CRVENO-BELA MAŠINA MELJE SVE REDOM! MORNAR JE BIO LAK ZALOGAJ! Crnogorci demolirani u Beogradu, Zvezda maksimalna u ABA ligi! (VIDEO)

Crveno-beli ne umeju da pobede, a da to ne bude ubeljivo.

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda, Foto: KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar u 3. kolu ABA lige i to vrlo ubedljivo sa 93:62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15) i tako nastavili odličan niz utakmica u kojima nisu spuštali razliku ispod 25 poena.

Možda malo škripi u Evroligi, ali na Jadranu za sada nema odgovarajućeg rivala za šampiona koji nastavlja da melje. Očekivao se možda neizvesniji meč, naročito nakon sjajne partije Crnogoraca protiv Unikahe u Evrokupu, ali je četa Saše Obradovića ponovo do vrha napunila koš protivnika i završila meč sa 31 poenom viška.

Da li će Zvezda osvojiti ABA ligu ove sezone?

Ukupan broj glasova: 60

• Da, naravno: 92% (55)
  • Ne, Partizan je favorit: 5% (3)
  • Ne, Budućnost će se vratiti na tron: 0% (0)
  • Ne, neko će iznenaditi: 3% (2)

Samo je početak duela bio neizvestan kada je Keni Gebrijel sa dve brze trojke doveo Barane do maksimalnih četiri poena prednosti, a onda se upalila crveno-bela mešalica koja je uništila protivnika. Džordan Lojd je ponovo bio odličan, ali je imao podršku u gotovo čitavoj petorci. Obradović je odlučio da ravnomerno rasporedi minutažu što se ispostavilo kao presudno. Na lep način su se navijačima predstavili Emanuel Teri i povratnik Tejlor Ročesti koji su dali solidan doprinos.

Gostima je u potpunosti zakazao šut, koji im je bio prepoznatljivo oružje ove sezone, a Zvezda je u jednom momentu imala 8/16 za tri (50 posto) što dovoljno govori u kakvoj su seriji bili. Najefikasniji u crveno-belom timu bio je 16 poena i sedam asistencija, a pratio ga je Davidovac sa 13. Jedini dvocifreni kod gostiju bio je Pulen sa 12, od kojih je pet došlo sa slobodnih bacanja. Jedini podršku imao je u Jeremiću koji je skupio devet i to sve sa linije 6,75.

Zvezdu sada očekuje duel protiv CSKA iz Moskve u Beogradu ovog četvrtka, dok dva dana ranije Mornar gostuje Levalu u okviru četvrtog kola.

CRVENA ZVEZDA - MORNAR 93:62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Sudije: Sreten Radović, Tomislav Hordov, Tomislav Vovk

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 7, Hol 12, Volden 3, Lojd 16, Davidovac 13, Lazić 4, Rit 5, Dobrić 7, Simonović 5, Jagodić Kuridža 11, Kuzmić 4, Teri 6.

MORNAR: Pulen 12, Gebrijel 8, Nidam 7, Jeremić 9, Šehović 7, Smit 7, Vajthed 2, Pavić, Vujošević, Vranješ 5, Bjelica, Luković 5.

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Trojka i Davidovca i opet je "plus 30".

37. minut - Trojka Dobrića i Zvezda ima 89:62.

35. minut - Dve trojke u dva napada Mornara, Jeremić i Šehović smanjuju razliku.

34. minut - Trojka Rita odmah nakon ulaska na teren.

33. minut - Ukradena lopta Lojda i lagani poeni u kontri. Zvezda ponovo dolazi do maksimalnih 28 razlike.

32. minut - Odlično drugo poluvrem za Jagodića-Kuridžu, sada trojka! Na drugoj strani Smit lagano polaže.

31. minut - Jagodić-Kuridža pogađa za dva u nastavku.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Poentira i Gebrijel za dva i sada gosti odgovaraju serijom 8:0, ali je 20 razlike za Zvezdu. Tajm-aut zove Obradović.

29. minut - Tek drugi koš Mornara u trećoj deonici, Jeremić za tri poena i onda još jednom precrtan napad završen trojkom istog igrača.

28. minut - Četiri poena Jagodića-Kuridže u nizu i sada je 28 razlike.

27. minut - Davidovac siguran za dva! Zvezda ima ogromnu prednost - 63:39.

25. minut - Hol siguran sa polu distance za "plus 20". Na drugoj strani Pulen pogađa trojku, ali vraća Davidovac!

23. minut - Serija Zvezde 8:0, odnosno Džordana Lojda koji je pogodio za dva, a onda i za tri. Crveno-beli imaju maksimalnih 18 razlike.

22. minut - Nakon minuta bez poena, Lojd pogađa trojku za 49:36.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Dva promašaja sa linije slobodnih bacanja Lengstona Hola za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Nidam za dva i Mornar je ponovo na jednocifrenom minusu.

18. minut - Alej-ap Hola za Terija! Novi poeni debitanta.

17. minut - Dobrić pogađa flouter, a onda Luković zakucava na drugoj strani.

15. minut - Ročesti za tri, druga trojka za Amerikanca - 39:28.

14. minut - Dva penala za Jagodića-Kuridžu i prvi put domaći idu na dvocifrenu prednost. Na drugoj strani Smit pogađa "dva plus jedan".

13. minut - Lazić sam u korneru za tri! Pavićević traži tajm-aut, Zvezda ima 32:23.

12. minut - Dobra odbrana Lazića i poeni Lojda u kontri.

11. minut - Hol za tri! Dobar početak druge deonica za domaće.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Teri siguran sa penala, a istom merom vraća Vajthed.

9. minut - Volden fauliran pri šutu za tri poena, a onda i 3/3 za 22:16, a onda trojka Jeremića.

8. minut - Gebrijel siguran za dva, a onda se i Ročesti upisuje i to trojkom!

7. minut  - Kako se sada Teri predstavio navijačima Zvezde! Elej-ap pas Voldena i zakucavanje jednom rukom!

6. minut - Trojka Davidovca! Crveno-beli idu na "minus jedan". Nakon toga Lojd za Kuzmića i Zvezda vodi!

5. minut - Tri penala za Pulena koji je siguran iz svakog pokušaja. - 7:13.

4. minut - Nova trojka Gebrijela za "plus četiri" Crnogoraca.

3. minut - Elej-ap pas Pulena za Lukovića - 4:7. Dobar odgovor Hola i Kuzmića.

2. minut - Hol siguran sa penala za prvo vođstvo Zvezde, ali Pulen pogađa flouter.

1. minut - Utakmica počinje trojkom Gebrijela, a na drugoj strani Hol za dva.