Kevin Panter

Twitter/KK Crvena zvezda

Kevin Panter, Foto: Twitter/KK Crvena zvezda

Šampionu ABA lige ponovo nije pomogla prednost domaćeg terena nad slabijerangiranom ekipom.

Alba je besmisleno šutirala trojke i redovno ubacivala kad god bi se domaćini otcepili. Zvezda nije našla način na koji će doći do sigurnih poena, osim Kevina Pantera i povremeno Vladimira Štimca, uz solidnog, ali nedovoljnog Lorenza Brauna.

Crveno-belima nije odgovarao ni tvrd stil Žalgirisa, niti su zaustavili brzu igru Albe. Ovo ih može ozbiljno koštati plasmana u Top 8 fazu Evrolige.

Klub iz Berlina je šutnuo čak 36 trojki i pogodili su 14, dok je Zvezda bila na 10/28.

Kevin Panter je upisao 24 poena za poraženi sastav, Vladimir Štimac i Lorenzo Braun su brojali do 12 poena.

Luk Sikma je upisao dabl-dabl za Albu od 15 poena i 10 skokova, uz četiri asistencije. Pejton Siva je dao identičan broj poena, dok je Martin Hermanson ubacio 13 poena.

Valensija i Olimpija Milano na sedmom i osmom mestu imaju poravnat skor 10-10, Himki i Zvezda su na 9-11. U narednom, 21. kolu, beogradski klub gostuje Barseloni.

KRAJ UTAKMICE!

5' Hermanson i Siva stavljaju tačku! 83:94!

4' Štimac fauliran i hladnokrvan prilikom oba slobodna bacanja. 83:88

4' Faul Gista tokom zagrađivanja na Noku. Centar Albe siguran na penala - 81:88

4' Sikma siguran na liniji za slobodna bacanja. Panter očajnički pokušava za dva. 81:86

3' Hermanson potpuno sam ne oprašta! 79:84! Panter smanjuje - 81:84!

2' Hermanson promašuje divalj šut, Braun takođe. Sikma popravlja promaša Gerdaitisa - 79:81

1' Beron promašuje floter, sviran mu faul u napadu.

PRODUŽECI!

Lazić je očajnički pokušao sa jedne noge u poslednjim sekundama napada, Albi preostalo tri sekunde do kraja, Gerdaitisu ispada loptu na njegovoj polovini pravo do Štimca, koji nažalost nije pogodio neočekivano šutnutu trojku.

10' Panter siguran na penalu - 79:79! Eriksen maši trojku!

10' Šta šutira Gist?! Na nepostavljenom napadu opaljuje preko čuvara! Sikma izvači faul, promašuje ova! Ali, Noko koristi grešku Gista, kome ispada lopta na skoku i zakucava za vođstvo gostiju! 77:79

8' KAKVA BLOKADA BRAUNA!!! ZAUSTAVIO JE NOKA NA OBRUČU! LAZIĆ PROMAŠUJE TROJKU, ŠTIMAC HVATA SKOK - BRAUN U DVA DODATNA NAPADA PROMAŠUJE!

7' Neizvesna završnica! Braun pogađa, Siva uzvraća - 76:77. Alba propušta napad ishitrenim šutem Mejsona, Dobrić fauliran. Pogađa jedno - 77:77.

6' Panter precizan na oba penala, sjajna timska odbrana Zvezde i individualna Gista. Amerikanac izbija Sikmi loptu iz ruku u aut.

5' Posle poena Pantera, Gifi za dva i Mejson za tri vraćaju egal! 72:72

3' Štimac ugurava čuvara! Preuzima odgovornost na sebe, usporava se ritam što Zvezdi odgovara. 70:65

1' Štimac donosi kratku prednost crveno-belima, Hermanson pogađa - znate šta... 64:65

ČETVRTA ČETVRTINA

10' PANTER NE DA ZVEZDU! TROJKA ZA 14. POEN! SIVA VRAĆA! 62:62!

9' ŠEST TROJKI ALBE ZAREDOM! Zvezda i pored toga odoleva! 57:59

7' Skočila je Arena na trojku Simanića, ali je utišana istom merom Sikme. 57:53

5' BERON! PONOVO TROJKA! BRAUN IZVLAČI FAUL ZA DVA PENALA I KORISTI IH! Sikma daje trojku na drugoj strani. 54:50

3' Braun za dva i Beron za tri dižu Zvezdu na maksimalnih 48:41, ali Erikson trojkom spušta na 48:44.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10' Panter u seriji od osam poena! Gerdaitis je smanjio, a Odžo postavio konačan rezultat prvog poluvremena posle promašaja Pantera - 43:39

9' PANTER! DVE TROJKE! Ali Zvezda ništa ne može da odbrani! 39:37

7' Prelepa asistencija Sikme, iza leđa za Timana, koji pogađa 2+1, Alba se vraća iako se činilo da domaći kontrolišu ritam. 31:30

5' Diže se Zvezda na plus pet - Dobrić izazvao faul tokom prodora u kontri i daje dva bacanja, na to se nadovezao Panter. 30:25

3' Siva odoleva odbrani Dženkinsa i proigrava Kavanoa ispod koša. Štimac pravi drugi faul nad Tilmanom, ali Alba ne koristi napad. Dženkins lepo proigrava Štimca, Erikson precizan za tri. 24:25

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' Štimac se upisuje, Kavano lako sa Braunom na drugoj strani. Lazić pogađa trojku na 15 sekundi do kraja. 22:21

8' Rezultatska klackalica u Areni, Alba brzo završava napade, ali i Zvezda koristi svoje napade. Crveno-beli moraju čvršće! 17:19

6' Preokret Albe preko Hermansona i Gerdaitisa, Litvanac daje koš u kontri uz dodatno slobodno bacanje za 9:10. Simanić i Kuzmić vraća Zvezdi prednost. 13:10

5' Lazić potpuno sam šutira za tri, ali lopta već viđena u košu, izlazi. Gifaj izjednačava. BERON ZA TRI! 8:5

3' BRAUN! Trojka iz kornera! Sikma uzvraća! 5:3

2' Beron promašuje otvorenu trojku u prvom napadu, ali Lazić u narednom daje prve poene za domaće. Crveno-beli igraju dobru odbranu na startu meča.

POČELA JE UTAKMICA!

Šampion ABA lige se grčevito bori za poslednje plej-of mesto Evrolige u paklenoj konkurenciji.

Crveno-beli su na skoru 9-10, iznad je Olimpija Milano sa 10-10, dok sa nižim pozicija vrebaju Valensija i Himki.

Utakmica sa Žalgirisom na svom parketu se smatra kiksom, s obzirom da je Zvezda ušla kao favorit. Ponovo je isti odnos snaga, jer je Alba u istom položaju poput Litvanaca.

Berlinski klub koji se kvalifikovao preko učešća u finalu Evrokupa dolazi u Beograd posle iznenađujuće pobede nad Olimpijakosom u gostima. Videćemo da li im odgovara crveno-belo ove sedmice.