Crvena zvezda - Fenerbahče
EPA Andrej Cukic

ALO!

Šampion Srbije i ABA lige predvođen Lorencom Braunom stigao je do pobede nad turskim klubom u z fenomenalnu atmosferu crveno-bele publike u punoj Areni.

Zvezda je stekla prednost tokom druge četvrtine i održala je kroz treću deonicu, a u veoma uzbudljivoj završnici razrešila je sve dileme odvojivši se na dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u redovima tima Milana Tomića bio je Lorenco Braun sa 13 poena i šest asistencija, a imao je podršku Perperoglua i Gista sa po 11 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Nando De Kolo sa 19 poena.

Četvrta četvrtina

10. minut - 68:56 ZVEZDA JE UPISALA PRVU EVROLIGAŠKU POBEDU OVE SEZONE!

7. minut - 60:51 Blista šampion Srbije. Vatrena atmosfera u Areni nosi crveno-bele.

6. minut - 58:51 Trojka Fajea, potom i zakucavanje Dobrića! Zvezda je vratila sedam poena prednosti!

5. minut - 53:51 Serija gostiju vraća neizvesnost pet minuta pre kraja.

4. minut - 53:46 Veoma trvrda utakmica, vrlo čvrste odbrane uzrok su što već dva minuta nije viđen poigodak.

3. minut - 53:46 Greške rivala prouzrokovale su duži period bez poena na obe strane.

2. minut - 53:46 De Kolo je ostao sam na šutu za tri poena i kaznio taj propust crveno-belih. Faje je sa dva slobodna bacanja odgovorio Francuzu.

1. minut - 51: 43 Spetljali su se Čović i Faje, ali je kontra crveno-belih završena prekršajem gostiju. U narednom napadu Davidovac nije pogodio, ali je Faje upisao ofanzivni skok. Ni treći napad nije doneo pogodak Zvezde jer je isteklo vreme pre nego što je Dženkins uputio šut.

Čuveni sportista hitno transportovan na intenzivnu negu - Doktori mu se bore za život (VIDEO)

AUTOR: Alo.rs DATUM I VREME: 10.10.2019. 16:56 Bokser Erol Spens, svetski šampion u velter kategoriji teško je povređen u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u Dalasu. Saobraćajna neseća, Foto: Printscreen Amerikanac je vozeći "ferarija" pri velikoj brzini izleteo sa puta, a tom prilikom vozlo se nekoliko puta prevrnulo i potpuno uništilo.

Treća četvrtina

10. minut - 51:43 Odžo je pogodio oba slobodna bacanja, a Fenerbahče nije iskoristio poslednji napad u trećoj deonici.

9. minut - 49:41 Održavaju crveno-beli osetnu prednost u završnici treće četvrtine.

8. minut - 48:39 Odžo sa dva postignuta slobodna bacanja održava prednost Zvezde.

5. minut - 46:37 Zvezda je stigla do najveće prednosti do sad. Odličnoj seriji doprineli su De Kolo tehničkom ličnom greškom i Štimac promađivši slobodno bacanje.

3. minut - 38:34 Rivali ceo minut nisu postigli koš.

2. minut - 38:34 Lorenco Braun je pogodio jedno od dva slobodna bacanja.

1. mnut - 37:34 Motivisano su ušli rivali u treću deonicu, vrlo brza igra oba tima.

Spasao pet set lopti pa trijumfovao, a u četvrtfinalu ga čeka još teži protivnik! (VIDEO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 10.10.2019. 19:20 Nemac je treći put u karijeri savladao Rusa! Rodžer Federer, Foto: printscreen Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je Belgijanca Davida Gofana sa 7:6 (7), 6:4 u osmini finala Mastersa u Šangaju. Federer je savladao Gofana posle skoro dva sata igre, i to pošto je spasao pet set lopti u prvom setu.

Druga četvrtina

10. minut - 35:30 Zvezda odlazi na odmor sa pet poena prednosti. Mogao je šampion Srbije i ABA lige preko Brauna da stigne do još dva poena, ali je amerikanac bio neprecizan. Odličnih 20 minuta crveno-belih koje predvode Lorenco i Derik Braun sa po sedam poena.

9. minut - 34:28 Gist je postigao dva poena iz veoma teške pozicije. U sledećem napadu Veseli je promašio oba slobodna bacanja a onda napravio i prekršaj na Lorencu Braunu. Zvezdin Amerikanac postiže dva poena i koristi slobodno bacanje.

