Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

kk Crvena zvezda Mega, Foto: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Sigurno da se ovakav raspet događaja na Novom Beogradu nije očekivao, naročito ne nakon velike pobede protiv CSKA iz Moskve u Evroligi ovog četvrtka, ali pitaju se nešto i Megini "klinci".

Zvezda je na ne tako jednostavan način uspela da sačuva maksimalan učinak posle četiri odigrana kola u ABA ligi, ali je put do novog trijumfa bio poprilično težak. Da stvari postavi na svoje mesto potrudio se Marko Jagodić Kuridža koji je ponovo bio nepogrešiv, pogađao onda kada je bilo najpotrebnije, a u svemu mu je pomogao ko drugi nego Džordan Lojd.

Gosti su tokom prvog poluvremena u dva navrata bili u ozbiljnom naletu. Išli su crveno-beli i na maksimalan višak od 14 poena, ali nisu uspeli da zadaju udarac Megi koja je odbila da se preda. Sjajna pik en rol igra pravila je probleme crveno-belima, dosta pokupljenih skokova u napadu, ali i fenomenalni Filip Petrušev, Marko Simonović i Nikola Mišković pokazali su sav svoj raskošni talenat.

Mladi NBA prospekti vodili su domaći tim ka senzaciji, uspeli da posle 30 minuta igre dođu do vođstva i maksimalna četiri poena prednosti u poslednjoj deonici, ali je tada Lojd pokazao zašto je lider ove ekipe. Saša Obradović imao je problema da razmrda ostale igrače, a zaradio je i isključenje na početku drugog poluvremena zbog negodovanja.

Zvezda je na kraju preživela teško gostovanje i ostala neporažena, dok je Megi ovo prvi poraz posle tri vezane pobede. Najefikasniji kod crveno-belih bio je više puta pomenuti Lojd sa 19 poena, dok je Kuridža dodao 13. Kod Mege istakao se sjajni Petrušev sa 22 poena (11 skokova), a pratio ga je Marko Simonović sa 16.

MEGA - CRVENA ZVEZDA 73:76 (18:24, 17:16, 18:15, 20:21)

Hala: Hala sportova Ranko Žeravica, Sudije: Ilija Belošević, Marko Juras, Krunoslav Peić.

MEGA: Jović, Mišković 6, Smit 6, Petrušev 22 (11sk), Tepić 8 (9sk, 8as), Kljajević, Simonović 16 (8sk), Jovičić, Cerovina 11, Kazalon 4, Langović, Đurišić.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 2, Hol 9, Volden 11, Lojd 19, Davidovac 6, Lazić, Rit 2, Dobrić 3, Jagodić-Kuridža 13, Simanić 2, Kuzmić, Teri 9.

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Lojd fauliran za dva penala, pogodio je oba puta.

40. minut - Trojka Miškovića za "minus jedan". Ostalo je još pet sekundi do kraja meča.

40. minut - Hol fauliran, a onda siguran oba puta - 70:72. Lazić je promašio za tri, a onda Davidovac pokupio ofanzivni skok i doneo možda i pobedonosne poene Zvezdi!

39. minut - Jagodić Kuridža ponovo igra sjajan meč. Posle asistencije Hola pogađa ispod koša za 68:70. Petrušev vraća na drugoj strani.

38. minut - Davidovac pogađa težak šut, a onda Smit iz ćoška za tri! Međutim, Teri pogađa uz faul i opet je nerešeno.

37. minut - Cerovina za tri! Mega vodi - 65:63.

36. minut - Penali Miškovića, a onda Teri poentira u kontri posle asistencije Lojda.

35. minut - Preuzima sve na sebe Džordan Lojd, odličan prodor i Zvezda ponovo vodi.

34. minut - Posle dužeg vremena poeni Lengstona Hola - 60:59.

33. minut - Tepić pogađa za "plus tri" domaćih. Lojd na drugoj strani smanjuje sa penala, ali onda Petrušev odličan za 20. poen na meču.

32. minut - Poeni Simonovića sa penala za "minus 1".

31. minut - Nesportski faul nad Lojdom, Zvezda vraća vođstvo - 53:55.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Kazelon pogađa trojku i Mega vodi prvu put od početka meča!

29. minut - Nerešeno! Prvi put od početka meča. Petrušev! Ipak, Lojd vraća minimalnu prednost gostima.

28. minut - Cerovina pogađa za dva i Mega je na samo "minus dva". Malo poena u trećoj deonici uz mnogo promašaja na obe strane.

25. minut - Jagodić Kuridža sa letiri vezana poena šalje crveno-bele na "plus šest". Onda Lojd peontira oba puta sa linije slobodnih bacanja.

23. minut - Posle dva i po minuta prvi poeni za Megu. Simonović pogađa. Isključen je Saša Obradović nakon dve tehničke greške zbog prigovora.

22. minut - Nekoliko promašaja na obe strane, a onda Lojd pogađa otvorenu trojku.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Tepić uspeva da poentira iz reketa za kraj prvog poluvremena - 35:40.

19. minut - Volden pogađa trojku nakon odličnog dodavanja Jagodića Kuridže, a onda Milenko Tepić uzvraća na drugoj strani.

17. minut - Serija promašaja Zvezde, a onda ponovo Simonović pod faulom - 28:34. Onda alej-ap Ročestija za Terija!

15. minut - Ponovo odličan pik Mege i Simonović pogađa uz faul. Iskorstio je i dodatno bacanje.

13. minut - Džordan Lojd za tri! Serija 6:0 gostiju koji ponovo idu na dvocifreni višak, 18:30.

12. minut - Jagodić Kuridža za prve poene u drugoj deonici i to uz "dva plus jedan".

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Petrušev zakucava posle odlično odigranog pika. Posle "minus 14" sada je "samo pet razlike za Zvezdu.

8. minut - Četiri brza poena Mege preko Petruševa i Cerovine.

7. minut - Petrušev završava odličan napad Mege za "minus 12".

6. minut - Davidovac koristi odlično dodavanje Terija za prvu dvocifrenu prednost gostiju - 6:17. Onda neiskorišćen napad Mege i trojka Voldena!

5. minut - Sada i Dobrić siguran sa linije 6,75, a onda i odlično zakucavanje u kontri Emanuela Terija za 6:15. Tajm-aut zove Jovanović.

4. minut - Hol za tri! Treća trojka crveno-belih.

3. minut - Petrušev koristi dodavanje Tepića i lagano poentira.

2. minut - Lojd prvim poenima donosi novo izjednačenje, a onda Jagodić Kuridža za tri! Odličan početak meča za krilnog centra crveno-belih.

1. minut - Prvi poeni na meču za Zvezdu preko Jagodića Kuridže koji sa linije penala pogađa dvojku. Na drugoj strani Luka Cerovina pogađa trojku uz faul! Siguran i sa bacanja.