa, Herison Barns je imao 29 poena, Dieron Foks 24, uz 11 asistencija, a Marvin Begli 19 poena i 14 skokova.

Denver je poražen od Portlanda u gostima rezultatom 115:108, ali bez Nikole Jokića u timu. Denver je izgubio šanse da sa prvog mesta Zapada uđe u plej-of i sad je drugi sa 53-27, dok je Portland četvrti sa 51-29.

Trener Nagetsa Majkl Meloun odlučio je da odmori Srbina, kao i Milsapa i Mareja, a ulogu lidera u redovima Denvera na ovom meču imao je Heris sa 18 poena, Bizli i Lajls su dodali po 15, Tomas i Plamli su imali po 10.

Lilard je sa 30 poena bio najefikasniji u redovima Portlanda. Aminu je dodao 23 poena i 11 skokova, Kanter, Kari i Hud su imali po 11 poena.