Košarkaši Partizana!
KK PARTIZAN

KK PARTIZAN

Košarkaši Partizana!, Foto: KK PARTIZAN

Partizan je pobedio na domaćem terenu rezultatom 93:80! Najefikasniji akter meča je bio Rade Zagorac sa 26 poena, pet skokova i dve asistencije, odlično ga je pratio i kapiten Novica Veličković sa 15 poena, 7 skokova i 4 asistencije. U presudnim trenucima pribran je bio i Volden koji je postigao 12 poena uz 7 asistencija. Kod gostiju je najefikasniji bio Devin Džavar Vilijams sa 18 poena i pet skokova!

Crno-beli se trenutno nalaze na prvom mestu u svojoj grupi, ali sa utakmicom viška u odnosu na drugoplasirani Ritas!

Iako su gosti bolje otvorili meč, i pored toga što su vodili dvocifrenom razlikom, ekipa Trinkijerija se nije predavala, pa su na odmor otišli na svega 4 poena razlike! Treća četvrtina je protekla u znaku domaćih, ali u poslednjoj četvrtini se ušlo sa rezultatskim egalom! Tada su Volden, Zagorac i Veličković proigrali i doneli veliku pobedu Partizanu!

KRAJ UTAKMICE!

10' Faul u napadu gostiju, navijači već slave! KRAJ!

9' Zagorac uz faul postiže poene! Siguran i sa slobodnih bacanja! Trojka Peinersa! Jašar pogađa oba bacanja 93:78!

Partizan - Tofas

ALO! Miloš Dreković

Partizan - Tofas, Foto: ALO! Miloš Dreković

8' Novica sa niskog posta opet postiže poene! 87:77

7' Trojka Ugurlua, a onda i floater Veličkovića! 85:77

6' Opet Novica zakucava, Volden režisirao novu akciju! 83:74

Svi su ustali na noge!

5' Uzvraća Vajt! Veličković zakucava, a potom i sjajna odbrana kapitena crno-belih! 81:74

4' Sjajna saradnja Voldena i Mozlija! Pravi Mozli četvrtu ličnu, polovičan je Vilijams! Volden pogađa trojku! 79:71

3' Lodžeski pogađa težak šut, ali Zagorac preuzima inicijativu! Zagorac postiže novu trojku, to je njegov 23. poen na utakmici! 74:70

2' Mozli skuplja promašaj Veličkovića, i dobija dva slobodna bacanja! TROJKA ZAGORCA! 69:68

1' Neoprezni Zagorac lako poklanja loptu i poene gostima! 66:68

POSLEDNJA ČETVRTINA!

30' Loša akcija Partizana, kontra i laki poeni Filipa! Mozli pravi faul! Jaramaz na slobodnim bacanjima, oba je promašio!

29'  Opet Gordić, ovog puta mu je Mozli napravio blok, za lagano polaganje! Ugurlu pogađa uz faul, maši slobodno bacanje! 66:64

28' Gordić postiže nove poene! Vilijams uzvraća na drugoj strani. 64:62

27' Lodžeski donosi izjednačenje gostima, Mozli dominira pod reketima! 62:60

26' Mozli iz kontre, posle odlične saradnje sa Gordićem! 60:58

ALO!/ M.Dreković

Partizan - Tofas, Foto: ALO!/ M.Dreković

25' Di Džej Vajt donosi izjednačenje, Gordić vraća prednost! Volden maši zicer, Lodžeski lako polaže iz kontre! 58:58

24' TROJKA JARAMAZA, VODI PARTIZAN! Floter Jaramaza! 56:52

23' Zagorac uzvraća istom merom! VOLDEN TROJKA! 51:52

22' Trojkom Lojeskog otvara se treća deonica! 45:52

POČELA TREĆA ČETVRTINA!

6' Birčević iz kontre postiže lake poene! Raspoložen je Vajt, sa poludistance ponovo donosi dvocifrenu prednost! 31:42

5' Parahovski pogađa veoma težak šut. Devin Vilijams pogađa uz faul i dodatno bacanje je pogodio! Trojka Veličkovića pa Vajt uzvraća! 29:36

4' Ermiš pogađa "dugu" dvojku! Veličković kao Novicki! 26:33

3' Zagorac polaže loptu, pa potom i TROJKA VELIČKOVIĆA! 24:31

2' Odličan Gordić postiže prvo poene iz igre, a potom i iz faula! 19:29

1' Sjajno zakucavanje Durmaza, 15:29. Pejners i Pejdž nisu uspeli da pogode šut za tri.

POČETAK DRUGE ČETVRTINE!

Partizan - Tofas, Foto: ALO!/M.Dreković

8' Faul Ugurlua, Zagorac siguran sa bacanja! Odlična soloakcija Vilijamsa! 13:21

7' Vajt donosi +10 Tofasu! Tajm-aut traži Trinkijeri! Loš napad Partizana, ali odbranom koriguju grešku, Gordić iz kontre smanjuje rezultat! 11:19

6' Oba bacanja pogađa Vilijams, loš šut Birčevića, Lodžeski pogađa trojku, 9:17.

5' Vajt pogađa trojka, ali uvraća Volden istom merom! 9:12

3' Trojka Ognjena Jaramaza. Sjajna asistencija Novice Veličkovića. Lodžeski je precizan za +4 Tofaša, polovičan je bio Veličković sa slobodnih bacanja! 6:9

2' Tarik Filip preko Zagorca donosi prednost od 0:4, a prve poene za crno-bele postiže Veličković 2:4

1' Prve poene na meču za goste postigao je Vilijams, 0:2

ARENA: Štark arena

PARTIZAN: Nikola Janković, Corey Walden, Rade Zagorac, Marcus Paige, Nemanja Gordić, Artsiom Parakhouski, Ognjen Jaramaz, Dušan Miletić, Novica Veličković, Stefan Birčević, Rashawn Thomas, Žanis Peiners, William Mosley,  Dušan Miletić

TRENER: Andrea Trinkijeri

TOFAŠ: Muhajmin Mustafa, Berkan Durmaz, Berkan Aksu, Berk Ugurlu, Baris Ermis, Batin Tuna, DJ Vajt, Semi Mejia, Bora Sati, Tarik Filip, Mat Lojeski, Devin Vilijams, Muhšin Jašar

TRENER: Orhun Ene

Košarkaše Partizana očekuje duel u okviru drugog kola Evrokupa protiv Tofaša, a crno-beli će se konačno predstaviti pred svojim navijačima!

Rašon Tomas propustiće utakmicu protiv Tofaša, a umesto njega na prvom evropskom meču pred navijačima crno-belih priliku će dobiti dvadesetogodišnji centar Dušan Miletić.

Pred duel, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri poručuje:

"Da bi naša pobeda iz Venecije nešto vredela, moramo vezati dve dobre utakmice. Posle nekoliko gostovanja, igramo prvu zvaničnu utakmicu kod kuće i moramo biti maksimalno koncentrisani. Moj posao je da spremim ekipu da bude na svom maksimumu tokom svih 40 minuta. Verujem da će biti puno navijača i da će atmosfera biti dobra, što će nam biti dodatna motivacija", istakao je Trinkijeri.

"Prva utakmica na domaćem terenu je veliki izazov za nas da potvrdimo sve dobro što smo uradili na početku sezone. Tofaš je dobra ekipa koja u svom sastavu ima puno iskusnih igrača i u stanju su da lako uvedu utakmicu u ritam koji njima odgovara, ako ne budemo maksimalno koncentrisani. Zbog toga moramo dati sve od sebe u svakom trenutku utakmice", rekao je Janković.