Rade Zagorac
KK Partizan

KK Partizan

Rade Zagorac, Foto: KK Partizan

KRAJ UTAKMICE! - Utakmica puna obrta, igra u talasima, dobre pa loše odbrane i tako u krug. Ekipa iz predgrađa Istanbula nije ništa specijalno, bila bi u donjem delu ABA lige i Partizan je jednostavno morao da pobedi ovo iako nije odigrao sjajno. Bahčešehir očaja pri šutu za tri poena, da je turke krenuo šut možda bi bila drugačija priča. Mika 19, Mekintajer 22, na drugoj strani Grin 23 i Ildiriz 16.

40' Opet izgubljena lopta u ranoj fazi napada i Partizan neshvatljivo vraćanje Turaka u utakmicu. Šćepanović zove tajm aut. Mekintajer! Neverovatan pogodatk Kodija Milera-Mekintajera za tri poena! Faul u napadu Novice Veličkovića... Drugo vraćanje Turaka u život... Vraćaju sudije za ovaj sumnjivi faul u napadu pa isti takav sviraju i Bahčešehiru, ali Mekintajer opet gubi loptu neshvatljivo lako i Turci su na minus 2. Iskupljuje se Mekintajer za grešku i pogađa bitne poene 8 sekundi pred kraj. Mekintajer pogađa uz sirenu kao šlag natortu. 76:82

38' Bitan skok Veličkovića u odbrani posle promašaja Džounsa. Zagorac kratak za tri, ali zato veličković pogađa za 3! Kapiten - kapitenski! Onda i izgubljena lopta Bahčešehira na drugoj strani i faul nad Mekintajerom, Partizan ima sve u svojim rukama. Mika pogađa opet iz skoka u napadu. 68:75

36' Još jedna nepotrebna izgubljena lopta Tomasa, totalno je van ritma večeras. JIlmaz prikucava i vraća egal. Mekintajer za 3! Vrlo bitna trojka, 13 poena. Mekintajer opet uzima stvar u sovje ruke, 15 poena. Tajm aut Bahčešehira 65:70.

34' Kakav nepotreban faul Jankovića, Turcima ne ide šuta za tri i opet su promašili ali ipak pod faulom. Eto trojke Dangubića za njegov osmi poen ali na drugoj strani lep ulaz Grina za njegov 18 poen. 63:65

32' Trifunović zakucava za otvaranje poslednje četvrtine. Turci i dalje kubure sa šutom. Mika 1 od 2 sa penala. Početnička greška Trifunovića i prodata lopta. Šćepanović reaguje izmenom. 56:62

ČETVRTA ČETVRTINA

30' Sjajan Mika u napadu, ovo je njegova najbolja utakmica u dresu Partizana, opet ofanzivni skok i poeni. Mika opet iz ofanzivnog skoka u poslednjoj sekundi. Sada ima 16 poena. 56:59

28' Jefitno prodata lopta Tomasa i laki poeni Bahčešehira. Sjajno Nemanja prolazi celu odbranu za nove poene. Neshvatljiva greška Dangubića u napadu. Partizan je imao tri napada da povede i nije uspeo. 56:55

26' Novica opet na parketu i Partizan je konačno uspeo da iskontorliše skok. Na drugoj strani siguran i u napadu Veličković ali izgleda da ima problem sa ramenom. Pejdž konačno pogađa trojku iz četvrtog pokušaja, ali Grin dovodi do ludila čuvare i pogađa ovoga puta preko ruke. Opet Pejdž ovoga puta za dva.

24' Mekintajer opet siguran za 2 i sada ima deset poena. Dangubić pogađa trojku iz kornera a onda je dobar i u skoku. 48:46

22' Jildizli lako prolazi Tomasa i prvi poentira u trećoj četvrtini. Mekintajer uzvraća trojkom. Oncel postiže svoje poene prve poene na utakmici. Pejdž neprimetan. Grin pogađa za 3 i diže prednost Turaka na plus 5. 46:41

POLUVREME - Neshvatljiva druga četvrtina Partizana. Sve je bilo u rukama crno-belih, kontrolisali su i tempo, Bahčešehir nije mogao nikakav napad da izgradi, a onda se sve to srušilo u drugoj četvrtini. Šćepanović će verovatno imati svašta da kaže svojim igračima. Najefikasniji kod Partizana je Mika sa 12 poena, dok na drugoj strani crno-beli nemaju rešenja za Džounsa koji je postigao 16 poena.

