Aleksa Uskoković
Twitter/KKCrvenazvezda
Aleksa Uskoković, Foto: Twitter/KKCrvenazvezda

Od samog starta je Baskonija nametnula svoj ritam i sjajnom igrom u reketu vrlo brzo došla do 8:3 uz dve lične greške Kuzmića za samo 60 sekundi.

Bilo je jasno da će Zvezda bez pravog centra imati jako težak posao, jer Baskonija tu ima Fola i Džekirija koji su strpljivo povećavali prednost.

Tim sa Malog Kalemegdana je odigrao nešto bolje treću četvrtinu, za razliku od prvog poluvremena, ali sve je to bilo uslovljeno pominjanom igrom u reketu gde je Zvezda mogla da se nosi sada kada nije bilo ofanzivnog skoka za Baskoniju.

Nisu samo Džikiri i Fol bili problem u uskom reonu oko obruča, već je Zvezda dopuštala i drugim, spoljnim igračima da "dolete" i uguraju loptu u koš iz drugog pokušaja, a tako veliko polje igre, nije moglo da se ne odrazi totalno na konačni rezultat.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 87:67

IV ČETVRTINA

Kraj meča.

40. minut Uskoković maši za tri.

39. minut Iz levog kornera stiže nova trojka za domaće igrače.

38. minut Polonara promašuje trojku, ali ubrzo ispravlja grešku.

37. minut Ponovo se Baskonija odlepila na +20. Dobar prodor Uskokovića. Treći faul Lojda. Kuzmić na liniji slobodnih bacanja.

36. minut Dva slobodna bacanja za Lojda, faul pravi Džekiri.

35. minut Kakvo zakucavanje Polonare. Njegov deseti poen. Novi tajm-aut. i Džekiri upisuje trojku.

34. minut Uzvraća Fal i to je njegov 20-ti poen. Volden postiže koš uz faul. Nova trojka Pitersa.

33. minut Davidovac uspeo da prekine jedan napad domaćina. Šesti poen Ognjena Kuzmića.

32. minut Ako je Zvezda makar nešto uradila na ovom meču, to je da je uspela da smanji prednost na ispod 20 koša razlike.

31. minut Pogađa Kori Volden.

III ČETVRTINA

30. minut Odličan prodor Henrija, koš uz faul.

29. minut Pogodio je Ognjen Dobrić trojku, uz faul. Novi poeni Korija Voldena.

28. minut Novi poeni Uskokovića.

27. minut Jagodić - Kuridža upisuje novu trojku. Polonara uzvraća.

26. minut Fal siguran ispod koša i ovo je najveća prednost domaćina.

25. minut Druga trojka Aleka Pitersa.

24. minut Kada god Zvezda nešto uradi, usledi kvalitetan odgovor Baskonije.

23. minut Prvi poeni Alekse Uskokovića, lepa akcija crveno-belih.

22. minut Vildoza pogađa novu trojku.

21. minut Prvi napad za Baskoniju. Dejan Davidovac se upisuje i to su dve vezane trojke za Zvezdu. Gedritis uzvraća trojkom.

II ČETVRTINA

20. minut Lep prodor Lojda, ali nema koša. Dvojka Baskonije za kraj prvog poluvremena.

19. minut Lojd daje nadu crveno-belima, ali gledamo slabu igru beogradske ekipe. Tajm-aut traži trener Ivanović.

18. minut Drugi faul Fala, Lojd precizan sa penala.

17. minut Brz prodor Luke Vildose i evo njegovih prvih poena.

16. minut Fal tera Kuzmića na treću ličnu grešku. Lojd pravi drugi faul. Davidovac pravi faul a igrač Basonije je siguran sa linije slobodnih bacanja.

15. minut Nova trojka za domaćine.

14. minut Četvrti poen Gedritisa.

13. minut Baskonija iz odličnih akcija postiže poene.

12. minut Pri vođstvu 25:16 za Baskoniju, tajm aut traži Dejan Radonjić.

11. minut Dobrić maši za tri. Prvi poeni za domaćine u nastavku meča.

I ČETVRTINA

10. minut Uskoković maši za tri poena ali tu grešku ispravlja Džordan Lojd. Kraj prve četvrtine.

9. minut Volden maši za tri poena. Rieste povećava prednost domaćina.

8.minut Uzvraća Alek Piters trojkom. Baskonija se ponovo odlepila. Pogađa Volden za dva.

7. minut Zakucava Polonara. Prvi poeni Kuzmića, odlično se snašao ispod koša. Pogađa i Lojd, Zvezda u seriji.

6. minut Kapiten Lazić maši za tri poena, a Baskonija pravi faul u napadu.

5. minut Prvi tajm-aut zatražio je trener Radonjić. Prva trojka za Zvezdu, upisuje se Marko Simonović.

4. minut Gedritis se upisuje. Fal nezaustavljiv.

3. minut Ponovo Fal. Baskonija ima solidnu prednost. Jagodić -Kuridža na liniji slobodnih bacanja. Jedno je promašio. Promašaj Baskonije za tri poena.

2. minut Upisala se i Zvezda i prvi poeni Lojda. Uzvraća Fal odličnim zakucavanjem.

1. minut Prvi napad za domaćine, upisao se Polonara. Prvi faul za Zvezdu, napravio je Ognjen Kuzmić. Mora napolje Zvezdin centar, dva puta je faulirao Fala.