Vol Mozli, KK Partizan
abaliga.com/FMP

Vol Mozli, KK Partizan, Foto: abaliga.com/FMP

Crno-beli su ostvarili deveti trijumf u svim takmičenjima. Gosti su držali suvereno tok utakmice od početka do kraja, uz izuzetak sredine druge deonice, kada je FMP serijom 13:0 spustio na 24:21. Učesnik Evrokupa je ekspresno odgovorio i vratio dvocifrenu prednost.

Prvi strelac pobedničkog satava bio je Stefan Birčevićs a 14 poena (4/4 za tri), sledili su ga Nikola Janković i Kori Volden sa po 13 poena. Markus Pejdž je upisao 11 poena i pet asistencija, novi centar Džejms Mekadu je na osam poena i četiri skoka, uz par sjajnih zakucavanja.

Stefan Đorđević je bio najraspoloženiji kod "pantera" sa 14 poena.

Partizan je prvi na tabeli ABA lige posle 16. kola sa 13:3, Budućnost sa utakmivom manje je na 11:4. FMP-u izmiče mesto u plej-ofu posle današnje pobede Mornara na gostovanju Cedevita Olimpiji, a Crvena zvezda tek treba da odigra svoj meč sa Cibonom.

KRAJ UTAKMICE! - 87:57!

10' Kraj! 30 razlike!

8' Mekadu upisuje šesti poen, Partizan ne smanjuje intenzitet u odbrani ni na ovako ubedljivoj razlici - 55:82

3' Partizan prelazi na preko 20 razlike. Janković je imao lep potez, ukradena lopta na udvajanju i kucanje u kontri. 44:66

ČETVRTA ČETVRTINA

9' Jaramaz vezuje dve trojke, Pot takođe precizan sa distance. Uroš Trifunović ukršetnim korakom u polu-kontri daje koš uz faul. 41:59

8' Prelep alej-up! Pot sa pola terena baca loptu ka Đorđeviću! 38:51

6' Trifunović je u prodoru udario laktom Ulubaja po nosu koji je završio na podu. Morao je da izađe igrač FMP-a. Centar domaćih Marko Pecarski pogađa trojku odmah pri ulasku u igru protiv bivšeg tima. 35:48

5' Partizan diže na plus 17, Janković i Pejdž se najviše ističu - 30:47

2' Uskoković trojkom otvara drugo poluvreme. Kori Volden posle greške u napdau čini nesportski faul uz burnu reakciju Trinkijerija. Pot promašuje bacanje i Rit lošom kotrolom driblinga traći napad. Janković na drugoj strani fauliran na kucanju, koristi oba bacanja. 25:38

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

10' Pejdž posle promašene trojke dobija ponovo loptu, ide do kraja, pogađa uz kontakt. Volden se nadovezuje. 21:36

8' Volden prekida seriju FMP-a poenima sa penala, Mozli zakucava, pa trojka Birčevića! 21:31

7' Serija 13:0 domaćih! Radovanović vezuje pet poena! 21:24!

6' Smanjuje FMP! Đorđević pa Jeremićeva trojka uz faul! 16:24

4' Tomas sjajnim krosoverom obilazi čuvara i izvlači dva bacanja. Partizan grize u odbrani maksimalno, domaćini ne mogu da se snađu. Konačno postižu poen preko alej-upa Pot za Đorđevića - 10:24

2' Mekadu prikucava! Ovo je bilo surovo! 6:23

1' Faul u napadu Mekadua. Ameriknac se lepim kucanjem upisao strelce, posle protraćenog napada FMP-a.

DRUGA ČETVRTINA

10' Poeni Veličkovića za kraj prve četvrtine. Partizanov kapiten se upisao u rekordnom nastupu za domaće. 6:18

9' Gosti u seriji 12:0, Uskoković prekida. 6:16

6' Partizan u seriji 7:0, pleni Mozli - 4:11

4' Slab napadački početak oba sastava - Janković i Đorđević jedini strelci za svoje timove.

UTAKMICA JE POČELA!

Crno-beli su u izuzetnoj formi od osam utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Ekipa Andree Trinkijerija se vraća u Beograd posle vrhunske partije u Trentu.

FMP se i dalje bije za mesto u plej-ofu, Crvena zvezda je sa identičnim skorom 9-6 na četvrtoj poziciji zbog trijumfa posle produžetka.

I jedni i drugi imaju za šta da igraju - Partizan za održavanje prvog mesta, FMP za "prelazak cenzusa".

Izabranici Andree Trinkijerija su slavili u prethodnom susretu na domaćem parektu 90:85.