20' Evo novih poena Džounsa. trener Partizana zove tajm aut. Dangubič i dalje bez poena iz igre, a Grin dovodi Turke u vođstvo. Mika! Kakvo prikucavanje Partizanovogh centra, ali onda Grin opet pogađa i to uz zvuk sirene i Bahčešehir ima poen prednosti. 39:38

18' Partizan mora da poradi na svom defanzivnom skoku, previše lopti su prokockali na taj način. Partizan ne može da zaustavi Džonusa, promenili su već tri čuvara na njemu. Janković olako prodaje loptu i Bahčešehir je tu. Odličan Mika i u odbrani, blokada prilikom pokušaja zakucavanja, ali opet skok u napadu za Turke. 32:36

16' Prvi poeni Tomasa i prvi minuti za Trifunovića. I opet Mika uz faul! Zakucavanje centra posle još jedne sjajne kombinacije sa Zagorcem. Turci ne mogu da pogode ništa spolja, Partizan mora to da iskoristi ali Tomas prebrzo završava ovaj napad i Džouns to kažnjava svojim 11 poenom. Greška Zagorca na drugoj strani i Turci su opet tu. 28:36

14' Bahčešehir još ne može da pogodi trojku, ali evo i prvog atraktivnog zakucavanja Erkana Jilmaza. Tajm aut zove Šćepanović a Partizan vodi, rezultat je 24:31

12' Loše otvaranje druge četvrtine Partizana, Jildiriz ostaje sam na polaganju, ali Gordić u sledećem napadu pogađa trojku. Erik Mika već ima osam poena i opet dobra odbrana Partizana, dvocifrena je prednost. Opet sjajna odbrana crno-belih ali Grin nekako uspeva da poentira i to uz faul. 21:31

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' Jildizi dobar u kontri i smanjuje prednost. Zagorac pogađa prvu trojku na susretu. Turci užasno teško dolaze do šuteva, Gordić pogađa na polaganju uz zvuk sirene.

8' Jildizli lepo poentira iz reketa i prekida post Bahčešehira. U igri su prvi put Gordić i Veličković i Novica odmah sjajno reševa situaciju pod košem za nove poene crno-belih. Na drugoj strani Džouns stiže do njegovog sedmog poena. Nikola Janković je takođe u igri i hvata skok u napadu iz kojih stiže do prvih poena. Turke neće šut. 13:19

6' Lepa kombinacija Zagorca i Mike za lake poene. Tajm aut za Bahčešehir. Nije im pomoglo opet težak šut Turaka i laki poeni Dangubića iz kontre. 9:15

4' Mika pogađa iz reketa i imaće dodatno slobodno bacanje. Koje ipak promašuje ali Partizan ima dodatni napad u kome opet stiže do pogodka uz faul. Ovoga puta u glavnoj ulozi je Miler-Mekintajer. Partizan preuzima vođstvo. 9:11

2' Kodi Miler postiže prve poene na utakmici, Džouns uzvraća odmah na drugoj strani trojkom. Promašaj Zagorca, pa iz polukontre Grin ostaje sam na polaganju. Odmah u sledećem napadu postiže i trojku. Defintiivno najbolji igrač u timu iz Turske. 7:4

MEČ JE POČEO!

Partizan: Dangubić, Zagorac, Miler-Mekintajer, Mika, Tomas

Bahčešehiru: Džouns, Odzemir, Oncel, Grin, Jildizli

Košarkaši se polako zagrevaju.

DVORANA: Akatlar arena

SUDIJE: Hijerezuelo, Udinskij i Hadžić

Partizan nije dobro krenuo u sezonu, u tri utakmice ima dva poraza u Evrokupu i zato će mu gostovanje Bahčešehiru (18h) biti prava, možda i poslednja prilika za popravni i za povratak na pravi put. Posebno jer je timu podignut moral posle trijumfa u Železniku protiv FMP-a.

Kao što Partizanu ne cvetaju ruže u ovoj sezoni, isti je slučaj i sa Bahčešehirom koji je nanizao dosta poraza, a treba istaći i da je ovaj tim znao da bljesne i da dobije Darušafaku u gostima. U prošlom kolu Evrokupa Partizan nije blistao, odigrao je katastrofalan meč u Kazanju, glatko je poražen, pa će crno-beli morati da slave da bi očuvali dobre šanse za prolazak u TOP 16 fazu.

U timu iz Humske za okršaj u glavnom gradu Turske neće moći da računaju na Vila Mozlija i Ognjena Jaramaza zbog povreda, a u tim se vraća Brajan Angola.