Crvena zvezda - Barselona
ALO!/ N.Lazić

Crvena zvezda - Barselona, Foto: ALO!/ N.Lazić

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su novi poraz u okviru petog kola Evrolige. Od njih je bila bolja ekipa Anadolu Efesa 85:70, na domaćem terenu! Najefikasniji akter meča bio je Vasilije Micić koji je postigao 26 poena, uz 2 skoka i 5 asistencija, a pratili su ga Larkin sa 13 poena i Krunoslav Simon sa 11 poena! U crveno-belim redovima  Lorenco Braun je postigao 18, uz 3 skoka i 5 asistencija, a niko drugi nije bio dvocifren u Zvezdi!

Još jedna loša utakmica za Crvenu zvezdu, koja je još jednom ušla u meč blago, pa je domaćin od samog starta uspostavio tempo meča!

Početkom treće četvrtine. domaćin je krenuo još jače, razlika je bila 15 poena, a onda su Turci smanji gas što je Zvezda iskoristila i izjednačila rezultat!

Ali Efes je u poslednjoj deonici od samog starta pokazao koliko je bio bolji rival na terenu, maestralna partija Vasilije Micića i njegove trojke, odlučile su večerašnjeg pobednika!

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Himki, a Efes ide na megdan Panatinaikosu!

5' TROJKA MICIĆA! To je bila njegova četvrta trojka! Anderson trojka, Turci ušli u seriju! 75:60

4' Micić sa poludistance! Kratko šutira Davidovac za tri! Trojka Simona, Efes je na +11 69:58

3' Loš pas Brauna ka Beronu, Singlton ima tri slobodna bacanja posle lošeg faula Davidovca! Sva tri puta je bio precizan! Polaganje Berona! 64:58

2' Braun postiže koš nakon ofanzivnog skoka Kuzmića! TROJKA DAVIDOVAC, PREKO RUKE SINGLTONA! Dunston je imao isuviše prostora, polaže bez problema! 61:56

1' TROJKA MICIĆA SA DEVET METARA! Izlazi lopta iz obruča posle šuta Davidovca, ali hvata Kuzmić koji je napravio novi napad! 59:51

POSLEDNJA ČETVRTINA!

10' Loš napad Zvezde i Lorenco pravi katastrofalan faul! 56:51

9' Pravi Odžo veoma loš faul i šalje Micića na bacanja! 54:51

8' POGAĐA ODŽO UZ FAUL! NEREŠENO 49:49 Serija 13:0! Perperoglu postiže oba bacanja! Trojka Larkina! 51:51

7' Maši Simon trojku!

5' Odžo pa Braun, Zvezda je na minus pet! 49:44

4' Lazić i Davidovac vraćaju razliku na svega -10 Micić uzvraća na drugoj strani! TROJKA LORENCO BRAUN!  49:40

3' Kuzmić  hvata loptu i pogađa prve koševe za Zvezdu! TROJKA Pitersa 47:31!

2'  Gist poentira uz faul, Micić naskače i lako pogađa dvojku! Novo zakucavanje Danstona 44:29

1' Brutalno zakucavanje Danstona otvara drugo poluvreme!

TREĆA ČETVRTINA!

KRAJ DRUGE ČETVRTINE!

10' Nova trojka Efesa, Zvezda se približila ali domaćin se opet odlepio! Gist postavlja konačan rezultat na poluvremenu! 38:26

9' Dženkins maši svoj šut sa poludistance! Skok u napadu za Andersona i dva slobodna bacanja! 35:24

8' Postiže Beron oba slobodna bacanja, Pleis uzvraća na drugoj strani! Novi poeni Berona!  33:24

7' Dženkins drži Zvezdu u igru! Ataman je morao da traži tajm-aut, a potom je Amerikanac sa srpskim pasošem vezao svoj šesti poen na meču! Larkin prekida seriju Dženkinsa sa slobodnih bacanja! 31:20

6' KONAČNO! Dženkins postiže poene za Zvezdu! 29:16

4' Nova trojka za Efes, razlika raste! Greška u koracima Brauna! 27:14

3' TROJKA MICIĆA! Loša je Zvezda u ofanzivi! 27:14

2' Maši Simon otvorenu trojku! Poentira Kuzmić posle koša u napadu! 24:12

1' Nova trojka domaćina, Dobrić uzvraća istom merom, prva trojka za Zvezdu! 24:12

DRUGA ČETVRTINA!

