Bogdan Bogdanović, Atlanta Hoks
Tanjug/AP

Tanjug/AP

Bogdan Bogdanović, Atlanta Hoks, Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Atlante pobedili su Čikago sa 120:108 u noći između petka i subote i tako nakon poraza od Memfisa, ponovo se vratili na pobednički put. Sasvim pristojnu partiju pružio je naš reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je upisao 10 poena.

Hoksi su užasno otvorili meč i brzo prepustili prednost Bulsima. Agonija ja trajala sve do samog kraja treće četvrtine kada je Atlanta povela po prvi put na meču. Čikago je ispustio maksimalnih 13 poena prednosti i vratio domaćina u igru.

Uspeli su gosti i u poslednjih 12 minuta da vrate vođstvo i dođu do sedam poena prednosti, što se u tom momentu činilo kao sasvim dovoljno. Međutim, serijom 17:2 Atlanta se u potpunosti vratila, preokrenula rezultat i došla do 28 pobede u sezoni.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Trej Jang koji je ubacio 40 poena, a falila su mu dva skoka i jedna asistencija za tripl-dabl, dok je Bogdanović imao 10 poena. Kod poraženih najbolji, a ujedno i na celom meču, bio je Zek Levin sa čak 50 poena, dok je veliki "zvezdaš" Nikola Vučević imao 25 (10 skokova).