Nemanja Bjelica
AP/Rich Pedroncelli

Nemanja Bjelica, Foto: AP/Rich Pedroncelli

Prethodno veče u najkvalitetnijoj ligi planete bilo je bogato zanimljivim utakmicama, ali i bez previše srpskih igrača. Jedini je na terenu bio Nemanja Bjelica, koji nije imao zapažen učinak u porazu Sakramenta od Finiksa (100:116).

Bjelica je na parketu proveo 11 minuta i za to vreme postigao samo tri poena, pogodivši jednu trojku, uz tri skoka i dve asistencije. Kingsi su doživeli prvi poraz posle dva trijumfa na početku sezone, a Sansi su uspeli da reše pitanje pobednika u drugom poluvremenu, kad su se odlepili i sačuvali stečenu prednost. Najefikasniji u redovima "kraljeva" bio je Badi Hild sa 17 poena, dok je na drugoj strani najzaslužniji za trijumf bio trio igrača – Bridžis je ubacio 22 poena, jedan više od Džonsona, dok je Buker dodao 20.

NBA LIGA REZULTATI Šarlot - Bruklin 106:104, Nju Orleans - San Antonio 98:95, Vašington - Orlando 113:120, Klivlend - Filadelfija 118:94, Njujork - Milvoki 130:110, Čikago - Golden Stejt 128:129, Indijana - Boston 108:107, Sakramento - Finiks 100:116, LA Lejkers - Minesota 127:91.

Vašington vizardsi i dalje ne mogu da pronađu ritam na početku sezone, zabeležili su i treći poraz, ovoga puta od Orlanda – 120:113. Ekipa iz prestonice je imala veliku prednost nakon treće četvrtine koju je rešil u svoju korist rezultatom 34:15, ali je potom usledio potpuni raspad u poslednjoj i veliki preokret Medžika.

Najzaslužniji za isti bili su Ros i Fulc sa po 26 poena, a u odsustvu Rasela Vestbruka je najefikasniji bio Bredli Bil sa 29 poena, pet skokova i sedam asistencija. Deni Avdija je igrao skoro 40 minuta, ubacio devet poena (4-11 iz igre), uhvatio devet lopti, imao tri uspešna dodavanja i dve ukradene lopte. Orlando je u vrhu Istoka sa sve tri pobede, dok je Vašington na začelju sa 0-3.