7' Ovaj minut su obeležili promašaji i televizijski tajm-aut!

6' Lepa kombinacija Zvezde, Gist upošljava Lazića! 14:7

5'  Trojka Larkin! Nesportska za Brauna, bio je precizan Larkin! Trojka Simon! 14:5

4' Promašaji na obe strane, Gist maši polaganje! Braun pogađa uz faul! 6:5

3' Lorenzo Braun nije uspeo da pronađe Gista. Larkin se na drugoj strani zaleteo i dobio dva slobodna bacanja. Polovičan je bio 6:2

2' Prve poene za Zvezdu postiže Braun!

1' Meč otvara Vasilije Micić prvim poenima! TROJKA VASA MICIĆ! 5:0

UTAKMICA JE POČELA!

Dobrodošli! Utakmica samo što nije počela!

Košarkaši Crvene zvezde u okviru petog kola Evrolige, gostuju turskom Anadolu Efesu, prošlogodišnjem finalisti ovog takmičenja!

ANADOLU EFES - CRVENA ZVEZDA

POČETAK UTAKMICE: OKTOBAR 29, 2019 CET: 18:30

ARENA:  SINAN ERDEM DOME

SUDIJE:  Robert Lotermoser (Nemačka), Jakub Zamojski (Poljska) i Petros Papapetru (Grčka).

Anadolu Efes Istanbul: Šejn Larkin, Rodrig Bobua, Kris Singlton, Jigtan Sajbir, DOguš Balbaj, Mustafa Kurtuldum, Tolga Gecim, Omerdžan Ilijasoglu, Sertak Sanli, Burgan Tunker, Tibor Pleis, Vasilije Micić, Džejms Anderson, Alek Peters, Brajan Danston, Krunoslav Simon - Trener: Ergin Ataman

Crvena zvezda Beograd: Derik Braun, Filip Čović, Lorenco Braun, Stratos Perperoglu, Dejan Davidovac, Branko Lazić, Mohamed Faje, Bili Beron, Ognjen Dobrić, Džejms Gist, Čarls Dženkins, Majkl Odžo  - Trener: Andrija Gavrilović

EFES je jedan od kandidata da u ovoj sezoni ode u samu završnicu ovog takmičenja, a novu sezonu su krenuli sa tri pobede i jednim porazom!

Izgubili su u prvom kolu od moćne Barselone, a onda su usledile pobede nad Albom, Valensijom i Realom, i to u Madridu!

Sačuvali su okosnicu tima od prošle sezone, a njihove ambicije su porasle. Predvođeni Micićem i Larkinom, tražiće novo učešće na fajnl-for!

Videćemo i kako će se trener domaćih košarkaša ponašati u duelu sa Zvezdom, zbog burne istorije ovog stručnjaka i našeg kluba!

Crvena zvezda ima suprotan skor od turskog kluba, jednu pobedu i tri poraza, uz to je Milan Tomić napustio kormilo tima!

"Protivnik nam je prošlosezonski finalista Evrolige, odlična ekipa Efesa. Svesni smo da nemamo nikakav imperativ, ali ako želimo da poštujemo ovo što smo uradili u nedelju, trebalo bi da ne napravimo korak unazad", rekao je Gavrilović za klupski sajt posle pobede nad Megom!

Bili Beron smatra da je dug put u sezoni i da treba

"Mnogi evroligaški timovi muče se u prvenstvima, ali ovo je tek početak duge sezone i treba da učimo iz prethodnog perioda. Ovo je početak teške nedelje. Turski tim ima dubinu, kvalitet, kao uostalom i svaka ekipa u Evroligi. Moraćemo kao tim i celina da odigramo dobru utakmicu. Sve kreće od odbrane, tu moramo da odigramo čvrsto i agresivno, da budemo strpljivi jer se utakmica igra 40 minuta", zaključio je Beron!