KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda mts

KK Crvena zvezda, Foto: KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar u 3. kolu ABA lige i to vrlo ubedljivo sa 93:62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15) i tako nastavili odličan niz utakmica u kojima nisu spuštali razliku ispod 25 poena.

Možda malo škripi u Evroligi, ali na Jadranu za sada nema odgovarajućeg rivala za šampiona koji nastavlja da melje. Očekivao se možda neizvesniji meč, naročito nakon sjajne partije Crnogoraca protiv Unikahe u Evrokupu, ali je četa Saše Obradovića ponovo do vrha napunila koš protivnika i završila meč sa 31 poenom viška.

Da li će Zvezda osvojiti ABA ligu ove sezone?

Samo je početak duela bio neizvestan kada je Keni Gebrijel sa dve brze trojke doveo Barane do maksimalnih četiri poena prednosti, a onda se upalila crveno-bela mešalica koja je uništila protivnika. Džordan Lojd je ponovo bio odličan, ali je imao podršku u gotovo čitavoj petorci. Obradović je odlučio da ravnomerno rasporedi minutažu što se ispostavilo kao presudno. Na lep način su se navijačima predstavili Emanuel Teri i povratnik Tejlor Ročesti koji su dali solidan doprinos.

Gostima je u potpunosti zakazao šut, koji im je bio prepoznatljivo oružje ove sezone, a Zvezda je u jednom momentu imala 8/16 za tri (50 posto) što dovoljno govori u kakvoj su seriji bili. Najefikasniji u crveno-belom timu bio je 16 poena i sedam asistencija, a pratio ga je Davidovac sa 13. Jedini dvocifreni kod gostiju bio je Pulen sa 12, od kojih je pet došlo sa slobodnih bacanja. Jedini podršku imao je u Jeremiću koji je skupio devet i to sve sa linije 6,75.

Zvezdu sada očekuje duel protiv CSKA iz Moskve u Beogradu ovog četvrtka, dok dva dana ranije Mornar gostuje Levalu u okviru četvrtog kola.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 93:62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Sudije: Sreten Radović, Tomislav Hordov, Tomislav Vovk

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 7, Hol 12, Volden 3, Lojd 16, Davidovac 13, Lazić 4, Rit 5, Dobrić 7, Simonović 5, Jagodić Kuridža 11, Kuzmić 4, Teri 6.

MORNAR: Pulen 12, Gebrijel 8, Nidam 7, Jeremić 9, Šehović 7, Smit 7, Vajthed 2, Pavić, Vujošević, Vranješ 5, Bjelica, Luković 5.

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Trojka i Davidovca i opet je "plus 30".

37. minut - Trojka Dobrića i Zvezda ima 89:62.

35. minut - Dve trojke u dva napada Mornara, Jeremić i Šehović smanjuju razliku.

34. minut - Trojka Rita odmah nakon ulaska na teren.

33. minut - Ukradena lopta Lojda i lagani poeni u kontri. Zvezda ponovo dolazi do maksimalnih 28 razlike.

32. minut - Odlično drugo poluvrem za Jagodića-Kuridžu, sada trojka! Na drugoj strani Smit lagano polaže.

31. minut - Jagodić-Kuridža pogađa za dva u nastavku.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Poentira i Gebrijel za dva i sada gosti odgovaraju serijom 8:0, ali je 20 razlike za Zvezdu. Tajm-aut zove Obradović.

29. minut - Tek drugi koš Mornara u trećoj deonici, Jeremić za tri poena i onda još jednom precrtan napad završen trojkom istog igrača.

28. minut - Četiri poena Jagodića-Kuridže u nizu i sada je 28 razlike.

27. minut - Davidovac siguran za dva! Zvezda ima ogromnu prednost - 63:39.

25. minut - Hol siguran sa polu distance za "plus 20". Na drugoj strani Pulen pogađa trojku, ali vraća Davidovac!

23. minut - Serija Zvezde 8:0, odnosno Džordana Lojda koji je pogodio za dva, a onda i za tri. Crveno-beli imaju maksimalnih 18 razlike.

22. minut - Nakon minuta bez poena, Lojd pogađa trojku za 49:36.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Dva promašaja sa linije slobodnih bacanja Lengstona Hola za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Nidam za dva i Mornar je ponovo na jednocifrenom minusu.

18. minut - Alej-ap Hola za Terija! Novi poeni debitanta.

17. minut - Dobrić pogađa flouter, a onda Luković zakucava na drugoj strani.

15. minut - Ročesti za tri, druga trojka za Amerikanca - 39:28.

14. minut - Dva penala za Jagodića-Kuridžu i prvi put domaći idu na dvocifrenu prednost. Na drugoj strani Smit pogađa "dva plus jedan".

13. minut - Lazić sam u korneru za tri! Pavićević traži tajm-aut, Zvezda ima 32:23.

12. minut - Dobra odbrana Lazića i poeni Lojda u kontri.

11. minut - Hol za tri! Dobar početak druge deonica za domaće.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Teri siguran sa penala, a istom merom vraća Vajthed.

9. minut - Volden fauliran pri šutu za tri poena, a onda i 3/3 za 22:16, a onda trojka Jeremića.

8. minut - Gebrijel siguran za dva, a onda se i Ročesti upisuje i to trojkom!

7. minut  - Kako se sada Teri predstavio navijačima Zvezde! Elej-ap pas Voldena i zakucavanje jednom rukom!

6. minut - Trojka Davidovca! Crveno-beli idu na "minus jedan". Nakon toga Lojd za Kuzmića i Zvezda vodi!

5. minut - Tri penala za Pulena koji je siguran iz svakog pokušaja. - 7:13.

4. minut - Nova trojka Gebrijela za "plus četiri" Crnogoraca.

3. minut - Elej-ap pas Pulena za Lukovića - 4:7. Dobar odgovor Hola i Kuzmića.

2. minut - Hol siguran sa penala za prvo vođstvo Zvezde, ali Pulen pogađa flouter.

1. minut - Utakmica počinje trojkom Gebrijela, a na drugoj strani Hol za dva.