Partizan - Darušafaka
KK Partizan

KK Partizan

Partizan - Darušafaka, Foto: KK Partizan

Hvala vam što ste pratili tekstualni prenos utakmice Partizan - Darušafaka na portalu Alo!

KRAJ UTAKMICE!!! Partizan je u laganom ritmu priveo meč kraju i savladao Darušafaku 69:57

9' Ozdemiroglu trojkom smanjuje rezultat 67:53

6' Veličkoviću se priznaju poeni, lopta je bila u silaznoj putanji, Partizan ima 20 poena prednosti 63:43

5' Jaramaz je fauliran van linije za tri poena, pogodio je 2 od 3 slobodna bacanja za visokih 61:43

3' Zagorac postiže koš uz faul, a zatim i dodatno bacanje 55:43

2' TROJKAAAA!!!! Gordić postiže prve poene za Partizan u poslednjem delu susreta

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Kakva blokada Mozlija na samom kraju trećeg perioda, Partizan i dalje ima prednost 49:43

8' Sigurni su igrači Partizana sa linije penala, ponovo je dvocifrena prednost 49:39

7' Kolson je postigao tri poena i smanjio rezultat na 45:39

5' Jako malo poene postignuto je u trećoj četvrtini, Partizan održava prednost zahvaljujući Jaramazu 43:31

1' Prve poene u nastavku susrata postigao je Ognjen Jaramaz 37:25

Večerašnjoj utakmici u hali "Aleksandar Nikolić" prisustvuje 7467 gledalaca, a među njima su i fudbaleri Partizana Zoran Tošić i Lazar Marković

ALO Foto: Marko Metlaš

Partizan - Darušafaka, Foto: ALO Foto: Marko Metlaš

TREĆA ČETVRTINA:

10' Malo je pao tempo igre pred kraj prvog poluvremena koji je Partizan rešio u svoju korist 35:25

6' Hamilton poentira i upisuje svoj tim na semafor u drugoj četvrtini 30:19

5' Gordić postiže svoj četvrti poen, a u sledećem napadu pogađa trojku 30:17 vodi Partizan

3' Partizan je u fantastičnoj seriji na početku druge četvrtine, Birčević pogađa trojku 25:17, taj-aut Darušafaka

2' Mozli još jednom diže publiku na noge svojim zakucavanjem 20:17

1' Gordić za Mozlija, fantastično zakucavanje 18:17 vodi Partizan

DRUGA ČETVRTINA:

10' Trifunović je pogodio iz teške situacije i postavio konačan rezultat prvog perioda 16:17 za Darušafaku

9' Trifunović je precizan sa linije penala, izjednačenje 14:14

8' Serija trojki u Pioniru, najpre Braun za goste, a zatim i Tomas za Partizan 12:14

7' Guler pogađa trojku 5:11, Janković pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje 7:11.

6' Geri Braun pogađa 5:8

3' TROJKAAAAA!!!! Veličković fantastično otvara utakmicu i postiže svoj peti poen 5:4

2' Prve poene na utakmici postigao je Hamilton, gosti vode, na drugoj strani uzvraća kapiten Veličković 2:2

Pre početka utakmice odata je pošta nedavno nastradalima Kobiju Brajantu i Robertu Arčibaldu.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana dočekuju tursku Darušafaku u četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa. Sutrašnji rivali, sastali su se pre sedam dana u Istanbulu i tada je Darušafaka izborila pobedu rezultatom 65:63.

Partizan igra protiv Darušafake u hali "Aleksandar Nikolić", zbog zauzetosti Arene. Ova hala videla je veliki broj pobeda Partizana. Posle tri odigrana kola u grupi E, Partizan ima skor od 2 pobede i jednog poraza, koliko su skupili i Virtus Bolonja i Darušafaka.

Pred ovaj duel, trener Partizana, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Kada je važnost utakmice velika, sve ostalo mora da prati tu važnost. Visok nivo energije, velika staloženost, veoma visok nivo koncentracije...Svaki posed lopte će biti važan i svaki detalj će se sutra računati. Pred nama je veliki izazov i ja imam jednu želju: da moji igrači prihvate taj izazov", istakao je Trinkijeri.