8. minut - 29:28 De Kolo je prvi igrač sa dvocifrenim brojem poena, pogodio je dva slobodna bacanja, a onda i trojku i istopio prednost Zvezde.

Kalinić hteo da zakuca, ali Đenka je imao drugačije planove, njegov potez je zapalio atmosferu u dvorani! (VIDEO)

AUTOR: alo.rs/M.D. DATUM I VREME: 10.10.2019. 19:41 ODBIJEN! Čarls Dženkins, Foto: RAS Foto: Marko Metlas Košarkaši Crvene zvezde u ovim trenucima igraju protiv turskog Fenerbahčea u okviru drugog kola Evrolige! AUTOR: Alo.rs/ I.Dž. DATUM I VREME: 10.10.2019. 19:22 - 10.10.2019. 19:33 Pratite dešavanja uživo na meču Crvene zvezde i Fenerbahčea Druga četvrtina 6.

7. minut - 29:23 De Kolo je postigao dva poena, ali je gist već u narednom napadu vratio šest poena prednosti.

6. minut - 27:21 Faje postiže trojku i ponovo Obradović mora da reaguje tajm-autom.

5. minut - 24:21 Vraća Fenerbahče trojku. U sledećem napadu Čović je napravio faul, ali se Zvezda potom odbranila i preko Davidovca održala korak.

4. minut - 22:18 Davidovac! Trojka koja je primorala Željka Obradovića da zatraži tajm-aut.

3. minut - 19:18 Novim košem Derik Braun je stigao do šest poena i vratio minimalnu prednost Zvezdi.

2. minut - 17:18 Odžo se zadržao tri sekunde u reketu, ali gosti nisu napravili seriju poena jer je Dikson promašio šut za tri poena.

1. minut - 17:16 Štimac je napravio faul nad Odžom. Naredni napad Perperoglu je završio poentiravši položivši loptu.

9. minut - 15:16 Nando De Kolo je postigao trojku i kaznio lošu odbranu.

8. minut - 15:13 Derik Braun predvodi Beograđane. Prvi put večeras na parketu su Odžo i Štimac.

7. minut - 12:10 Nastavlja se rezultatska klackalica Derik Braun je upisao prve poene.

6. minut - 9:10 Vezao je Fener pet poena, ali je već u narednom napadu prekršajem ispunio bonus.

4. minut - 9:5 Braun vraća prednost Zvezdi, a potom Gist pravi prvu mini-seriju crveno belih.

3. minut - 5:5 Kalinić je pogodio trojku. Na drugoj strani Slukas pravi drugi faul.

2. minut - 5:2 Vatrena atmosfera u Beogradu. Crvena zvezda na krilima navijača vrlo dobo otvara susret.

Najstrastveniji pevali "Nikola Turčine, napuši se k******!", dok ga je druga strana pozdravila aplauzima! (VIDEO)

AUTOR: alo.rs/M.D.i Nemanja Lazić DATUM I VREME: 10.10.2019. 18:56 - 10.10.2019. 19:07 Prenos pratite na portalu ALO! Nikola Kalinić, Foto: AP Photo/Darko Vojinovic Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Fenerbahčea drugo kolo Evrolige, na domaćem terenu (Štark arena), a "Delije" su imale priliku da pozdrave svoje bivše igrače! AUTOR: Alo.rs/ I.Dž.

UTAKMICA JE POČELA!

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE

Hala: Beogradska arena

Sudije: Luiđi Lamonika (Italija), Pjotr Pastušijak (Poljska), Rain Perandi (Estonija)

CRVENA ZVEZDA: D. Braun, Čović, L. Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Odžo. Trener: Milan Tomić

FENERBAHČE: Vesterman, Mahmutoglu, Kalinić, Slukas, De Kolo, Vilijams, Veseli, Kendan, Muhamed, Duverioglu, Datome, Štimac.

Tribine se polako pune, beogradska publika očigledno se uželela evroligaške košarke.

Navijači Crvene zvezde u Areni

Alo N. Lazić

Crvena zvezda u okviru drugog kola Evrolige dočekuje Fenerbahče, a susret u Beogradu oba tima dočekuju sa željom da ostvare prvu ovosezonsku pobedu na najsvetlijoj pozornici.

Šampion Srbije i ABA lige poražen je u prvom evroligaškom meču od Panatinaikosa rezultatom 87:82, dok su izabranici Željka Obradovića savladani od strane Real Madrida 81:77.

Bonus video: Tomić i Golemac posle utakmice Crvene zvezde i Primorske