KK Crvena Zvezda
Twitter/KK Crvena Zvezda

KK Crvena Zvezda, Foto: Twitter/KK Crvena Zvezda

KRAJ UTAKMICE! - Zvezda ide na 6-0, ali je utisak da je morala prelomiti ekipu Primorske dosta ranije. Imali su crveno-beli veliku prednost još u prvom poluvremenu a onda nonšalatnom igrom pustili ekipu iz Kopra da se vrati u meč. Loše građenje u tim momentima a stao je i šut. Ipak, Primorska nije ni u jednom trenutku preuzela vođstvo. Dobrić i Ročesti 16 poena Volden 15 uz odilčnu igru u odbrani.

40' Teri pogađa iz reketa, pa Hol uz faul i Zvezda rešava pitanje pobednika. 72:84

38' Časti Primorska Zvezdu sa igubljenim loptama u ovom trenutku, Brajant koristi jednu od njih za plus 10. Macura pogađa samo jedno bacanje. 70:79

36' Peti penal Radulovića. Odlične epizode Voldena i u odbrani i u napadu, pa pogodak za 3 uz faul! Da li ovo može da prelomi? 68:77

34' Lep flouter Rojca koji ima 12 poena. Volden ne uspeva da odgovori ali O'Brajant je najviši u skoku. Poeni Radulovića, Primorska na minus 3! 66:69

32' Laki poeni u kontri Uskokovića baš ono što je trebalo Zvezdi! Tehnička za Kastratija, a Dobrić postiže nove lake poene, pa Zvezda ima plus 9 i loptu sa strane. 60:69

ČETVRTA ČETVRTINA!

30' Trojka Alekse Uskokovića za mirnoću pred poslednji kvartal, Durnik lepo okreće Kuridžu i poentira. Ide trojka Roka Nemaniča za novi prilazak Koprana. 60:65

28' Prelepa akcija Hola i Terija. Pa trojka Dobrića za pnovnu dvocifrenu prednost. Previše skokoa u napadu Primorske. 52:62

26' Srlja Zvezda u želji da vrati veliku prednost. Neverovatna trojka Kastratija i Primorska se jako približila Zvezdi. 51;57

24' Mini serija Primorske. Rojc 2+1, za minus 10 posle puno vremena. Opet lična Lazića i to nepotrebna, Rojc pogađa trojku. Zvezda na plus 7 tajm-aut Saša Obradović. 46:54

22' Obrajant postiže prve poene u drugom poluvremenu. Tri skoka u napadu Macure, najboljeg košarkaša Primorske večeras. Volden siguran sa penala. Vončina pogađa za 3, 41:53

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Razlika u kvalitetu je očigledna. Prilika da mlađi igrači pokažu šta znaju, za sada Dobrić sjajno koristi ukazano poverenje. Ročesti 16, Dobrić 11 poena. Kod Primorske Macura 9.

20' Poeni Luke Vončine uz faul. Rit sam na polaganju na sjajnu asistenciju Ročestija.Primorska ipak smanjuje pred kraj, Macura dobar. Plus 11 na kraju poluvremena 38:49

18' Šesnaesti poen Ročestija, još jedna trojka, pa lako zakucavanje O'brajanta. 29:47

16' Nova trojka Ročestija koji za sada ima 8 poena, ukradena lopta Terija na drugoj strani i Ročesti opet postiže poene. Plus 15. 27:42

14' Lepa sradnja Hola i Simonovića, dok Aleksa Uskoković ulazi prvi put u igru za Zvezdu. Obrajan se upisuje i postiže trojku. 25:35

12' Prvi poeni Kuzmića Saša Obradović želi da vidi sve igrače večeras u igri, samo Lojd još nije zaigrao. Radulović postiže prve poene u drugoj četvrtini za Primorsku. Mini serija za ekipu iz Korpa, Kastrati sa polu distance. 20:30

DRUGA ČETVRTINA

10' Druga trojka Ognjena Dobrića za najubedljiviju prdnost do sada. Još jedna trojka Dobrića za plus 14 na kraju prve četvrtine! 14:28

8' I teri se upisuje u lista strelaca iz ofanzivnog skoka. Primorska zove tajm-aut, ništa iz toga se nije dobro desilo za Slovence, prvi poeni i Rita. Kastrati ipak uspevao da postigne poene i to uz faul. 14:17

6' Loše šuterski početak O'brajanta, ali Kori Volden postiže prve poene i to uz faul. Laki poeni za Macuru na drugoj strani. Dobrić vaća trojkom. 9:13

4' Prvi poeni Ročestija i odmah zakucavanje Macure na drugoj strani. Novi poeni Ročestija i to ovog puta za 3. Dva brza penala Branka Lazića. Dobrić ulazi u igru. 4:7

2' Volden odmah nastavlja sa dobrom odbranom, briljirao je u Mihnenu što se tiče defanzivnih zadataka. Minut ipo bez poena, Primorska ne uspeva ni da uputi šut ka košu. 0:0

UTAKMICA JE POČELA - Zvezda kreće sa petorkom Ročetsi - Lazić - Volden - O'Brajan- Teri, dok za Primorsku kreće Rojc-Kastrati - Vončina - Radulović - Macura

Posle poraza u Minhenu, crveno-beli nemaju puno vremena za odmor. Čeka ih Primorska u šestom kolu ABA lige.

Tim Saše Obradovića ima maksimalnih 5-0 u dosadašnjem toku sezone, dok Primorska ima obrnutih 0-5 na dnu tabele.

Crveno-beli se nalaze u teškom ritmu utakmica, u kombinaciji sa Evroligom, gde su pre tri dana u Minhenu poraženi od Bajerna sa 74:59.

Ipak, protiv Primorske ne bi trebalo da imaju mnogo probema da sačuvaju maksimalan učinak.

- Primorska je tim koji je pretrpeo velike promene u odnosu na prošle sezone, pa i sa te strane treba posmatrati da nisu iskazali pravi potencijal. To je tim u kome ima dobrih igrača, imaju neku svoju ideju u igri, i miks su iskusnih i mladih igrača koji žele afirmaciju. Očekujem da će u nastavku sezone sigurno igrati bolje bez obzira na sadašnji pogled na tabelu, a na nama je da odigramo ozbiljno ovaj meč uz puno poštovanje protivnika i dođemo do bodova", rekao je pre utakmice trener Saša Obradović.