FMP
KK Partizan

FMP

KK Partizan, Foto: FMP

Tako je ekipa koju sa klupe predvodi Vanja Guša nakon poraza od Partizana u prošlom kolu stigla do važne pobede, dok je Mega pretrpela četvrti poraz zaredom u regionalnom takmičenju.

U prvoj četvrtini je viđen veliki broj poena, bilo je 32:27, za goste iz Železnika. Druga deonica donela je dosta promašaja na obe strane, ali je FMP i taj deo igre rešio u svoju korist, pa se na odmor otišlo sa vođstvom "pantera" 48:38.

Tokom trećeg kvartala FMP je u jednom momentu imao čak 22 poena prednosti i delovalo je da je pitanje pobednika rešeno. Ipak, Mega se potpuno vratila u meč. Do kraja deonice su smanjili na -8.

Potom su na početku poslednje četvrtine napravili seriju 8:0 kojom su se potpuno vratili u utakmicu.

Međutim, FMP se tada trgao i uspeli su na minut i po pre kraja da se odlepe na devet poena razlike, te ipak mirno privedu meč kraju.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Nenadić sa 19 poena, 15 je ubacio Lazarević, a 14 Čović. Kod Mege se izdvojio Matković sa 21 poenom.