Kris Pol i Nikola Jokić
EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Kris Pol i Nikola Jokić, Foto: EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su posle produžetka Oklahomu Siti Tander rezultatom 121:113!

Jokić je predvodio "grumenje" sa novim tripl-dablom, 30 poena, 12 skokova i 10 asistencija, a najefikasniji je bio Majkl Porter junior sa 37 poena i 11 skokova!

Iako je Denver slabije počeo utakmicu, u prvom poluvremenu je viđena rezultatska klackalica, te je u poslednjem minutu Oklahoma stigla do minimalne prednosti.

Jokić je imao slabije prvo poluvreme (svega 7 poena), ali je u drugom poluvremenu i produžetku blistao!

Tri minuta pre kraja su gubili sedam poena, ali serijom Morisa i Jokića istopili su prednost i došli do produžetaka pošto je Denijels promašio šut za pobedu!

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Jutu Džez 116-108, a maestralnu partiju je prikazao Entoni Dejvis sa 42 poena i 12 skokova, pratio ga je LeBron Džejms sa 22 poena, 8 skokova i 9 asistencija!

Na drugoj strani Donovan Mičel je ubacio 33 poena, a Majk Konli 24!

Posle dve izbalansirane četvrtine, Lejkersi su dodali gas na sredini treće i serijom od 14-0 su stigli do +10 pred ulazak u poslednju četvrtinu!

Do kraja su sačuvali rutinski prednost.

Košarkaši Filadelfije pobedili su San Antonio Sparse sa 132-130 i  Nju Orleans Pelikansi su pobedili Memfis Grizlise sa 109-99.