AP/KevinCox

AP/KevinCox

NIkola Jokić, Foto: AP/KevinCox

Nagetsi su još jednom dokazali i pokazali da su ekipa koja ne planira da se preda, te da će rival morati dobrano da se pomuči kako bi ih izbacio.

Klipersi su vodili sa 3:1 u seriji, kontrolisali rezultat u petom meču, imali prednost od 12 poena na poluvremenu, i velikih 16 poena tokom treće četvrtine, ali su ipak poklekli pod naletom ”pokojnika”.

Tim iz grada Anđela bio je daelko bolji rival u prve tri, ali je pobednika odlučila poslednja četvrtina, koju je Denver dobio rezultatom 38:25!

Somborski genije na parketu proveo 40 minuta, postigavši 22 poena. Jokić je na to dodao i 14 skokova i pet asistencija.

Džamal Mari je meč završio sa 26 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Bitnu ulogu u pobedi imao je i do sada neprimetni veteran Pol Milsap, koji je u trećoj deonici, koliko-toliko držao Denver u životu i rezultatskom priključku. Milsap je susret završio sa 17 poena.

Najefikasniji u redovima Klipersa bili su superstarovi Kavaj Lenard i Pol Džordž sa 36, odnsono 26 poena, dok je Markus Moris dodao 12 pogodaka.