Srbija - Hrvatska kadeti, Foto: fiba.com

* Kadeti su u osmini finala pobedili Sloveniju

* Izgubili su u četvrtfinalu od Španije

* Na kraju takmičenja zauzeli su sedmo mesto

Kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. godine i mlađi, zauzela je sedmo mesto na Evropskom prvenstvu. Izabranici selektora Saše Nikitovića u poslednjem meču na šampionatu odigrali su veoma dobro i ubedljivo savladali selekciju Hrvatske 99:81(16:23, 26:19, 33:13, 24:26). Posle izjednačenog prvog poluvrmeena, srpski kadeti su zigrali furiozno u trećoj četvrtini koju su dobili sa 20 poena razlike i na taj način rešili sve dileme oko konačnog ishoda.

"Orlići" odlično počeli, Turci preokrenuli i pobedili! (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs/V.Ž. DATUM I VREME: 16.08.2019. 17:38 Srbija će se u borbi za sedmo mesto sastati sa poraženim iz duela Grčke i Hrvatske Srbija - Turska, EP za kadee, Foto: KSS Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Turske rezultatom 74:65 (9:21, 17:15, 24:11, 24:18) u meču za plasman od 5.

Prilično izjednačena borba vodila se na samom početku utakmice. U osmom minutu rezultat je bio 14:14, ali je hrvatski tim serijom 9:2 stekao osetniju prednost – 23:16 na kraju prve četvrtine. U nastavku susreta srpski kadeti su zaigrali daleko bolje u preciznije u napadu. Rezultat takve igre odrazio se na rezultat i vođstvo našeg tima od 36:30 u 17. minutu. Međutim, finiš prvog poluvremena pripao je selekciji Hrvatske koja stiže do izjednačenja – 42:42.

Mega na Bahamima vrši pripreme za novu sezonu!

AUTOR: Tanjug/ M. Dr. DATUM I VREME: 15.08.2019. 13:15 Prosek godina tima koji je otputovao na pripreme iznositi tek 19,9.

Do pravog ritma reprezentativci Srbije došli su na početku drugog poluvremena. Počeli su da materijalizuju ofanzivne skokove, pogađaju trojke, što im je omogućilo da u 25. minutu dođu do dvocifrenog vođstva – 57:47.

fiba.com

Razigrali su se srpski kadeti. Sjajnom Beliću, pridružili su se Branković, Radovanović i Petrović tako da je do kraja treće četvrtine sve bilo rešeno – 75:55. Do završetka susreta nije bilo opuštanja, naš mladi tim odigrao je maksimalno koncentrisano i ostvario ubedljivu pobedu – 99:81.

SRBIJA U16: Đurišić 6, Radovanović 16, Bošković, Milijašević 8, Stefanović, Marković 3, Šaranović, Petrović 10, Belić 34, Branković 14, Obradović, Dabović.

Alo! anketa: Pitali smo Beograđane koji košarkaš neće putovati na Mundobasket